Як правильно вибрати слуховий апарат

Слуховые аппараты в лор центре для взрослых и детей фото

Як правильно вибрати слуховий апарат

Як правильно вибрати слуховий апарат, якщо на ринку представлена величезна кількість різних марок і моделей цих пристроїв?

Отже, якщо у вас виникли труднощі при спілкуванні з оточуючими через втрату слуху, в такому випадку варто задуматися над покупкою СА. Якщо ви переглянете пристрої, пропоновані численними інтернет-магазинами, ви виявите апарати різних моделей і марок, за різними ціновими категоріями. Як знайти серед них те, що підходить за всіма параметрами? Кращим рішенням є звернення в спеціалізований Центр слухопротезування «Беттертон», в якому ви зможете проконсультуватися з цього питання з професіоналом. Якщо ж ви перед зверненням до фахівця бажаєте дізнатися інформацію про ті чи інші слухові рішення, ця стаття саме для вас.

Що потрібно знати при виборі слухового апарату

В першу чергу слід розуміти, що всі слухові пристрої діляться на два типи – аналогові та цифрові. Передача звукового сигналу в апаратах першого типу здійснюється через мікрофон, потім сигнал підсилюється й подається безпосередньо в вухо користувача. Такі СА прості у використанні та мають невисоку вартість. Апарати іншого типу мають різну цінову категорію – від дешевих до дорогих моделей, це обумовлено оснащеністю таких пристроїв безліччю додаткових функцій, докладніше про які можна дізнатися, вивчивши інструкцію.

Існує також особлива категорія СА між аналоговими та цифровими приладами. За своєю суттю такі пристрої є аналоговими, але при цьому їх можна налаштовувати за допомогою ПК й спеціально призначених для коректної настройки програм. Завдяки цьому вдається адаптувати СА під певні акустичні ситуації. По вартості такі апарати дешевше цифрових моделей, але дорожче аналогових.

Пристрої аналогового типу відрізняються від цифрових СА якістю звучання. Різниця така ж, як звучання музики, записаної на CD-диск, та звучання мелодії, що програється на вініловій платівці. Різниця відтворення звуку пов’язана з наявністю в цифровому апараті процесора DSP, що обробляє сигнали, які надходять.

Також відмінність полягає в каналах компресії та кількості частотних смуг, це важлива характеристика. Після діагностики рівня втрати вашого слуху, ви виявите, що приглухуватість на різних частотах різна, саме тому потрібне різне посилення сигналу на певних частотах. Наприклад, щоб компенсувати втрату слуху, в деяких випадках буде достатньо 2-х смуг, в інших же буде потрібно близько 20 смуг. Все залежить від складності конкретної ситуації – чим вище рівень приглухуватості, тим більшу кількість каналів повинен мати СА для максимальної компенсації втрати природної здатності чути.

Ще одна важлива функція сучасних апаратів для корекції слуху – мікрофони направленої дії, завдяки яким посилюються звукові сигнали, що знаходяться поблизу користувача, при цьому звуки, що доносяться з інших напрямків, стають менш чутні. Активація такої функції в деяких пристроях проводиться вручну, в інших це відбувається автоматично.

Якщо незважаючи на проблеми зі слухом, ви часто перебуваєте в різних акустичних ситуаціях, наприклад, в кафе чи ресторані, в дружній компанії на вечірці, на нарадах або просто займаєтеся активним видом спорту, то для вас важливе значення матиме наявність у СА додаткових функцій для кращого прослуховування, які можна настроювати залежно від конкретної ситуації. Особливе значення має також те, наскільки швидко і легко ви зможете перемикати програми. Якщо ви є власником сучасного апарату, то він здатний самостійно аналізувати навколишнє середовище та підбирати найбільш оптимальну програму прослуховування.

Інші важливі опції СА – функція приглушення шуму вітру, зворотного зв’язку та сумісність пристрою з мобільним телефоном. У комплектацію багатьох приладів входять пульти управління, засоби для бездротового зв’язку, FM-системи та інші елементи, що істотно полегшують використання й управління апаратом.

Також рекомендуємо прочитати наступні статті:

Сподіваємося, ця стаття була корисною для вас, ви змогли зорієнтуватися у всій різноманітності моделей СА і, враховуючи перераховані вище рекомендації, вам вдасться обрати найбільш оптимальний для себе. Тим не менш, робити остаточний вибір на користь того чи іншого апарату ми рекомендуємо після консультації з фахівцем одного з Центрів слухопротезування «Беттертон». Записатися на прийом до кваліфікованого фахівця можна вже зараз, не відкладайте вирішення проблеми на завтра, дійте негайно!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *