Цікаві факти та міфи про слухові апарати

Цікаві факти та міфи про слухові апарати

Боїтеся носити слухові апарати? Можливо, ви потрапили під вплив популярних міфів про ці прилади. Дізнайтеся реальні правдиві факти про слухові рішення, щоб краще розбиратися в цій темі!

Навігація по сторінці:

Людям із втратою слуху рекомендується носити слухові апарати. Але досить часто вони довго не можуть на це зважитися. Що їм заважає? Причина цього – поширені помилки про ці пристрої. До цих пір існує безліч міфів, які серйозно шкодять людям, які слабо чують, і псують їх якість життя. У той час, як єдине, що може допомогти вибрати слуховий апарат – факти і консультація у фахівця. Нижче зібрано правдиву та корисну інформацію про ці пристрої, а також відповіді на найпопулярніші питання.

Слухові апарати не можуть зіпсувати вам слух

Одна з головних перешкод, що заважає людині з приглухуватістю підібрати слуховий апарат – міфи про те, що ці прилади нібито шкідливі. Існує думка про те, що без них вуха наче краще «стараються» чути звуки, а зі слуховими апаратами «розслаблюються». Насправді все відбувається з точністю до навпаки. Прилади для корекції слуху забезпечують спеціальним центрам у корі мозку необхідну звукову стимуляцію, а без неї вони поступово атрофуються.

Не бажано купувати СА онлайн

Сьогодні практично всі мають можливість підібрати слуховий апарат в інтернеті, оплатити онлайн і оформити доставку прямо додому. Проте лікарі не радять так робити. Самостійно ви не зможете вибрати відповідну модель, її характеристики та тип – для цього потрібно мати професійні знання. До того ж вам знадобиться діагностика слуху, за результатами якої фахівець підбирає та налаштовує пристрій.

Операція краща за СА?

Насправді далеко не завжди, все дуже індивідуально. Операцію призначає лікар, якщо є певні показання. До того ж, це не найпростіше рішення – кохлеарні імпланти коштують дорого, вимагають хірургічного втручання та реабілітації після нього. У цьому плані слухові апарати – простіші та комфортніші рішення, до того ж, у них є багато сучасних функцій, які помітно полегшують життя.

Чим менше СА, тим краще?

Такого взаємозв’язку немає. Сьогодні на ринку дійсно представлені мініатюрні моделі, можна підібрати повністю невидимий слуховий апарат, який ховається глибоко у вушному каналі. Але таке рішення підійде не всім. Зокрема, їх не можна носити за хронічних вушних хвороб, проблем з моторикою, когнітивних розладів та інших патологій. До того ж є вікові обмеження. Тому підбирати слуховий апарат потрібно у кабінеті лікаря – він підкаже, яка модель підійде саме вам.

СА – крутий гаджет для будь-якого віку

Довгий час вважалося, що прилади для корекції слуху – атрибут людей похилого віку. Насправді ж, сфера їх застосування набагато ширша. Адже порушення слуху трапляються у будь-яких вікових групах, навіть у маленьких дітей. І для кожного віку є свої рекомендації щодо вибору відповідної моделі.

Зручність та естетика нових СА

Сучасні слухові апарати продумані так, щоб полегшувати життя користувача, і ось чому: 

 • ергономічна форма робить пристрій малопомітним та легким;
 • цифровий процесор дозволяє вносити індивідуальні налаштування та «запам’ятовувати» найчастіші режими прослуховування»
 • спеціальний алгоритм пригнічує зворотний зв’язок;
 • пристрій адаптується до акустичної обстановки та гасить шум та інші зайві звуки, виділяючи мову та інші корисні сигнали;
 • деякі моделі оснащені опціями фітнес-трекера, автоперекладача і т.д. 

Слухова індустрія постійно розвивається, і удосконалюються. На сайті “Беттертон” ми регулярно випускаємо цікаві статті про новинки – стежте за оновленнями!

Реабілітація слуху – тривалий процес

Багато людей, які слабо чують, очікують, що як тільки надягнуть слухові рішення, стануть чути, як раніше. Насправді, для цього потрібно пройти всі стадії слухопротезування: 

 • діагностику слуху;
 • консультацію сурдолога;
 • підбір та налаштування слухових апаратів;
 • адаптацію – може тривати від 2 тижнів до кількох місяців. 

Фахівці центру «Беттертон» допоможуть вам із реабілітацією та підтримають на кожному з цих кроків.

Одного СА вистачить?

Все залежить від вашого індивідуального випадку втрати слуху, ступеня її тяжкості. Статистика говорить про те, що в більшості випадків пацієнтам із приглухуватістю потрібно 2 слухові рішення. Це дозволяє забезпечити їм бінауральний (двосторонній) слух – синхронно чути звуки та комфортно їх сприймати.

Слуховой аппарат решение проблем со слухом фотоНа кожен випадок – індивідуальний пристрій для корекції слуху.

Не буває двох однакових випадків приглухуватості, у кожної людини аудіограма виходить унікальною. Тому важливо, щоб слухові рішення підбирав лікар з урахуванням усіх особливостей. У нашому центрі “Беттертон” представлені оригінальні слухові апарати Starkey у широкому асортименті. Ми можемо підібрати відповідне рішення для будь-якого випадку.

Чи потрібні аксесуари?

Обов’язковий аксесуар для слухових апаратів – це індивідуальні вкладиші та футляр для зберігання. Також сьогодні ринок слухопротезування пропонує безліч товарів, які допомагають доглядати ці пристрої і роблять їх використання комфортнішим. До них відносять: 

 • щіточки та серветки для чищення;
 • сушильні капсули, бокси та камери;
 • кріплення для зручної фіксації та захисту від падіння;
 • бездротові гарнітури, мікрофони, пульти і т.д. 

Особливості експлуатації слухових рішень

З приладами для корекції слуху потрібно поводитися дбайливо, не допускати їх падіння, ударів, тримати поза доступом дітей та тварин. Також важливо регулярно чистити та сушити їх, міняти батарейки, берегти від попадання вологи. Якщо в роботі пристрою виникли проблеми, зверніться до сервісного центру. У «Беттертон» ми не тільки підбираємо та налаштовуємо слухові рішення, але також проводимо їхню діагностику, профілактику та ремонт.

Залишились питання? Задайте їх у коментарях у цій статті або запишіться на консультацію, заповнивши спеціальну форму!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Віктор Андрійович Відповісти

   І як виявилось слухові аппарати або СА то взагалі не так страшно як я собі думав, дуже дякую і буду записуватись скоро на діагностику слуху у вас)

   02.12.2021 о 13:39
   • betteradmin Відповісти

    Це не страшно, а навіть дуже круто! Наші пациєнти щасливі жити новим повного звуків життям. Тож чекаємо на Вас, упевнені, Ви будете задоволені нашим сумісним результатом. Записуйтеся тут https://bettertone.com.ua/uk/make-an-appointment/

    24.12.2021 о 14:33

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *