Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Ступені втрати слуху

Дата: Оновлено:

Детский ЛОР врач фотоВ залежності від звукового діапазону, який сприймається вухом людини, розрізняють кілька стадій втрати слуху. Їх можна класифікувати наступним чином.

Слабка

На цій стадії хворий не сприймає тільки найтихіші звуки і починає чути звукові коливання в діапазоні 25-40 децибел. При цьому людина не відчуває проблем спілкування в спокійній обстановці, наприклад, вдома. Однак такі проблеми з’являються в умовах підвищеного навколишнього шуму.

Помірна

У цьому випадку звуковий діапазон, який сприймає вухо пацієнта, становить 40-70 децибел. На цій стадії спостерігаються значні труднощі під час бесіди навіть у тихій кімнаті, якщо людина не використовує спеціальний апарат для посилення звуку, а тим більше без нього.

Важка

Хворий в змозі розчути звуки, що лежать в діапазоні тільки 70-95 децибел. Навіть користуючись електронним слуховим апаратом, людина уважно стежить за губами співрозмовника. У деяких випадках такі пацієнти використовують мову жестів.

Глибока

Людина здатна сприймати тільки ті звуки, потужність яких перевищує 95 децибел. Фактично хворий зовсім не чує нічого і змушений читати з губ співрозмовника або використовувати мову жестів.

Також рекомендуємо прочитати наступні статті:

Додамо до цього, що для усунення проблем зі слухом для кожної з наведених стадій слід використовувати слухові апарати певної потужності. Ці прилади класифікуються по максимальному вихідному рівню, забезпечуваного ними звукового тиску (скорочено ВУЗД90).Фото-Беттертон-Подбор-слухового-аппарата

Симптоми, що свідчать про порушення слуху

Найближчі родичі й насамперед батьки в змозі першими помітити, що у їх дитини спостерігається приглухуватість. Нижче наведені основні симптоми, за якими у неї можна визначити втрату слуху.

Якщо якісь із цих симптомів ви помітили, необхідно звернутися за консультацією до фахівця. Тут важливо своєчасно діагностувати дане захворювання. Дуже складно помітити слабку стадію втрати слуху, яка визначається за допомогою аудіометрії.

Основні симптоми:

  • розвиток мовлення у дитини не відповідає її віку. При цьому не спостерігається прогресу – мова залишається монотонною;
  • дитина погано розуміє, коли до нього звертаються;
  • відсутня реакція навіть на дуже гучні звуки;
  • відсутня здатність імітувати звуки;
  • новонароджений не повертає голову в бік мовця;
  • відсутня реакція, коли звуки доносяться з сусідньої кімнати;
  • спостерігається надмірна сонливість, дитина уникає активного спілкування;
  • часті запальні процеси середнього вуха.

Як вже зазначалося, у маленьких дітей, як правило, дуже складно помітити проблеми зі слухом. Однак своєчасна діагностика цього захворювання допоможе дитині усвідомити цей факт і відповідно не відставати в розвитку від однолітків.

Сучасна медицина дозволяє визначити втрату слуху в ранньому віці, навіть у новонароджених. Якщо дитина буде носити слуховий апарат, то зможе нормально розвиватися. Сьогодні існують спеціальні цифрові прилади для малюків.

Записатись на прийом до лікаря:

Ступені втрати слуху
5
Оцініть статтю
Ступені втрати слуху
5
Анастасия Вячеславовна Мазанович

Анастасия Вячеславовна Мазанович

Отоларинголог (ЛОР) для детей и взрослых у Беттертон
Лор-врач Мазанович А В. Занимается диагностикой, лечением и профилактикой воспалительных, аллергических, дегенеративных процессов во внешнем и среднем ухе, околоносовых пазухах и носу, глотке, гортани. Ведет взрослый прием.
Анастасия Вячеславовна Мазанович

Останні публікації від Анастасия Вячеславовна Мазанович