Допомога зі слуховим апаратом вдома: усе про дистанційне слухопротезування і телерадіологію

Допомога зі слуховим апаратом вдома: усе про дистанційне слухопротезування і телерадіологію

Самоізоляція – не привід жертвувати хорошим слухом! За допомогою сучасних технологій можна отримувати консультацію лікаря, перевіряти роботу слухового апарату і змінити його налаштування. Ми підтримуємо вас навіть на відстані!

Залишаєтеся вдома? Дізнайтеся, як провести діагностику і корекцію слуху дистанційно!

АВТОР: Оганян Христина Альбертівна

Доктор Оганян Х.А. проводить діагностику і корекцію нейросенсорної приглухуватості. До неї можна звернутися з приводу вікових змін слуху, інфекційно-запальних і грибкових захворюваннях ЛОР-органів. Вона лікує патології зовнішнього і середнього вуха, порожнини носа і носових пазух, глотки і гортані.

Через коронавирус світ змінився – і ці зміни не могли обійти систему охорони здоров’я. Популярним трендом стала телемедицина, дистанційна діагностика і лікування онлайн. Це комплекс дій із надання пацієнтові лікарської допомоги на відстані. Одним із успішних напрямків стала телеаудіологія – дистанційна перевірка слуху і підбір слухових рішень.

Ця сфера почала активно розвиватися ще до пандемії. Виробники слухових апаратів розробляли програми для смартфонів, а лікарі-аудіологи консультували в месенджерах і через відеодзвінки. За допомогою хмарних сховищ програмні налаштування надсилали на слухові апарати через інтернет. З приходом пандемії телеаудіологія отримала новий імпульс до розвитку.

Незважаючи на стрімку популяризацію, телемедицина в Україні поки для багатьох залишається нововведенням. Лікарі, що займаються слухопротезування, тільки починають її освоювати. Але центр «Беттертон» завжди тримає руку на пульсі нових трендів і сучасних технологій. Тому наші лікарі на зв’язку з пацієнтами, які залишаються вдома. Вони успішно освоюють нові телеаудіологічні інструменти для надання максимально якісних медичних послуг.

З цієї статті ви дізнаєтеся: 

Що таке телеаудіологія

Телеаудіологія спеціалізується на наданні аудіологічних послуг по телефону або через інтернет. Її суть в тому, що всі процедури не вимагають фізичної присутності лікаря поруч з пацієнтом. Людині не потрібно ходити в спеціальну медичну установу – йому допоможуть за допомогою телекомунікаційних технологій:

 • телефонного зв’язку;
 • веб-камери смартфона або іншого пристрою;
 • захищеного онлайн порталу.

В ході віртуальної консультації лікар-аудіолог тестує слух, перевіряє прогрес, підбирає слухові апарати і вносить в їх програму індивідуальні налаштування І все це – в режимі реального часу.

Дистанційна аудіологія особливо потрібна людям, які недавно почали носити нові слухові апарати. Їм потрібен час на адаптацію, яка зазвичай проходить в кілька етапів. Тепер всі додаткові налаштування можна отримати онлайн. Для цього не потрібно відпрошуватися з роботи, їхати в медустанову і витрачати багато часу.

Як пройти дистанційну діагностику слуху

У 2020 році онлайн діагностика проводиться за допомогою спеціального додатку слухових апаратів, який встановлюється на смартфон. Щоб протестувати слух, потрібно його встановити і відкрити своєму лікарю-аудіологу доступ. Це не складно – інтерфейс додатків інтуїтивно зрозумілий, а якщо виникнуть складності, можна звернутися до свого лікаря. Додаток полегшує користування приладів, тому що з його допомогою можна:

 • зв’язуватись із вашим постачальником послуг;
 • ділитися інформацією про роботу приладу з лікарем;
 • отримувати налаштування в реальному часі.

Щоб дізнатися, чи доступний для вашої моделі слухових апаратів мобільний додаток, зв’яжіться з виробником або своїм слухопротезистом. Запитайте у нього, чи підтримує ваш прилад телеаудіологію, і які характеристики повинні бути у смартфона, щоб проводити дистанційну діагностику. Така функція доступна для Apple iPhone і iPad, які працюють на платформі iOS, а також Samsung Galaxy і багатьох інших смартфонів, що працюють на операційній системі Android.

Як отримати доступ до діагностики під час COVID-19

Якщо функція діагностики онлайн підтримується вашим слуховим апаратом і смартфоном, ви можете протестувати слух дистанційно. Для цього треба зв’язатися зі своїм слухопротезистом і дізнатися, чи робить він такі послуги. У центрі «Беттертон» успішно впроваджена аудіологія онлайн, і наші фахівці перевіряють слух пацієнтам дистанційно. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися подробиці і отримати докладну інструкцію.

У чому плюси дистанційного тестування слуху

Один з головних плюсів, який дає телемедицина – економія часу і ресурсів. Не потрібно нікуди їхати і міняти свій розклад, щоб потрапити на прийом до лікаря. Особливо це зручно людям, які живуть далеко від свого аудіолога або не можуть самостійно ходити. З настанням пандемії COVID-19 дистанційна діагностика стала справжнім порятунком. Завдяки їй можна самоізолюватись, не жертвуючи здоров’ям і хорошим слухом.

Ось ще кілька переваг дистанційної діагностики:

 • Вам простіше взаємодіяти із слухопротезистом. Щоб отримати допомогу фахівця, потрібно лише написати повідомлення, подзвонити по телефону або відеозв’язку. Для цього не потрібно записуватися на прийом і чекати – послуги надаються моментально. Це дозволяє оперативно вирішувати проблеми зі слуховим апаратом і постійно вдосконалювати його роботу.
 • Слуховий апарат оновлюється миттєво. Відразу після перевірки слуху ваш слухопротезист коригує налаштування слухового апарату. Це робиться онлайн і займає кілька секунд. Ви відразу відчуваєте поліпшення якості звуку.
 • Лікар постійно контролює ефективність апарату. В процесі діагностики він визначає, наскільки продуктивно працює прилад. Це дозволяє скорегувати його показники і дати пацієнту необхідні рекомендації.
 • Ви отримуєте більше задоволення від носіння слухових апаратів. Обслуговування приладу стає простіше, а звучання – якісніше. Це не може не радувати.

Які обмеження має діагностика онлайн

Хоча сучасна дистанційна медицина має чимало плюсів, вона все ж може повністю замінити традиційну. Цей варіант підходить людям, які раніше вже проходили діагностику слуху та носять слухові апарати. Якщо ж потрібна первинна допомога – все одно треба звертатися в лікарню або спеціалізований центр. У «Беттертон» можна перевірити слух на високоточному обладнанні, підібрати і налаштувати слухові рішення. Надалі наші лікарі зможуть надавати дистанційну допомогу пацієнтам, які раніше до нас зверталися.

Другий мінус – не всі моделі слухових апаратів і смартфонів підтримують опцію онлайн діагностики. Для цього потрібно придбати сучасні слухові рішення з Bluetooth. Тому якщо є можливість прийти на прийом до лікаря особисто – краще нею скористатися.

Слуховые аппараты starkey центр слуха беттертонСкільки коштує дистанційна діагностика

У більшості спеціалізованих центрів гарантійне обслуговування слухових апаратів включено в їх вартість. Саме такої політики дотримується «Беттертон». Пацієнт отримує кілька років необмеженого спостереження за роботою приладу і корекції його налаштувань. Це ж стосується і дистанційної діагностики. Подробиці про цінову політику центру можна дізнатися, зв’язавшись з нами.

Які є сучасні телеаудіологічні платформи

Більшість авторитетних виробників слухових апаратів доповнюють їх функцією дистанційної діагностики. До них відносяться Starkey, Sonova, Demant, WS Audiology і GN Hearin. Вони створюють телеаудіологічні рішення, в яких процес взаємодії між слухопротезистом і пацієнтом максимально спрощений.

Порівняльна таблиця додатків для слухових апаратів від різних виробників

Starkey Thrive Hearing Додаток myPhonak Widex Remote Care Додаток Signia ReSound Smart 3D™ Oticon RemoteCare Додаток HearMax
Дистанційне налаштування у режимі реального часу  ✓

(тільки

iOS)

(тільки iOS)

Підтримка відеодзвінків   ✓

(тільки

iOS)

(тільки iOS)

Додаткові комплектуючі не потрібні Потрібен REMOTE LINK
Дистанційний контроль

(окремий додаток) 

(окремий додаток) 

Оновлення прошивки      

(тільки

iOS)

 

(тільки iOS)

Моделі слухових апаратів  

Livio,LivioAI та Livio Edge

Audéo™ M,

Bolero™ M,

Virto M, Naida M та Audéo™ B-Direct

MOMENT™, EVOKE™,

BEYOND™, UNIQUE™, DREAM™

Моделі Xperience та Nx LiNX Quattro, LiNX 3D, Enzo Q та Enzo 3D Opn S™, Opn™, Xceed, Opn Play™, Xceed Play та Siya Amaze та Trust

Щоб отримати більш актуальну і розгорнуту інформацію ознайомтесь із таблицею порівняння додатків дистанційної діагностики з посиланнями на них.

Starkey Thrive Hearing Додаток myPhonak Widex Remote Care Додаток Signia ReSound Smart 3D™ Oticon RemoteCare Додаток HearMax
Дистанційна діагностика доступна

на Android

 ✓

(на замовлення)

(на замовлення)

Дистанційна діагностика доступна

на iOS

(режим реального часу із відео)

(режим реального часу із відео)

Інформація про додатки App info App info App info App info App info App info App info
Завантаження для iOS iOS

download

iOS download iOS

download

iOS

download

iOS

download

iOS

download

iOS

download

Оцінка додатків

для iOS

3.0 / 5 2.5 / 5 2.8 / 5 2.3 / 5 2.4 / 5 3.4 / 5 3.3 / 5
Кількість відгуків

на додатки

для iOS

14

відгуків

184

відгуків

4

відгуків

65 відгуків 1 282

відгуків

8

відгуків

157

відгуків

Завантаження для Android Android download Android download Android download Android download Android

download

Android download Android download
Оцінка додатків

для Android

2.1 / 5 2.8 / 5 Оглядів (відгуків) ще не має 2.7 / 5 2.3 / 5 3.4 / 5 2.9 / 5
Кількість відгуків

на додатки

для Android

254

голоси

1454

голосів

Відгуків ще не має 143 голоси 1796

голосів

15

голосів

351

голос

Дистанційна діагностика Starkey

Розробники цієї компанії створили програму Hearing Care Anywhere, яка дозволяє дистанційно налаштовувати слухові апарати. В Україні цю програму ми запустимо в найближчим часом. Функцію онлайн діагностики підтримують моделі лінійок Livio, Livio Edge і Livio AI. Щоб отримати доступ до онлайн діагностики, треба встановити додаток Thrive Hearing Control. З його допомогою користувач відправляє запит своєму слухопротезисту, який коригує налаштування і надсилає на слуховий апарат програмні оновлення.

Ось як це працює:

 1. Ви надсилаєте запит.
 2. Додаток перевіряє, наскільки слухові апарати чисті і щільно прилягають до вух.
 3. Запускається процес автоматичної діагностики.
 4. Система перевіряє, чи правильно функціонують слухові апарати.
 5. Якщо є скарги на прилад – ви описуєте проблему.
 6. Слухопротезист отримує ваш запит і відправляє на слухові апарати нові налаштування і програмні оновлення.
 7. Ви вивчаєте отримані налаштування перед завантаженням і зберігаєте їх.

У додатку Thrive можна легко перемикатися між різними версіями налаштувань. Тільки ви вирішуєте, яке звучання краще для вас!

Дистанційна діагностика ReSound і Beltone

Німецький виробник GN Hearing адаптувався до пандемії COVID-19 за допомогою впровадження телеаудіологічних рішень. Розробники вдосконалили платформи дистанційної діагностики апаратів ReSound і Beltone. Вони дозволяють робити запити на діагностику і отримувати налаштування від слухопротезиста в ході відеодзвінка.

За допомогою вдосконалених технологій можна коригувати роботу слухового апарату, залишаючись вдома. Лікар-аудіолог відстежує ступінь ефективності роботи приладу в різних акустичних умовах. Завдяки цьому він може вносити додаткові налаштування і давати пацієнтові рекомендації.

Основні особливості дистанційної діагностики ReSound і Beltone:

 1. ви можете запросити відеодзвінок від слухопротезиста;
 2. в процесі відеодзвінка фахівець має можливість скорегувати налаштування точно так само, як якщо б ви сиділи в його кабінеті;
 3. ви можете ставити оцінку новим налаштуванням прямо в процесі спілкування – це допомагає слухопротезисту коригувати їх у реальному часі;
 4. в додатку є можливість писати відгуки на програмні оновлення;
 5. у Beltone є функція віддаленого помічника Remote Care Live
 6. у ReSound є функція Assist Live, яка дозволяє спілкуватися зі слухопротезистом із будь-якої точки світу;
 7. бездротові апарати ReSound працюють через Bluetooth і підтримують додаток Smart 3D, сумісний із платформою iOS.

Дистанційна діагностика від Phonak

Компанія Sonova Group, що випускає продукцію під брендом Phonak, є одним із провідних виробників у сфері слухопротезування. Телеаудіологію підтримують моделі Audeó B Direct, Audeó M, Bolero M, Naída M і Virto M. Інженери компанії завжди в курсі сучасних швидко зростаючих технологій. Вони створили додаток myPhonak, за допомогою якого можна говорити по відеозв’язку зі своїм слухопротезистом і вносити налаштування в реальному часі.

Особливості myPhonak:

 1. функція Hearing Diary – записує інформацію про роботу слухового апарату в різних акустичних середовищах;
 2. можливість ставити оцінку консультації лікаря і програмним оновленням;
 3. позитивні відгуки користувачів – 90% з них рекомендують дистанційну діагностику своїм знайомим, 64% вважають її краще, ніж особисті візити до лікаря;
 4. висока оцінка слухопротезистів – 80% вважають що ефективність дистанційної консультацій та ж, як і в особистих візитів.

Starkey Hearing Technologies фото
Дистанційна діагностика від Widex Remote Care

Widex – авторитетний бренд слухових апаратів, до якого теж дійшла медицина онлайн. Опцію підтримують моделі BEYOND, EVOKE та MOMENT, а також багато інших. Виробник випустив додаток Widex Remote Care і нашийнe гарнітуру Widex Remote Link. З їх допомогою можна спілкуватися зі слухопротезістом по відеозв’язку і отримувати від нього свіжі настройки для свого приладу.

Дистанційна діагностика від Signia

Відома марка слухових апаратів Signia пропонує телеаудіологію через спеціальний мобільний додаток. Основні його функції:

 1. Remote Tuning – дозволяє слухопротезисту проводити віртуальні консультації та змінювати програмні налаштування приладу в реальному часі.
 2. CareChat – захищений чат для текстового листування зі своїм лікарем.
 3. Daily Satisfaction Ratings – щодня просить оцінити роботу приладу і залишити відгуки. Це дозволяє фахівцеві контролювати ефективність слухового апарату.
 4. Hearing Lessons – можливість залишати відгуки про звучання в різних акустичних середовищах. Це допомагає слухопротезисту підібрати найбільш відповідні налаштування.

Виробник підкреслює важливість дистанційної діагностики в умовах пандемії. Функцію підтримують усі слухові апарати серій Xperience і Nx. Інші моделі теж можуть налаштовуватися онлайн, але без відеоконсультацій і з меншим набором опцій.

Дистанційна діагностика від Oticon

Серед слухових апаратів цього бренду дистанційну діагностику підтримують моделі Oticon Opn S, а також інші, оснащені Bluetooth. Розробники створили додаток RemoteCare, який

 1. дозволяє планувати відеоконсультації або листування зі слухопротезистом;
 2. дає можливість налаштовувати слухові апарати в реальному часі;
 3. працює на смартфонах IOS і Android.

Додаток випустили 25 березня 2020 року. Щоб дізнатися подробиці, зв’яжіться з нашим слухопротезистом.

Діагностика слуху онлайн для слухових апаратів Costco

Слухові апарати від Costco поки не підтримують опції дистанційної діагностики. Але надія є – адже ці слухові апарати виготовляються відомими компаніями, які надають послуги телеаудіології. Тому цілком можливо, що незабаром прилади Costco можна буде налаштовувати онлайн.

Діагностика слухових апаратів, придбаних онлайн

У зв’язку з карантином багато користувачів купили слухові апарати онлайн – обрали не в кабінеті аудіолога, а в інтернет-магазині. У плані їх налаштування є 3 варіанти:

прилад йде без налаштувань;

 1. інтернет-магазин продає запрограмовані слухові апарати;
 2. користувачеві пропонується «самоналаштування» через мобільний додаток.

Усі ці варіанти не можна назвати вдалими. Адже налаштування приладу повинно бути індивідуальним – за результатами аудіограми. Для цього треба проводити діагностику слуху наживо – на реальному вусі, а потім підбирати прилади особисто з фахівцем. Якщо ви все ж купили слуховий апарат онлайн в цілях економії – треба пройти дистанційну діагностику. Зв’яжіться з нашими слухопротезистами – вони перевірять коректність роботи приладу і внесуть правильні налаштування!

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *