Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00
  Контакти : (067) 239-69-18 / (096) 634-48-48 / (050) 035-87-17

Що таке слуховий апарат

 

Запишіться на безкоштовну консультацію та підбір

Записатися

Слуховий апарат – назва електроакустичного пристрою, розробленого для корекції порушень слуху. Його основні елементи: мікрофон, підсилювач та приймач (ресивер).

Проходячи через них, звуковий сигнал перетвориться і потім подається користувачеві у зміненому вигляді.

Будова слухового апарату

Принцип роботи слухового апарату

Прилади для корекції слуху оснащені чутливими мікрофонами, які ловлять навколишні звуки. Після цього вони перетворюються в електронні сигнали і надходять на підсилювач, що підвищує їх гучність. І потім ресивер знову перетворює їх в звук і співає в вухо. Це найпростіший алгоритм дії, характерний в основному для аналогових пристроїв.

Але прогрес не стоїть на місці, і сучасні моделі приладів, коригуючих слух, влаштовані більш тонко і багатогранно. Тому принцип роботи слухового апарату цифрового типу дещо складніше. Він перетворює звук в код, який потім обробляється за багатьма параметрами. Завдяки цьому сприйняття стає набагато комфортніше, природніше.

 • За рахунок використання прогресивних технологій слухові рішення нового покоління мають широкі можливості:
 • Покращують чутність м’яких звуків
 • Пом’якшують гучні некомфортні для вуха звуки (бавовна двері, дзижчання дрилі і т д)
 • Аналіз акустичного середовища і адаптація під неї
 • Сумісність з бездротовими технологіями – дає можливість говорити по телефону, не докладаючи трубку до вуха
 • Пониження шумів і свисту

Цифрова мікросхема слухового апарату є його «мозком», підлаштовує вхідний сигнал під потрібні параметри, орієнтовані на індивідуальні потреби носія. Для цього будуть потрібні професійна настройка, що виконується за результатами аудіограми. Фахівці центру «Беттертон» добре розбираються в тому, як працює слуховий апарат, тому нададуть вам допомогу в даному питанні.

Важливо розуміти, що підбір слухового рішення – перший крок в реабілітації слуху. Цей прилад не здатний повернути людському вуху втрачені функції, але може їх компенсувати і запобігти прогресуванню хвороби надалі. Надаючи необхідне навантаження на слуховий нерв, він захищає від атрофування мозкові центри, відповідальні за слух.

Переваги слухового апаратуСлухові апарати: руйнування міфів

З реабілітацією слуху до сих пір пов’язано безліч помилок. Слухових апаратів приписують безліч «гріхів»:

 • незручність
 • Складність регулювання і необхідність пульта для неї
 • Великі розміри і помітність
 • некомфортне сприйняття
 • Неприємний свист у вухах
 • Труднощі в обслуговуванні

Гарна новина полягає в тому, що це все міфи. Насправді, сучасні прилади для корекції слуху мініатюрні, а їх експлуатація часто не вимагає від користувача майже ніяких дій. Більшість моделей оснащені автоматичними настройками, і єдине, що потрібно робити – міняти батарейку, коли про це сповістить голосова індикація. А для догляду за приладом і вкладишем продаються спеціальні інструменти..

Ще один поширений і дуже небезпечний міф свідчить, що інша назва слухового апарату – підсилювач звуку. Це помилка, якій ні в якому разі не можна піддаватися. Довіру заслуговують лише сертифіковані слухові рішення, схвалені Міністерством охорони здоров’я і продаються в спеціалізованих установах. Підсилювачі ж мають сумнівне походження і можуть нашкодити здоров’ю.

Асортимент цифрових слухових апаратів

Підбираючи прилад для корекції слуху, важливо визначитися з його принципом носіння. В цьому плані розрізняються  завушні моделі, а також внутрівушні i внутрішньоканальні.

Найпоширенішим варіантом є завушний слуховий апарат – це конструкція, що складається з корпусу з електронікою, наявного за вушною раковиною, і вкладиша, поміщеного в слуховий прохід. Ці елементи конструкції з’єднуються між собою прозорою трубкою.

Завушний слуховий апарат

Завушний слуховий апарат

Завушний слуховий апарат у вусі

Завушний слуховий апарат у вусі

При носінні приладу даного типу найважливішою умовою є щільне прилягання вкладиша. Тому він виготовляється індивідуально по зліпку вуха. Навігація для управління може відрізнятися залежно від моделі слухового апарату. Деякі екземпляри оснащені крихітним коліщатком-регулятором і перемикачем «Т» для переходу в телефонний режим і виключення. У інших регулювання здійснюється автоматично, а вимикання відбувається шляхом вилучення батарейного відсіку.

Завушні слухові апарати (BTE) реалізуються в досить широкому діапазоні потужностей, що дозволяє компенсувати втрати слуху будь-якого ступеня тяжкості. Також функціонал у них варіюється залежно від моделі, і тут грає роль число каналів, кількість мікрофонів і їх спрямованість, а також інші нюанси.

Внутрішньовушний слуховий апарат (ITE) цілком розташовується в вусі, конструкція його цільна і виготовляється за індивідуальним зліпком майбутнього носія. У більшості випадків це повністю автоматизований цифровий слуховий апарат. Але у деяких моделей передбачені невеликі регулятори, службовці для регулювання гучності і виключення приладу, а також перемикачем «Т».

Внутрішньовушні слухові апарати

Внутрішньовушні слухові апарати

Внутрішньовушні слухові апарати у вусі

Внутрішньовушні слухові апарати у вусі

Внутрішньоканальний слуховий апарат (CIC) – самий мініатюрний тип приладів для корекції слуху. Він має розміри не більше кавового зернятка і поміщається в глибині вушного каналу. Завдяки такому розміщенню повністю вирішується проблема дискомфорту від шуму вітру. Та й за технічними можливостями пристрій не поступається більшим завушним моделям і може компенсувати навіть глибокі розлади слуху.

Внутрішньоканальний слуховий апарат

Внутрішньоканальний слуховий апарат

Внутрішньоканальний слуховий апарат у вусі

Внутрішньоканальний слуховий апарат у вусі

За рахунок своєї мініатюрності глибококанальні слухові рішення повністю автоматизовані. Їх виключення здійснюється шляхом вилучення батарейного відсіку. Вони зовсім не вимагають від користувача ніяких дій, окрім заміни батарей, тому зручні в експлуатації. Але головне достоїнство таких приладів – непомітність. Нас часто запитують, як називається слуховий апарат, який в народі прозвали невидимим. Правильна відповідь – внутрішньоканальний.

Кому будуть корисні цифрові слухові апарати?

Реабілітація слуху призначається людям, у яких діагностована легка або середня туговухість. Вона розвивається внаслідок різних причин:

 • вікові зміни
 • генетична схильність
 • Постійне вплив шуму
 • травми
 • Прийом ототоксичних ліків

Користь носіння слухового апарату:

 • Полегшення сприйняття мови і інших корисних сигналів
 • Запобігання подальшої втрати слуху
 • Забезпечення комфортного спілкування при групових бесідах
 • Можливість чути тихі і слабкі звуки

Слухові апарати БеттертонОдним з кращих виробників в сфері слухових рішень по праву вважається бренд «Starkey». Ця американська компанія випускає прилади, що відрізняються функціональністю, надійністю і естетичністю. Вони гарантують користувачеві комфорт в світі звуків, а разом з ним – і впевненість у собі!

У центрі «Беттертон» можна підібрати слуховий апарат, вартість якого впишеться в рамки вашого бюджету. У нашому асортименті представлені моделі різних цінових категорій, одне залишається незмінним – якість і чистота звуку. Щоб зрозуміти, яка модель приладу вам підійде, запишіться на безкоштовну консультацію на сайті, або зв’язавшись з нами по телефону.

Записатися на підбір

Loading...
Що таке слуховий апарат
Оцініть статтю