Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Цифрові слухові апарати

Рекомендуємо перед покупкою слухового апарату пройти обстеження і підбір відповідного слухового апарату.

Фільтр товарів Показ 1 - 8 із 251 результатів
По цене
Внешний вид
Степень потери слуха
Количество каналов
Уровень технологии

Цифровые слуховые аппараты

З розвитком сучасних технологій СА цифрового типу помітно змінилися. На зміну старим і незручним приладам прийшли нові: мініатюрні і комфортні. Зараз СА – це, свого роду, мікрокомп’ютер для слухових органів.

Одними з кращих цифрових моделей прийнято вважати такі пристрої:

Потрібен слуховий апарат?
Запишіться на безкоштовну консультацію та підбір

Записатись

Навігація по сторінці:

 

Вони здатні забезпечити максимально природне звучання в будь-яких ситуаціях. Ви можете перебувати в галасливому місці, але з таким апаратом все одно отримаєте розбірливе сприйняття мови.

Технології цифрового слухового апарату

За останні кілька десятиліть технології слухових апаратів значно удосконалилися. Однак, слухові апарати, в основному, завжди складалися з чотирьох основних частин: мікрофона, процесора, приймача і джерела живлення.

Мікрофон збирає звуки в Вашому оточенні і передає його на процесор. Процесор підсилює сигнал і доставляє його в приймач, який подає посилений сигнал у вушний канал. Джерелом живлення або акумулятором управляє система.

hearing-aids-technology фото

Удосконалена технологія слухового апарату може перетворити сімейну вечерю на справжнє свято!

Цифровий вік допоміг перетворити основні частини слухового апарату в чотири дуже складних компонента. Наприклад, практично всі слухові апарати на ринку сьогодні є цифровими. Це означає, що сигнал, отриманий мікрофоном, перетворюється з аналогового в цифровий, перш ніж він буде опрацьований. Потім він перетвориться назад з цифрового в аналоговий, перш ніж приймач передає посилений сигнал у вушний канал. Цифрові слухові апарати можуть виконувати одночасно кілька завдань при обробці звуку. При цьому управління цим процесом проходить дуже ефективно.

Основа технології слухового апарату знаходиться в частині, яка називається процесором. Процесори сьогодні більш програмовані, ніж будь-коли раніше, що дозволяє фахівцям із слухових апаратів точно налаштовувати характеристики посилення звуку, а також налаштовувати інші спеціальні функції в залежності від Ваших слухових потреб. Спеціаліст з підбору та налаштування програмує слухові апарати, підключаючи їх до комп’ютера, діагностуючи їх спеціальним програмним забезпеченням, що надається виробником слухового апарату. Ви можете скористатися будь-яким підходящим для Вас процесором, який підходить для будь-якого типу слухового апарату.

Слухові апарати: ITE або BTE

Існують два основних типи слухових апаратів:

 • Внутрішньовушні слухові апарати (ITE). Ці слухові апарати вставляються в вухо і налаштовуються під бажання клієнта, грунтуючись на аналізі відчуттів, які відчуває людина під час консультації. Цей тип слухового апарату доступний в різних відтінках кольору шкіри для повного збігу з кольором шкіри зовнішнього вуха людини.
 • Завушні слухові апарати (BTE). Розміщуються позаду або поверх зовнішнього вуха з трубкою, яка направляє звук вниз у вушний канал за допомогою спеціального вушного вкладиша або наконечника, який не блокує весь слуховий прохід. Слухові апарати типу BTE доступні в різних кольорах для повної відповідності відтінкам волосся або шкіри. Також ці слухові апарати доступні в більш яскравому дизайні, щоб підкреслить Вашу індивідуальність.

Всі виготовлені на замовлення слухові апарати типу ITE і вушні вкладиші для BTE виробляються на основі «зліпка» вуха. Спеціаліст із слухових апаратів розмістить спеціальний обмежувач (отоблок) у Вашому вушному каналі для захисту барабанної перетинки, а потім застосує воскоподібний матеріал для наповнення вушного каналу і чаші зовнішнього вуха. Коли матеріал затвердне протягом кількох хвилин, його виймають разом з обмежувачем з вушного каналу.

При виборі слухових апаратів враховуйте не лише їх зовнішній вигляд, але і своє вміле звернення зі слуховим апаратом, а також свій спосіб життя.

Слухові апарати розрізняються за характеристиками, зовнішніми можливостями управління та розмірами батареї. Великі слухові апарати, будь то ITE або BTE, вміщують більше кнопок, більше внутрішніх схем і більшого розміру батареї для споживання енергії. У той час як багато людей обирають стримані кольори слухових апаратів ITE і BTE, які в значній мірі залишаються непоміченими при застосуванні, інші пацієнти люблять демонструвати яскраві і насичені кольори, які ще більше підкреслюють їх індивідуальність!

Загальні типи слухових апаратів ITE, від малого до великого

Невидимий в каналі (IIC) або повністю внутрішньоканальний слуховий апарат (CIC)

Типи слухових апаратів IIC і CIC – це найменші слухові апарати. Вони дуже глибоко укладаються в слуховий прохід. Вони, як правило, підходять для людей з помірним ступенем втрати слуху і є косметично дуже привабливими, оскільки цей тип слухового апарату майже невидимий при використанні. Через їх невеликий розмір вони зазвичай не поставляються з ручним керуванням, наприклад, регуляторами гучності або кнопками програм. На жаль, глибоке розміщення таких слухових апаратів робить цей тип найбільш сприйнятливим до пошкодження вушною сірою і вологою в вушному каналі. Типи слухових апаратів IIC і CIC застосовні тільки для людей з гарною вправністю при поводженні зі слуховими апаратами, оскільки вони мають найменший розмір батареї і можуть бути складними для виймання і вставки в вухо.

Внутрішньоканальні слухові апарати (ITC)

Слухові апарати ITC розташовуються в нижній частині зовнішнього вуха, що робить їх зручними і простими у використанні. Оскільки вони трохи більше за розмірами, ніж типи слухових апаратів IIC і CIC, вони мають більш тривалий термін служби батареї і можуть підходити для пацієнтів з більш широким діапазоном втрати слуху. Їх розмір також дозволяє розміщувати в них додаткові функції, такі як спрямовані мікрофони для кращого уловлювання звуку в шумному середовищі і ручне управління, наприклад, регулятор гучності.

Внутрішньовушні слухові апарати

Внутрішньовушні слухові рішення варіюються від напів оболонок, які заповнюють половину зовнішнього слухового проходу і тими, які заповнюють майже весь зовнішній вушний прохід. Як і типи слухових апаратів ITC, внутрівушні досить великі, щоб додавати такі функції, як спрямовані мікрофони і ручні органи управління, наприклад, регулятор гучності і кнопку для зміни програм. Розмір внутрішньовушного типу слухового приладу робить його оптимальним для людей з проблемами спритного поводження з апаратом.

Загальні типи слухових апаратів BTE, від малого до великого

Міні BTE з тонкою трубкою і накінечником

MUSE MINI BTE_bettertone.com фото

Міні-типи (mini BTE) слухових апаратів BTE призначені для пацієнтів, які б хотіли заховати слуховий апарат за вухом і користуватися ультратонкой трубкою, яка обережно направляє звук у вухо. Трубка з’єднується з м’яким кінчиком, який розташовується в вушному каналі, але не закриває його. Результат – природне відкрите відчуття, коли потік повітря і звуку проникають в вухо, в той час як посилення звуку відбувається через накінечник. У медицині це відомо як «відкрита підгонка слухового апарату» і рекомендується для помірного та незначного ступеня втрати слуху. Цей тип слухового рішення настільки популярний, що на даний момент стали доступні слухові апарати з вушними накінечниками, які більш закриваються, для людей з більшим ступенем втрати слуху.

Слухові апарати ресивер в вусі (RITE) або ресивер в каналі (RIC)

HALO iQ RIC 13_bettertone фото

RITE або RIC (Міні-RITE або міні-RIC) типи слухового апарату – це BTE, в яких динамік вбудований в вушнbq накінечник приладу замість основного корпусу слухового апарату. Таким чином, динамік слухового апарату лежить в вушному каналі, але мікрофон і процесор розташований в крихітному корпусі за вухом. Вони з’єднані тонким дротом. Вушний накінечник більше необхідний для розміщення динаміка, але якщо він несправний через пошкодження сіркою або вологою, то його можна замінити в центрі з питань слухових апаратів, а не звертатися до виробника за ремонтом.

Слухові апарати BTE з вушною вкладкою

BTE с ушным вкладышем фотоТип слухового апарату BTE, який поставляється з вушними вкладками, може відповідати будь-якому типу втрати слуху, від легкого ступеня до глибокого. Їх довга форма повторює контур зовнішнього вуха і зазвичай може містити більше функцій, а також елементів управління і потужностей, ніж будь-який інший тип слухового апарату. Оскільки чутливі електронні компоненти залишаються за вухом, вони, як правило, менш сприйнятливі до зволоження або пошкодження сіркою, що вимагає менше ремонтів. Спеціально підібраний вушний вкладиш можна замовити в різних кольорах і стилях. Трубку, яка з’єднує вушний вкладиш, а також сам вушний вкладиш, можна і потрібно очищати і змінювати з плином часу. Слухові апарати BTE з вушною вкладкою зазвичай використовуються для дітей, тому що BTE можна перепрограмувати в міру необхідності, а вушний вкладиш можна замінити по мірі росту дитини.

Типи втрати слуху

Існує три основних типи втрати слуху. Тут Ви можете більше ознайомитися про кожен з них.

 • Сенсибілізований тип є найбільш поширеним видом втрати слуху. Він є постійним і викликаний  пошкодженням крихітних волосоподібних клітин у внутрішньому вусі, або слухового нерва. Слуховий нерв несе важливу інформацію про гучності, тональності і надходження звуків в мозок. Більшість дорослих при втраті слуху мають саме цей тип втрати слуху. Сенсорний тип часто призводить до утруднення розуміння звуків або мови, хоча сам звук досить гучний, щоб його можна було почути.
 • Кондуктивний тип втрати слуху викликаний механічною проблемою в зовнішньому або середньому вусі або перешкодою в вушному каналі, наприклад, вушної сірки, яка блокує звук від попадання в барабанну перетинку. Цей тип втрати слуху може бути постійним, але частіше за все, він є тимчасовим і піддається медикаментозному лікуванню.
 • Змішаний тип втрати слуху відбувається при поєднанні компонентів як сенсорного, так і кондуктивного типу втрати слуху.

Причини втрати слуху

Причина будь-якої втрати слуху важлива для порозуміння, оскільки вона безпосередньо впливає на визначення правильного лікування. Існує безліч причин втрати слуху, і деякі з них виникають тільки в результаті певних типів втрати слуху. Наприклад, вушна сірка, що блокує слуховий прохід, викликає тимчасовий кондуктивний тип втрати слуху, в той час як тривалий вплив занадто високого рівня шуму викликає постійний сенсорний тип втрати слуху.

Втрата слуху може бути викликана будь-яким з наступних факторів:

 • Вікові зміни (вікова втрата слуху називається пресбіакузіс)
 • Застосування деяких ліків, іноді звані «ототоксичними» препаратами
 • Забій або травма голови
 • Генетичні чинники
 • Тривала дія надмірного потоку гучного шуму
 • Один з елементів акустичної травми
 • Деякі хвороби, такі як свинка,  хвороба Меньєра, отосклероз або аутоімунне захворювання
 • Пухлина на акустичному нерві або акустичній невриномі

Типи слухових апаратів

Тип

IIC або CIC

IIC или CIC

Переваги

 

 

 • Косметична привабливість
 • Прозорість звучання

Недоліки

 

 

 • Найбільша сприйнятливість до впливу вологи
 • Невеликий розмір може бути проблемою для спритного поводження з приладом

ITC

MUSE iQ ITC фото

 

 • Косметична привабливість
 • Тривалий заряд батареї і більше можливостей, ніж у IIC або CIC

 

 • Найбільша сприйнятливість до впливу вологи
 • Більше оклюзії, змушує користувачів відчувати себе некомфортно

Внутрішньовушні

 

 • Більший розмір, легше вставляти і видаляти слуховий апарат
 • Можливе налаштування більших функцій і призначених для користувача елементів управління

 

 • Менш косметично привабливий
 • Більше оклюзії, змушує користувачів відчувати себе некомфортно

Міні BTE

MINI BTE_bettertone.com фото

 

 • Косметична привабливість
 • Менше оклюзії

 

 • Невеликий розмір може бути проблемою для спритного поводження з приладом

RITE або RIC

HALO iQ RIC 13_bettertone фото

 

 • Косметична привабливість
 • Менше оклюзії
 • Динамік чутливий до пошкодження вологою

 

 • Невеликий розмір може бути проблемою для спритного поводження з приладом
 • Динамік можна замінити у фахівця із слухових апаратів

ВТE з вушною вкладкою

BTE с ушным вкладышем фото

 • Підходить для всіх типів втрати слуху
 • Індивідуальний вушний вкладиш може бути замінений окремо
 • Менше схильні до ушкодження вологою

 • Більше оклюзії, змушує користувачів відчувати себе некомфортно
 • Обмеження на потенційний простір для власників очок

Який тип слухового апарату краще для мене?

Вибір і розуміння того, що слуховий апарат підходить саме для Вас, може бути складним. Саме тому ми підготували цю блок-схему, щоб допомогти Вам отримати нову інформацію про те, який слуховий апарат найкраще підходить саме Вам.

Коли справа доходить до слухових апаратів, існує безліч функцій і типів, доступних для задоволення різних потреб слухопротезування. При виборі правильного типу слухового апарату відповідно до Ваших потреб важливо враховувати ряд важливих пунктів.

 • В даний час Ви користуєтеся слуховим апаратом?

Для людей, які вже користуються слуховими апаратами та прагнуть оновити свої технології, найкраще почати з вибору такого ж слухового приладу, тільки більш удосконаленого. Оскільки слухові технології постійно розвиваються, користувачі слухових апаратів часто можуть знайти той же або схожий тип свого застарілого слухового пристрою, просто оснащеного більш новими і більш сучасними функціями. Однак, можливо, що з плином часу тип втрати слуху людини змінився; тому важливо перевірити слух до поновлення слухового апарату.

 • У Вас є проблеми зі спритністю?

Для людей з проблемами спритності (утруднення при захопленні дрібних предметів або при втраті чутливості в кінчиках пальців) зазвичай краще уникати маленьких пристроїв. Внутрішньовушні слухові пристрої типу (ITE) або завушні слухові апарати (BTE) з вушними вкладками можуть бути придатними в даному випадку, оскільки вони є найбільшими приладами і з ними легше поводитися. Крім того, батареї можуть мати різний розмір, починаючи від найбільших розмірів, що дозволяє спростити заміну батареї. Також слід враховувати автоматизовані функції, які допомагають регулювати гучність, змінювати налаштування між програмами і використовувати телефон. Ви також можете поговорити зі своїм фахівцем із слухових апаратів про можливість дистанційного керування, якщо виникнуть труднощі при регулюванні гучності або налаштуванні програми для Ваших слухових апаратів.

 • Чи обмежені Ваші дії?

Якщо людина, що підбирає слуховий апарат, веде домашній спосіб життя, обмежена в повсякденній діяльності або когнітивно ослаблена, слухові пристрої типу BTE з вушними вкладками можуть бути найбільш підходящими. Вибір вушних вкладишів з м’якого, гнучкого матеріалу може допомогти такій людині легко доглядати за вухом і полегшує деякі завдання при користуванні слуховим приладом. Інші пункти, які необхідно враховувати при виборі слухового апарату це допоміжні пристрої, включаючи телефони з вібрацією, спеціальні детектори диму, сигналізатори брелка для машини, дверні дзвінки, які  блимають світлом або пристрої для посилення телебачення.

Яка Ваша ступінь втрати слуху?

Запишіться на безкоштовну консультацію і підбір

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Легка і помірна ступінь втрати слуху

Якщо у Вас помірна або незначна ступінь втрати слуху, при виборі слухових апаратів є кілька варіантів, в тому числі  «Повністю внутрішньоканальний слуховий апарат» (CIC), «Внутріканальний слуховий апарат» (ITC) та «Слуховий апарат з виносним ресивером» (RIC). Якщо у Вас втрата слуху в мінімальній і максимальній мірі, більш підходящим вибором будуть слухові апарати CIC або ITC. Однак, при цьому також необхідно буде дотримуватися обережності. Якщо у Вас втрата слуху в основному на високих частотах, слухові апарати відкритого типу RIC найбільш зручні, тому що вони всі дозволяють відчути природні низькочастотні звуки при посиленні високих частот. Ці опції також можуть бути оснащені розширеними функціями, що дозволяють слуховим апаратам фільтрувати шум розмовної мови, адаптуватися до різних середовищ, пригнічувати зворотний зв’язок і бездротове підключення до мобільних телефонів. При цьому вони можуть бути оснащені персональною мікрофонною системою або іншими допоміжними слуховими пристроями.

Важка ступінь втрати слуху

Для людей з важким або глибоким ступенем втрати слуху, слухові апарати ITC, внутрішньовушні слухові апарати ITE або слухові апарати BTE з вушними вкладками можуть бути придатними в залежності від ступеня втрати слуху. Ці типи слухових апаратів забезпечують найпотужніше посилення і найменш схильні до пошкодження вологою від вушного каналу. Це може бути розумний вибір, беручи до уваги розмір Ваших вух, особисті уподобання і кількість сірки, яка накопичується в Ваших слухових проходах. Розширені функції слухового апарату при даному ступені втрати слуху також важливі, оскільки вони можуть фільтрувати шум з промови, адаптуватися до різних середовищ, пригнічувати зворотний зв’язок, а також забезпечувати бездротове підключення мобільних телефонів, підходити до персональної мікрофонної системі або іншим допоміжних пристроям для прослуховування. Інші пункти, які слід враховувати при серйозному і глибокому ступені втрати слуху, включають допоміжні пристрої для прослуховування, такі як телефони з вібратором, спеціалізовані детектори диму, сигналізатори для ключів, дверні дзвінки, блимаючі світлом або пристрій, який посилює потужність від телевізора.

Технологія слухового апарату може розглядатися як базова, так і висока, в залежності від складності процесора. Сьогоднішні базові цифрові слухові апарати забезпечують набагато більше переваг, ніж кращі слухові апарати попередніх поколінь.

Рівень слухових апаратів Економ

Внутриушные слуховые аппараты

У цифрових слухових апаратах рівня Економ виконуються деякі ручні настройки в певних ситуаціях прослуховування. Наприклад, повертаючи регулятор гучності вгору чи вниз або натискаючи кнопку на допоміжних приладах для зменшення шуму, що виникає позаду Вас. Процесор може розділити вхідні сигнали на два або більше каналів і обробляти кожен канал окремо. Наприклад, двоканальний слуховий апарат може бути запрограмований для забезпечення більшого посилення високочастотних звуків, ніж для низькочастотних звуків. Програмовані комп’ютером слухові апарати рівня Економ зазвичай мають обмежені настройки, щоб відповідати нестандартних форм втрати слуху. Вони також менш настроювані  і автоматизовані, ніж слухові апарати соціального рівня.

Нижче наведені приклади функцій, які зазвичай входять в рівень Економ слухових апаратів.

 • Канали

Кількість каналів являє собою кількість дискретних секцій, які можуть використовуватися для обробки різних частин вхідного звукового сигналу. Чим більше каналів в слуховому апараті, тим більше гнучкість в програмуванні, оскільки сприйняття слухового апарату може бути налаштоване на різні частоти або навколишнє середовище. Ця настройка слухового апарату називається його частотною характеристикою.

 • Спрямовані мікрофонні системи

Спрямовані мікрофонні системи призначені для того, щоб надати поштовх звукам, що виходять від обличчя користувача, і зменшити звуки, які виходять з інших напрямків. Різні конструкції системи блокують сильні або слабкі звуки, які виходять від користувача. Ці системи покращують розуміння мови в фоновому шумі. Слухові апарати з направленими мікрофонними системами мають більше переваг, ніж слухові апарати без них.

 • Цифрове шумозаглушення

Цифрові системи зниження шуму аналізують сигнал, щоб визначити, чи містить він небажаний шум. Якщо цей небажаний шум виявлений, ця функція знижує рівень шуму. Вона робить шум фону або навколишнього середовища менш дратівливим і підвищує комфорт при прослуховуванні. Було доведено, що зниження рівня шуму при використанні шумозаглушення є ефективним і привабливим.

 • Зменшення імпульсного шуму

Подібно до використання цифрового шумозаглушення, придушення імпульсного шуму покращує комфортність прослуховування. Ця система виявляє будь-які короткочасні гучні звуки, такі як шум від автомобільних ключів, введення тексту на клавіатурі або постукування тарілок.

 • Системи управління зворотним зв’язком

Системи управління зворотним зв’язком борються зі свистом, який виникає в слуховому апараті. Ці петлі зворотного зв’язку створюють дратівливий свистячий звук, який може перешкодити Вашому комфорту. Методи управління зворотним зв’язком можуть бути реалізовані по-різному для основних слухових апаратів або слухових апаратів з розширеними функціями. Основні системи управління зворотним зв’язком можуть зменшити загальне посилення з метою усунення свисту. Розширені системи управління зворотним зв’язком зменшують або усувають свист, не впливаючи на загальне посилення слухового апарату.

 • Індукційна котушка

Індукційна котушка – це бездротова функція, яка перехоплює електромагнітні сигнали від сумісних телефонів або закритих кімнат. Ця технологія доступна в слухових апаратах протягом дуже довгого часу і часто може бути включена в дуже прості моделі. Оскільки сигнал, що представляє інтерес, спрямований на процесор слухового апарату без використання мікрофона, індукційна котушка може поліпшити співвідношення сигнал / шум і виключити можливість зворотного зв’язку. Публічні виступи, екскурсії, виставки та служби в Церкві зазвичай стають доступними для людей з вадами слуху із застосуванням індукційної котушки.

 • Сумісність FM

Сумісність з частотною модуляцією (FM) – це бездротова функція, яка дозволяє слуховим апаратам з’єднуватися з системами FM, іноді за допомогою спеціального кріплення до слухових апаратів, так званий «аудіо каблук». Системи FM можуть використовуватися окремо або зі слуховими апаратами. Як і індукційна котушка, FM-системи покращують ставлення сигнал / шум, не викликаючи зворотного зв’язку в слухових апаратах. Сумісність з FM особливо важлива при виборі слухових апаратів для дітей, тому що ці системи зазвичай використовуються в освітніх установах, щоб голос вчителя звучав голосніше на тлі шуму в класі.

Функції слухового апарату

Функції Як це працює Як це допомагає
Канали Розділяє звуковий сигнал на окремі частини для обробки. Дозволяє налаштувати слуховий апарат на всі тона. Чим більше каналів в слуховому апараті, тим вище здатність налаштовувати частотну характеристику.
Спрямовані мікрофонні системи Тонко вловлюють передні звуки і зменшують звуки, які виходять за іншими напрямами. Покращує розуміння мови в фоновому шумі. Якість звуку вище для слухових апаратів з спрямованими мікрофонними системами, ніж для слухових апаратів без них.
Цифрове шумозаглушення Визначає, чи містить сигнал небажаний шум і знижує рівень шуму, якщо він присутній. Робить фоновий шум менш дратівливим і підвищує комфорт при прослуховуванні. Доведено, що зниження рівня шуму при використанні шумозаглушення є ефективним і переважним.
Зменшення імпульсного шуму Згладжує швидкі імпульсні шуми, такі як деренчання ключів від машини, введення тексту на клавіатурі і гуркіт посуду. Покращує комфорт при прослуховуванні.
Управління зворотним зв’язком Зменшує або усуває свист, який може іноді виникати. Покращує комфорт при прослуховуванні. Основні системи управління зворотним зв’язком можуть зменшити загальне посилення перешкод з метою видалення свисту.

Розширені системи управління зворотним зв’язком зменшують або усувають свист, не впливаючи на загальне посилення слухового апарату.

Індукційна котушка Підбирає сигнал з сумісного телефону або іншої системи з електромагнітним замиканням. Покращує співвідношення сигнал / шум і усуває зворотний зв’язок, оскільки сигнал обходить мікрофон і надходить безпосередньо в процесор. Зазвичай доступне в громадських місцях, таких як театри і місця проведення культурно-мистецьких заходів.
Сумісність з FM Дозволяє використовувати слухові апарати для бездротового з’єднання з системами FM, іноді за допомогою спеціального кріплення до слухових апаратів, так званий «аудіо каблук» Покращує співвідношення сигнал / шум, оскільки сигнал обходить мікрофон і надходить безпосередньо на процесор. Зазвичай використовується для дітей в освітніх установах.
Сумісність з Bluetooth Дозволяє використовувати слухові апарати для бездротового підключення до мобільних телефонів, MP3-плеєрів і інших пристроїв Bluetooth. Покращує співвідношення сигнал / шум і усуває зворотний зв’язок або перешкоди, оскільки сигнал обходить мікрофон і надходить безпосередньо на процесор.
Зменшення шуму вітру Зменшує шум вітру, який дує через мікрофон (и) слухового апарату. Покращує комфорт при прослуховуванні для людей, які проводять час на відкритому повітрі, наприклад, граючи в гольф, для човнярів і пішоходів.
Реєстрація даних Зберігає дані про середовище прослуховування і вподобаннях користувача. Збережені дані можна переглянути у фахівця з втрати слуху, при цьому можливо поліпшити налаштування слухового апарату.
Настройки навчання Параметри налаштувань, задані користувачем для певного навколишнього середовища, після чого ці зміни вносяться автоматично. Поступово користувач виявляє, що йому все рідше необхідно регулювати гучність або програму, так як слухові апарати можуть зробити ці зміни самостійно на основі звукового середовища.
Бінауральна обробка Між двома слуховими апаратами можливий зв’язок. Це може бути корисним для синхронної підтримки слухового апарату або передачі звукових сигналів від одного слухового апарату до іншого.

Соціальний рівень слухових апаратів
Слуховые-аппараты-Z Series Wireless

По мірі вдосконалення техніки слухові апарати стають більш автоматичними і мають більше можливостей, щоб допомогти Вам спілкуватися в складних ситуаціях, в тому випадку, коли Вам необхідно чітко розуміти, що відбувається. Наприклад, замість використання двох каналів для поділу при обробці звуку в слуховому апараті соціального рівня, Ви можете мати вісім або більше каналів. Це розділяє сигнал на ще більш низькі смуги частот і, отже, забезпечує більш високу роздільну здатність обробки сигналу.

На додаток до економ рівня слухового апарату кожен великий виробник слухових апаратів пропонує кілька рівнів сучасних цифрових технологій. Більш просунуті технології переходять на більш високі цінові точки і мають великі переваги. Наступні функції будуть пропонуватися в вдосконалених слухових апаратах соціального рівня.

 • Зменшення шуму вітру

Хоча ця функція досить специфічна в своєму застосуванні, зниження шуму вітру може зробити життя прекрасніше для тих людей, хто проводить час, насолоджуючись вуличними хобі, такими як гольф і катання на човнах. Зниження шуму вітру – це вдосконалена технологія слухових апаратів, яка визначає вплив вітру, що надходить на мікрофони слухового апарату, і дозволяє уникнути або зменшити його посилення.

 • Реєстрація даних

Реєстрація даних – це функція, яка зберігає дані про середовища прослуховування, в яких Ви носите свої слухові апарати, і про Ваші переваги для програм, рівнів гучності і інших функцій. Інформацію можна отримати у медичного фахівця з питань слуху. Ваш фахівець буде використовувати цю цінну інформацію для подальшої настройки Вашого слухового апарату.

 • Можливості навчання

У деяких слухових апаратів є функція, яка дозволяє їм «вчитися» Вашим вподобанням. Реєструючи настройки гучності і переваги програми для певних звукових сигналів навколо Вас, слухові апарати можуть почати робити ці зміни автоматично при виявленні даного навколишнього середовища. Згодом це зменшує необхідність ручної настройки.

 • Бінауральна обробка

Бінауральна обробка означає, що пара слухових апаратів взаємодіє один з одним по бездротовій мережі. Ця технологія імітує здатність мозку обробляти інформацію, що надходить з обох вух, і допомагає зменшити ручну настройку. Найчастіше це використовується для підтримки синхронного слухового апарату (наприклад, перемикання з програми 1 в 2) або для передачі слухових сигналів від одного слухового апарату до іншого.

 • Сумісність з Bluetooth

Сумісність з Bluetooth – це бездротова функція, яка дозволяє слуховим апаратам  підключатися до мобільних телефонів та інших пристроїв, що використовують Bluetooth, часто через допоміжний пристрій. Як і з технологіями індукційної котушки і FM, технологія Bluetooth має можливість поліпшити співвідношення сигнал / шум і усунути зворотний зв’язок від мікрофона, оскільки сигнал обходить мікрофон і безпосередньо надходить в процесор слухового апарату. У Bluetooth-з’єднання також менша ймовірність виникнення перешкод, які можуть виникнути в системі FM.

Які реальні переваги цих функцій?

Уявіть, що Ви сидите в людному ресторані і вечеряєте з друзями. Звуки звучать з усіх боків, наприклад, шум мови, люди говорять і сміються за іншими столиками, а офіціанти постійно крутяться навколо із замовленнями. Ви сидите зі своїм новим слуховим апаратом і слухаєте друга, який знаходиться навпроти Вас за столом. Він розповідає анекдот. Ваші слухові апарати одночасно зменшують імпульсні шуми, такі як звук срібного посуду, (зменшення навколишнього шуму), зменшуючи силу звуку системи вентиляції вище (цифрове шумозаглушення), пригнічуючи голоси людей за столами позаду Вас (спрямована мікрофонна система) і зберігаючи інформацію про середовище прослуховування, яка буде збережена для подальшої тонкої настройки (реєстрація даних). Все це робиться автоматично, посилюючи і формуючи мовний сигнал від Вашого друга. Ви можете розслабитися і насолодитися вечерею.

Це всього лише один з прикладів сучасної технології слухових апаратів в дії. Щоб дізнатися більше про слухові апарати, які можуть відповідати Вашим потребам, зверніться до фахівця із слухових апаратів у Вашому районі.

Омельченко Ксения Саксаганского фотоДоктор Ксенія Омельченко навчалась в Медичній академії  в Полтаві та на базі Лор-інститута ім. проф О.С. Коломійченка. Кар’єра Ксенії орієнтується на наданні допомоги людям із вадами слуху, а також застосуванні досвіду у вивченні, навчанні і управлінні. Детальніше про Доктор, Ксенія Омельченко, Беттертон.

 

 

Цифрові слухові апарати
Середня оцінка «5» Проголосували 2