Що таке слуховий апарат

Слуховой аппарат

Що таке слуховий апарат

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Слуховий апарат – назва електроакустичного пристрою, розробленого для корекції порушень слуху. Його основні елементи: мікрофон, підсилювач та приймач (ресивер).

  Проходячи через них, звуковий сигнал перетвориться і потім подається користувачеві у зміненому вигляді.

  Будова слухового апарату

  Принцип роботи слухового апарату

  Прилади для корекції слуху оснащені чутливими мікрофонами, які ловлять навколишні звуки. Після цього вони перетворюються в електронні сигнали і надходять на підсилювач, що підвищує їх гучність. І потім ресивер знову перетворює їх в звук і співає в вухо. Це найпростіший алгоритм дії, характерний в основному для аналогових пристроїв.

  Але прогрес не стоїть на місці, і сучасні моделі приладів, коригуючих слух, влаштовані більш тонко і багатогранно. Тому принцип роботи слухового апарату цифрового типу дещо складніше. Він перетворює звук в код, який потім обробляється за багатьма параметрами. Завдяки цьому сприйняття стає набагато комфортніше, природніше.

  • За рахунок використання прогресивних технологій слухові рішення нового покоління мають широкі можливості:
  • Покращують чутність м’яких звуків
  • Пом’якшують гучні некомфортні для вуха звуки (бавовна двері, дзижчання дрилі і т д)
  • Аналіз акустичного середовища і адаптація під неї
  • Сумісність з бездротовими технологіями – дає можливість говорити по телефону, не докладаючи трубку до вуха
  • Пониження шумів і свисту

  Цифрова мікросхема слухового апарату є його «мозком», підлаштовує вхідний сигнал під потрібні параметри, орієнтовані на індивідуальні потреби носія. Для цього будуть потрібні професійна настройка, що виконується за результатами аудіограми. Фахівці центру «Беттертон» добре розбираються в тому, як працює слуховий апарат, тому нададуть вам допомогу в даному питанні.

  Важливо розуміти, що підбір слухового рішення – перший крок в реабілітації слуху. Цей прилад не здатний повернути людському вуху втрачені функції, але може їх компенсувати і запобігти прогресуванню хвороби надалі. Надаючи необхідне навантаження на слуховий нерв, він захищає від атрофування мозкові центри, відповідальні за слух.

  Переваги слухового апаратуСлухові апарати: руйнування міфів

  З реабілітацією слуху до сих пір пов’язано безліч помилок. Слухових апаратів приписують безліч «гріхів»:

  • незручність
  • Складність регулювання і необхідність пульта для неї
  • Великі розміри і помітність
  • некомфортне сприйняття
  • Неприємний свист у вухах
  • Труднощі в обслуговуванні

  Гарна новина полягає в тому, що це все міфи. Насправді, сучасні прилади для корекції слуху мініатюрні, а їх експлуатація часто не вимагає від користувача майже ніяких дій. Більшість моделей оснащені автоматичними настройками, і єдине, що потрібно робити – міняти батарейку, коли про це сповістить голосова індикація. А для догляду за приладом і вкладишем продаються спеціальні інструменти..

  Ще один поширений і дуже небезпечний міф свідчить, що інша назва слухового апарату – підсилювач звуку. Це помилка, якій ні в якому разі не можна піддаватися. Довіру заслуговують лише сертифіковані слухові рішення, схвалені Міністерством охорони здоров’я і продаються в спеціалізованих установах. Підсилювачі ж мають сумнівне походження і можуть нашкодити здоров’ю.

  Асортимент цифрових слухових апаратів

  Підбираючи прилад для корекції слуху, важливо визначитися з його принципом носіння. В цьому плані розрізняються  завушні моделі, а також внутрівушні i внутрішньоканальні.

  Найпоширенішим варіантом є завушний слуховий апарат – це конструкція, що складається з корпусу з електронікою, наявного за вушною раковиною, і вкладиша, поміщеного в слуховий прохід. Ці елементи конструкції з’єднуються між собою прозорою трубкою.

  Завушний слуховий апарат
  Завушний слуховий апарат

  Завушний слуховий апарат у вусі
  Завушний слуховий апарат у вусі

  При носінні приладу даного типу найважливішою умовою є щільне прилягання вкладиша. Тому він виготовляється індивідуально по зліпку вуха. Навігація для управління може відрізнятися залежно від моделі слухового апарату. Деякі екземпляри оснащені крихітним коліщатком-регулятором і перемикачем «Т» для переходу в телефонний режим і виключення. У інших регулювання здійснюється автоматично, а вимикання відбувається шляхом вилучення батарейного відсіку.

  Завушні слухові апарати (BTE) реалізуються в досить широкому діапазоні потужностей, що дозволяє компенсувати втрати слуху будь-якого ступеня тяжкості. Також функціонал у них варіюється залежно від моделі, і тут грає роль число каналів, кількість мікрофонів і їх спрямованість, а також інші нюанси.

  Внутрішньовушний слуховий апарат (ITE) цілком розташовується в вусі, конструкція його цільна і виготовляється за індивідуальним зліпком майбутнього носія. У більшості випадків це повністю автоматизований цифровий слуховий апарат. Але у деяких моделей передбачені невеликі регулятори, службовці для регулювання гучності і виключення приладу, а також перемикачем «Т».

  Внутрішньовушні слухові апарати
  Внутрішньовушні слухові апарати

  Внутрішньовушні слухові апарати у вусі
  Внутрішньовушні слухові апарати у вусі

  Внутрішньоканальний слуховий апарат (CIC) – самий мініатюрний тип приладів для корекції слуху. Він має розміри не більше кавового зернятка і поміщається в глибині вушного каналу. Завдяки такому розміщенню повністю вирішується проблема дискомфорту від шуму вітру. Та й за технічними можливостями пристрій не поступається більшим завушним моделям і може компенсувати навіть глибокі розлади слуху.

  Внутрішньоканальний слуховий апарат
  Внутрішньоканальний слуховий апарат

  Внутрішньоканальний слуховий апарат у вусі
  Внутрішньоканальний слуховий апарат у вусі

  За рахунок своєї мініатюрності глибококанальні слухові рішення повністю автоматизовані. Їх виключення здійснюється шляхом вилучення батарейного відсіку. Вони зовсім не вимагають від користувача ніяких дій, окрім заміни батарей, тому зручні в експлуатації. Але головне достоїнство таких приладів – непомітність. Нас часто запитують, як називається слуховий апарат, який в народі прозвали невидимим. Правильна відповідь – внутрішньоканальний.

  Кому будуть корисні цифрові слухові апарати?

  Реабілітація слуху призначається людям, у яких діагностована легка або середня туговухість. Вона розвивається внаслідок різних причин:

  • вікові зміни
  • генетична схильність
  • Постійне вплив шуму
  • травми
  • Прийом ототоксичних ліків

  Користь носіння слухового апарату:

  • Полегшення сприйняття мови і інших корисних сигналів
  • Запобігання подальшої втрати слуху
  • Забезпечення комфортного спілкування при групових бесідах
  • Можливість чути тихі і слабкі звуки

  Слухові апарати БеттертонОдним з кращих виробників в сфері слухових рішень по праву вважається бренд «Starkey». Ця американська компанія випускає прилади, що відрізняються функціональністю, надійністю і естетичністю. Вони гарантують користувачеві комфорт в світі звуків, а разом з ним – і впевненість у собі!

  У центрі «Беттертон» можна підібрати слуховий апарат, вартість якого впишеться в рамки вашого бюджету. У нашому асортименті представлені моделі різних цінових категорій, одне залишається незмінним – якість і чистота звуку. Щоб зрозуміти, яка модель приладу вам підійде, запишіться на безкоштовну консультацію на сайті, або зв’язавшись з нами по телефону.

  Записатися на підбір

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *