Процес виготовлення слухових апаратів

ремонт слухових апаратів

Процес виготовлення слухових апаратів

Для сучасної людини проблеми зі слухом легко переборні, адже існує безліч приладів, коригуючих цю особливість. Грамотно підібраний слуховий апарат стане вірним другом і супутником свого власника, допоможе йому орієнтуватися в світі звуків. Сьогодні ці пристрої помітно еволюціонували в порівнянні з моделями попередніх десятиліть. І зрозуміло, всіх цікавить, як їх виготовляють.

Зміст сторінки:

Процес виробництва слухового апарату багато в чому залежить від його типу носіння, форми корпусу. Розрізняють три варіанти:

 • Завушні
 • Внутрішньовушні
 • Внутрішньоканальні

Також процес виготовлення слухових апаратів може відрізнятися залежно від електронної «начинки», використовуваної в приладі. Бюджетні моделі з базовим набором опцій зробити простіше, ніж преміальні, в яких задіяні «розумні» технології.

Виготовлення завушних слухових апаратів

Прилади даної категорії є найпоширенішими і складаються з корпусу з електронікою і вушного вкладиша. Корпус являє собою готовий виріб, що постачається від фірми-виробника. Сьогодні вони представлені у величезній різноманітності форм, кольорів, розмірів. Їх виготовляють із пластику, у дорогих моделей часто присутній захист від вологи.

Завушний слуховий апарат купити можна в спеціалізованому центрі, підібравши до нього вкладиш. Без цього маленького аксесуара комфортне використання приладу неможливо. Він забезпечує подачу сигналу до барабанної перетинки, допомагає фіксувати апарат, захищає від свисту.

Щоб підібрати завушне слухове рішення, пацієнт проходить обстеження. В ході діагностики з’ясовується, якими електроакустичними параметрами повинен володіти прилад, і підбирається відповідна модель. Потім робиться зліпок вуха, за яким виготовляють індивідуальний вкладиш. Коли він готовий, конструкція збирається разом за допомогою звукопроводящей трубки.

Завушний слуховий апарат – оптимальне рішення для дітей, пацієнтів з підвищеною секрецією сірки, порушеною моторикою рук, хронічними запальними захворюваннями органів слуху. Він здатний компенсувати розлади слуху будь-якого ступеня тяжкості. А сучасний асортимент цих пристроїв дозволяє вибрати модель зі стильним дизайном і мінімальної помітністю.

Як роблять слухові апарати внутрішньовушного і внутріканального типу?

Ця категорія приладів вимагає індивідуального виготовлення корпусу. Адже він повинен в точності повторювати анатомічну форму вуха майбутнього носія. При цьому розміри пристроїв, що розміщуються всередині вух, помітно менші, ніж у завушних моделей. Тому їх електронна частина повинна мати розміри не більше кавового зернятка.

Електронна «начинка» для внутрішньовушних і внутріканальних моделей поставляється від виробника у вигляді плати з закріпленими на ній елементами: підсилювачем, ресивером, мікросхемою. Корпус для неї виготовляють за наступним алгоритмом:

 1. У вухо вводять рідкий силікон і чекають застигання
 2. Отриманий зліпок виймають – він є точною копією вушного каналу
 3. Його занурюють в теплий віск, щоб отримати точний відбиток, і поміщають в контейнер, який заповнюється силіконом
 4. Затверділий силіконовий блок є формою для виготовлення слухового апарату – з нього виймають зліпок, все зайве видаляють
 5. У форму наливають акрил або іншу отопластичну масу, потім полимеризуют в спеціальному апараті
 6. Корпус готовий до установки електроніки: робляться отвори для регулювання гучності, вставляються потрібні компоненти, з’єднуються між собою проводами
 7. Щоб слуховий апарат не доставляв незручностей, його шліфують абразивними інструментами і лакують – це допомагає зробити його ідеально гладким

Коли протез готовий, його перевіряють на електроакустичні властивості на спеціальному аналізаторі. Після примірки на нього кріпиться бушінг для фіксації сірчаних фільтрів. А для забезпечення харчування в прилад вставляється крихітна батарейка.

Прогресивні технології виготовлення слухових апаратів

слуховые аппараты starkeyСьогодні ми всюди оточені смарт-технологіями. «Розумні» пристрої допомагають нам завжди залишатися на зв’язку, ефективніше займатися спортом, отримувати потрібну інформацію в лічені секунди. Тренування вже немислиме без фітнес-трекера у вигляді елегантного браслета, спеціальний годинник вимірює серцевий ритм, тиск, температуру, насиченість крові киснем. Окуляри віртуальної реальності легко переносять нас у паралельні світи. І це далеко не межа: кружка з підігрівом, зубні щітки з нагадуванням і т д.

Зрозуміло, прогрес торкнувся і того, як роблять слухові апарати. Наприклад, компанія Starkey вбудовує в свою продукцію мультипроцесори, які обробляють звук подібно просунутим комп’ютерам. Завдяки автоматичному програмуванню, вони можуть підлаштовуватися під особливості користувача, посилювати сигнал лише на потрібних йому частотах.

Сьогодні купити слуховий апарат – значить, знайти прогресивний гаджет, який «вміє» виконувати багато корисних завдань:

 • Пригнічує зворотній сигнал – допомагаючи таким чином позбутися неприємного свисту
 • Аналізують акустичну середу і підлаштовуються під неї
 • Синхронізуються з телефоном, телевізором, радіо, ПК та іншими пристроями
 • пригнічують шуми
 • Зручно управляються – крім регуляторів на корпусі, можна контролювати потрібні параметри за допомогою смартфона

Якщо вам знадобився сучасний слуховий апарат, купити його можна в центрі «Беттертон». Ми реалізуємо продукцію відомого американського бренду Starkey, яка виготовляється із застосуванням технологій нового покоління. В асортименті представлені моделі різних типів носіння, форм, кольорів, розмірів.

Записавшись на консультацію, ви зможете пройти обстеження і отримати допомогу у виборі відповідної моделі. Досвідчені фахівці детально розкажуть, як роблять слухові апарати, як ними користуватися, як доглядати. На весь асортимент діє офіційна гарантія.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *