Слуховий апарат: схема, функціонал, комплектуючі

слуховые-аппараты

Слуховий апарат: схема, функціонал, комплектуючі

Сьогодні асортимент пристроїв для реабілітації слуху досить різноманітний. Покупцеві доступні варіанти різних цінових категорій та класів: від приладів застарілого зразка до прогресивних моделей нового покоління, які демонструють справжні дива техніки. Але загалом усі схеми слухових апаратів ідентичні, їх об’єднує наявність ключових вузлів:

 • Мікрофона
 • Перетворювача (підсилювача)
 • Динаміка (телефону)

Слуховий апарат: схема, функціонал, комплектуючі

Розглянемо кожен з них детальніше.

Мікрофон слухового апарату відповідає за сприйняття акустичних хвиль, які потім трансформує у електронні імпульси та вже у такому вигляді передає на підсилювач. Залежно від типу мікрофони бувають:

 • Спрямовані – фіксують звук, що виходить з певного боку, за рахунок чого краще підходять для гучних місць
 • Різноспрямовані – вловлюють звукові хвилі з різних джерел одночасно, тому більш ефективні при використанні у домашніх умовах

У слухових апаратах нового покоління часто вбудовано 2 адаптованих мікрофони, завдяки чому пригнічуються шуми.

Підсилювач – як легко можна зрозуміти з назви, підсилює акустичну хвилю. Залежно від типу підсилювача різниться будова слухового апарату та його принцип роботи. Тут можливі 2 варіанти:

Аналогові слухові апарати – мають найпростішу схему та виконують лише одну функцію – отримавши сигнал від мікрофону, збільшують його гучність та транслюють на динамік. Ці пристрої вважаються застарілими та практично не використовуються сьогодні.

Цифрові слухові апарати – включають мікропроцесор, який здійснює кодування отриманих імпульсів у цифрову інформацію, яка потім підлаштовується під потрібні параметри, закладені програмою. Ці прилади більш функціональні та досконалі, тому затребувані сьогодні у більшій мірі, ніж аналогові.

Динамік (телефон) – важливий елемент слухового апарату, який відповідає за перетворення електронних сигналів назад на звукові. Ця крихітна деталь впливає на барабанну перетинку, змушуючи її коливатися під заданим тиском. Сьогодні будова слухового апарату  продумана до дрібниць таким чином, щоб забезпечити якісне відтворення звуків.

Принцип роботи слухового апарату

Алгоритм цього приладу побудований на передачі та трансформації даних. Звук вловлюється мікрофоном, від чутливості якого безпосередньо залежить подальша чутність. Отриманий сигнал проходить складні перетворення за допомогою мікропроцесору, в ході яких посилюється його гучність, підлаштовується частота, а також відсікаються шумові перешкоди. Можливості сучасних слухових апаратів дозволяють комфортно чути навіть людям з глибокими розладами слуху. Також в них є корисний додатковий функціонал,  що істотно полегшує використання.

Сучасні слухові рішення – комфорт сприйняття звуків

На відміну від застарілих аналогів, сучасні слухові апарати мають безліч переваг:

 • Визначення локалізації джерела звуку
 • Очищення акустичного сигналу від шумового забруднення
 • Висока якість відтворення
 • Автоматичне фокусування мікрофона на джерело звуку
 • Додаткові опції для зручності користування (налаштування за допомогою смартфону, запам’ятовування середовища, трансляція телефонної розмови прямо до апарату та багато інших)

У нашому центрі слуху «Беттертон» пропонуються слухові рішення від авторитетних брендів зі світовими ім’ям. Усі представлені тут прилади мають офіційну гарантію, а їх якість не викликає сумнівів. Наші фахівці нададуть вам допомогу у підборі відповідної моделі, зроблять необхідні налаштування. Щоб підібрати апарат, запишіться на прийом за посиланням.

Записатися на прийом

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *