Основні критерії для правильного підбору слухового апарату і його купівлі

Основні критерії для правильного підбору слухового апарату і його купівлі

Якщо ви пройшли обстеження і вам порадили придбати слуховий апарат, щоб поліпшити слух, ми можемо допомогти вам знайти найоптимальніше рішення. Які моделі підходять для людеймолодих і активних, похилого віку або дітей? Які виробники краще? Це перелік найбільш популярних запитів серед людей, що стикаються з питанням вибору приладу.

Інформацією про слухові рішення для людей похилого віку набагато краще володіють фахівці в області слухопротезування. Якщо ви перший раз зустрічаєтеся патологією зміни слуху, то вам не завадить отримати консультацію у сурдолога й отоларинголога. Вони виконають обстеження та озвучать рекомендації щодо підбору пристрою для корекції слуху, враховуючи ваші побажання та виявлену ступінь приглухуватості.

Від того, наскільки правильно будуть підібрані слухові апарати залежить те, наскільки комфортним буде сприйняття мови співрозмовника і, як результат – повноцінним спілкування з оточуючими. Саме тому важливо не просто купити собі слухові апарати, які будуть пестити погляд своїм зовнішнім виглядом, непомітністю і радувати низькою ціною, а зрозуміти, в якій мірі вони виконують свою першочергову важливу функцію – давати можливість чути краще, а значить і краще жити.

Якщо підійти до цієї проблеми самостійно, без професійної точки зору, можна тільки погіршити свій стан або навіть втратити слух повністю. Щоб не допустити подібного результату, ми раді запропонувати вам готове рішення в будь-якому з центрів хорошого слуху «Беттертон». Наші фахівці допоможуть вам вибрати необхідні слухові рішення серед величезного розмаїття моделей і видів, при цьому задовольнивши всі ваші потреби, запити і смаки, а стаття, яку ми підготували сьогодні дозволить вам познайомитися з тим, чим багата слухова індустрія в 2018 році.

Різновиди слухових апаратів.

Компанії з виробництва слухових рішень невпинно трудяться над розширенням модельного ряду слухових апаратів, що відрізняються один від одного зовнішнім виглядом, функціональними характеристиками, типом передачі звуку, його чіткістю.

Для правильного підбору пари пристроїв, що поліпшують слух, потрібно детально вивчити всі модифікації (форм фактор, спосіб передачі звуку) і їх параметри (частотні характеристики динаміка, потужність, кількість каналів і смуг еквалайзера).

Майже всі інноваційні пристрої, що поліпшують слух, характеризуються малими габаритами, їх можна носити як за вухом, так і у ньому. Їх колірна гамма вибирається так, щоб під час носіння вони були практично непомітні, проте є і яскраві, барвисті моделі для дітей та дорослих, які перетворюють слухові рішення в модний аксесуар, і тільки підкреслює індивідуальність їхнього власника. і потужності приладу, він буде трохи більше, або навпаки, менш помітний у вусі. Незважаючи на розміри слухових рішень, все новітні цифрові вироби володіють різними опціями – каналами обробки співвідношень сигналу гучних / тихих звуків, придушенням шуму і зворотного зв’язку, а також різних алгоритмів, що збільшують розбірливість мови в шумі і так далі. Все це покликане кардинально покращувати сприйняття звуків.

Ґрунтуючись на габаритах і місці носіння, протези для поліпшення сприйняття звуків, поділяються на такі класифікаційні групи:

 • повноканальні CIC слухові апарати;
 • невидимі в каналі IIC
 • канальні ITC слухові апарати;
 • внутрішньовушні ITE слухові апарати, які носяться у загині раковини;
 • завушні BTE слухові апарати;
 • мікрозавушні прилади відкритого слухового рішення із зовнішнім ресивером RIC («ресивер у каналі»).

Слуховой аппарат

Повноканальні моделі (CIC)

Слуховий апарат CIC заведено розміщувати у вушному проході. Завдяки цьому, він практично непомітний для сторонніх. Це чудовий вибір для людей, які прагнуть поєднати максимальну прихованість приладу з високоякісним наповненням.

Модифікації CIC можуть застосовувати пацієнти з різним рівнем глухоти, від початкового і до найважкого. Канальні моделі виготовляють індивідуально для кожного, вимірюючи форму вушного шляху, оскільки важливо, щоб вони були непомітними для інших.

Переваги слухових приладів CIC:

 • мають найменші габарити серед усього розмаїття моделей;
 • завдяки розміру вони майже непомітні для оточення;
 • менше чути шум, оскільки розміщуються глибоко в вушному каналі;
 • не заважають використовувати мобільні телефони.

Недоліки модельного ряду слухових протезів CIC:

 • слабкі батареї, які потребують щотижневої заміни, і короткий період автономного функціонування;
 • мала кількість функцій (немає можливості відрегулювати гучність і роботу мікрофона);
 • потрібно часто міняти фільтри і кожен день проводити очисні процедури;
 • заборонено застосовувати при пошкодженні барабанної перетинки.

Завушні моделі (BTE) слухових апаратів

Можуть використовуватися для корекції слуху у людей будь-якої вікової категорії та ступеня глухоти. Вони придатні й при наявності значного ступеня втрати слуху, точніше кажучи, стають останнім шансом на його поліпшення. Корпус BTE розміщують за вухом. Звукові вібрації надходять через динамік до головного відділу, там вони посилюються, і через трубочку та вушний вкладиш, що підібрані індивідуально, доходять до слухового нерву.

Переваги завушного пристрою, що поліпшує слух:

 • слухові апарати BTE виготовляються за інноваційними технологіями. Вони мають відносно компактну форму, в більшості випадків їх майже не видно;
 • BTE-моделі – найбільш прості в застосуванні, найбільш вигідні з точки зору економії (батареї потужні, тому їх не часто доводиться замінювати);
 • регулюються спеціальними кнопками, розміщеними на виробі, або через пульт управління;
 • належать до найпотужнішого типу слухокорекційних приладів;
 • така структура приладу дозволяє застосовувати нові технології для роботи зі звуком, мікрофонами та іншими функціональними складовими;
 • рекомендуються до застосування серед дитячої аудиторії (завдяки механічній міцності);
 • досить прості для експлуатування людьми похилого віку (це дозволяють їх великі габарити);
 • значний термін автономної роботи.

Недоліки завушних слухових апаратів:

 • великі габарити;
 • ніяк не приховаєш від сторонніх.

«Відкриті» моделі RIC слухових апаратів

Маленькі вироби, розроблені для відновлення слуху за технологією RIC («ресивер у каналі», або прилади з виносним ресивером), дуже популярні, бо мають багато дизайнерських і функціональних «фішок». Ресивер (трубка) розміщується в зовнішньому вушному проході і з’єднується з корпусом за допомогою звуковода (спеціально розробленої трубочки).

Реабілітація слуху апаратами RIC (CRT, RITE) найкраще підійде тим, у кого сприйняття знаходиться на високому або нормальному рівні на низькому діапазоні звуку, і на не дуже гарному на високочастотному. Ідеальний варіант для пацієнтів з легким або середнім рівнем глухоти.

Переваги слухових апаратів RIC:

 • висока функціональність при компактних розмірах;
 • під час носіння зовнішній прохід не закритий, немає відчуття закладеності;
 • бездротове слухове рішення;
 • застосовується для найвузьких вушних проходів.

Недоліки слухових апаратів RIC:

 • не використовуються для дитячої аудиторії;
 • батарея, що відповідає за тривалість автономної роботи, дуже маленька.

Електроніка та інноваційні технології пристроїв для реабілітації слуху

Інноваційні цифрові моделі слухових апаратів – це маленькі комп’ютери, які не просто покращують звук, а й налаштовують його під особливості кожного пацієнта.

Процесори таких механізмів переробляють звукові вібрації, що надходять, і перетворюють їх в коди. Після цього їх аналізують та регулюють.

Така техніка дозволить зробити носіння зручним і максимально подібним до справжнього звучання.

Технології та опції, що поліпшують зрозумілість мови, підвищують комфортність носіння слухових апаратів та звукосприйняття.

Сукупність спеціальних динаміків гарантує відмінну розбірливість мови серед значного шуму, навіть за умови, що він виходить з тієї ж сторони, що й сама мова. Ця характеристика забезпечує правильний поділ мови та шумових реакцій. Деякі модифікації BTE з направленими мікрофонами здатні зімітувати функціонування справжньої вушної раковини.

Зменшення рівня шуму сприяє створенню акустичного комфорту як в спокійних місцях, так і в галасливих, де розбірливість сказаного не настільки важлива. Прилади вивчають навколишні звуки і, при необхідності, зменшують рівень шуму для забезпечення нормального сприйняття. Деякі моделі слухових апаратів здатні приглушувати раптові або різкі звуки (стукіт дверей, цокання годинника, гучний будильник або дзвін посуду).

За допомогою Bluetooth ви можете під’єднати слухову апаратуру до свого смартфону, планшету, розумного годинника або іншої техніки, яка обладнана бездротовим адаптером Bluetooth.

Щоб краще розуміти сказане серед шуму, винайдена опція посилення й виділення мови.

Якісний мікрофон здатний відрізнити фонові звуки від мовлення навіть в найскладніших умовах звукового оточення.

Bluetooth, що з’єднує мультимедійний прилад зі слуховим апаратом, здатний передавати мову як ніби в реальності. Це є запорукою чистого та природного сприйняття.

Також існує технологія Telecoil. Її завдання – полегшити спілкування по телефону, максимально прибираючи фонові звуки та посилюючи звуки мови. Деякі слухові апарати здатні автоматично включати телефонний адаптер, якщо звичайно він є.

Дистанційне керування – функція управління гучністю та іншими характеристиками, що не вимагають ручного контакту.

Технологія «Музика/Кіно/Концерт» гарантує максимальний комфорт у будь-яких обставинах, враховуючи всі зміни, що відбуваються в навколишньому середовищі. Ця методика зробить прослуховування пісень ідеальним, без найменшого спотворення або заїдання.

Як правильно підібрати слухове рішення?

Перед тим, як купувати такий пристрій, потрібно в обов’язковому порядку навідатися до спеціаліста та обстежитися.

Важливі тези:

 • з усіма запитаннями про стан вашого слуху звертайтеся тільки в перевірені клініки, що мають гарну репутацію;
 • Не будьте занадто довірливими до таких реалізаторів продукції, які будуть обіцяти вам надприродні результати через тиждень після вдягання слухової апаратури;
 • Перш ніж придбати виріб, переконайтеся, що у цьому закладі дозволено пробне носіння;
 • Не купуйте несертифіковану продукцію, що не має гарантії;
 • Вмійте правильно планувати витрати. Хороший фахівець допоможе вам вибрати таку модель, яка влаштує вас і за ціною, і за функціональним наповненням;
 • Для певної групи людей існують спеціально розроблені програми, що компенсують витрачені кошти на медичну продукцію та послуги цієї категорії (більш детальну інформацію можна дізнатися у наших співробітників).

Коли ви здійснили покупку слухового апарату:

 • Вам буде потрібен певний час, щоб адаптуватися до носіння;
 • Кожен день ви будете звикати до інших, більш чітких звуків, ваше сприйняття значно покращиться;
 • Можливо, ви помітите, що тон вашого голосу змінився, але не хвилюйтеся, це нормально;
 • Майте терпіння, оскільки адаптаційний період може тривати як кілька тижнів, так і кілька місяців;
 • Використовуйте прилад в різних життєвих ситуаціях. Це допоможе адаптуватися до різного рівня акустичного оточення;
 • Стежте за чистотою приладу і вчасно замінюйте батарейки.

Коли ви відчуєте, що звикли до свого слухового апарату, відвідайте нашу клініку слухових рішень «Беттертон». Ми ще раз перевіримо всі налаштування і параметри вашого приладу і відрегулюємо при необхідності. Адже для нас головне – знати, що наші пацієнти комфортно себе почувають і відмінно чують.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *