Бронхіальна астма – симптоми, діагностика та лікування

ЛОР клиника украина

Бронхіальна астма – симптоми, діагностика та лікування

Астма – це хронічне запальне неінфекційне захворювання, яке вражає структури нижніх дихальних шляхів. Розвивається як відповідна реакція організму на алергени та інші несприятливі фактори. У результаті бронхах починає активно виділятися і накопичуватися слизовий секрет, який утрудняє дихання. Тому в медицині патологію називають бронхіальна астма (скорочено – БА).

Навігація по сторінці: 

Причини патології

Астма буває вродженою та набутою. Вона проявляється, коли алерген чи подразник потрапляє у бронхи та провокує гіперактивність слизової оболонки. Вона починає виділяти дуже багато секрету, який закупорює просвіт дихальних шляхів. Все це супроводжується набряком бронхом та викликає порушення дихання. У результаті відбувається напад ядухи.

Бронхіальна астма може розвиватися під впливом таких факторів:

 • генетична схильність – патологія часто буває вродженої;
 • професійна шкідливість – робота з їдкими газами, випарами, біологічним та мінеральним пилом, токсинами;
 • проживання у несприятливих екологічних умовах – за підвищеної загазованості, задимленості, вологості;
 • використання сильнодіючих миючих засобів;
 • неправильне харчування – патологію може розвиватися за великої кількості у раціоні тваринних жирів, білків, швидких вуглеводів;
 • побічні ефекти від застосування деяких медичних препаратів.

Тригерами астматичного нападу можуть бути пилок рослин, пил, шерсть тварин, їдкі пари, харчові алергени та інші подразники.

Класифікація

За характером перебігу астма буває епізодичною (інтермітуючою) та персистуючою. У першому випадку хвороба проявляється рідше 1 разу на тиждень, а напади тривають недовго та легко знімаються. У другому випадку хвороба має постійну течію і може бути легкою (1-7 разів на тиждень), середньою (до 1 разу на день) та тяжкою (часті напади кілька разів на день) ступеня. Також з етіології розрізняють алергічну, неалергічну, змішану та неуточнену астму.

Бронхіальна астма – симптоми

Захворювання проявляється гострими нападами ядухи, які проявляються при контакті зі збудниками. Основні ознаки астми, за якими можна запідозрити хворобу:

 • шумне утруднене дихання зі свистом і хрипом;
 • задишка;
 • почуття стискання в грудях;
 • кашель;
 • біль внизу грудної клітки.

Якщо людина має важку астму, симптоми часто доповнюються проявами риніту та інших ЛОР-захворювань. Вони можуть виникати перед нападом.

До чого може призвести патологія

Астма є хронічним захворюванням, яке потребує постійного спостереження та контролю. Якщо її запустити, поступово м’язові тканини бронхів замінюються сполучними, у стінках органа відбуваються структурні зміни. Також патологія може спровокувати емфізему легень, серцево-легеневу недостатність та астматичний статус. При цьому людина страждає на болючі спазми, які йдуть один за одним і погано купіруються. Такі стани можуть призвести до смерті.

Лікування бронхіальної астми

Цілком вилікувати патологію неможливо, але її можна контролювати. Найпоширеніше питання при цьому: як зняти напад астми? Сьогодні для цього є безліч засобів – інгалятори-аерозолі з бета-адреноміметиками, м-холінолітиками та іншими препаратами, що купують напад. Призначати їх має лікар-пульмонолог.

Якщо симптоматика астми доповнюється ознаками ЛОР-захворювань, пацієнтові потрібна консультація отоларинголога. Отримати її можна у центрі «Беттертон». Наші лікарі проведуть комплексне обстеження на сучасному обладнанні, підберуть відповідні препарати та нададуть індивідуальні рекомендації. Зокрема у нас можна пройти неспецифічну імунотерапію. Вона підвищить стійкість організму до алергенів та допоможе уникнути нападів надалі або хоча б збільшити інтервали між ними.

Профілактика

Щоб знизити ризик розвитку астми або її нападів, рекомендується обмежити контакт з алергенами та подразниками, відмовитись від куріння, вести здоровий спосіб життя. Якщо патологія чи схильність до неї є в анамнезі, допоможе неспецифічна імунотерапія.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *