Кондуктивна приглухуватість

Кондуктивна приглухуватість

Стали гірше чути? Не факт, що слух впав назавжди – це може бути кондуктивна приглухуватість, яка легко лікується. Дізнайтеся, як повернути слух, і чому не можна запускати проблему. Допоможемо при порушеннях слуху будь-якого типу!

Кондуктивна приглухуватість – порушення слуху, при якому утруднене проведення звуку. Сигнали не можуть потрапити в звукосприймальний апарат, тому людина втрачає слух частково або повністю. В отоларингології виділяють 2 типи слухових розладів: кондуктивна і нейросенсорна туговухість. Якщо нейросенсорну провокують проблеми внутрішнього вуха, то кондуктивну – зовнішнього і середнього вуха.

Навігація по сторінці:

Особливості кондуктивної приглухуватості

Зазвичай звук, потрапляючи в зовнішнє вухо, проходить за середнім і проявляється у внутрішньому. Коли порушується механізм проведення сигналу, розвивається кондуктивна приглухуватість. Звук «губиться» на шляху до слухових рецепторів.

На щастя, кондуктивні розлади слуху в більшості випадків піддаються лікуванню. Саме цим і відрізняються нейросенсорна і кондуктивна приглухуватість. Сенсоневральне порушення вилікувати не можна – тільки скорегувати за допомогою слухових апаратів або імплантації. Але якщо вчасно не звернути увагу на симптоми кондуктивної приглухуватості, вона теж може стати незворотною.

Симптоми кондуктивної приглухуватості

Коли у людини розвивається кондуктивна приглухуватість, симптоми проявляються порушенням слуху і місцевими ознаками.

Порушення слуху

Гострота слуху падає – різко або поступово. Людині стає складно сприймати мову співрозмовника – вона здається нерозбірливою. Шепіт практично не чутно. При цьому власний голос сприймається спотворено або занадто голосно. При кондуктивній приглухуватості слух може впасти як на одному вусі, так і на обох.

Місцева симптоматика

Поряд з погіршенням слуху, можуть проявлятися такі симптоми:

 • Закладеність у вухах – ніби їх заткнули пальцями
 • Біль у вусі
 • У деяких випадках – підвищення температури

Причини хвороби

Патологія виникає при порушенні механізму проведення звуку. Основні причини:

 • Сірчана пробка або чужорідне тіло в слуховому проході – в цьому випадку зовнішнє вухо виявляється заблокованим і не пропускає звуки до барабанної перетинки.
 • Пошкодження барабанної перетинки – вона не може вібрувати і чинити опір звуковому тиску, і в підсумку коливання не передаються слуховим кісточкам, і звук «обривається».
 • Запальні хвороби середнього вуха – отит, тубоотит, євстахіїт призводять до скупчення рідини в барабанній порожнині і порушення природного дренажу. Через це звуки не передаються внутрішнього вуха.
 • Отосклероз – кісткова тканина середнього вуха розростається, через що порушується рухливість слухових кісточок.
 • Аденоїди – перекривають отвір слухової труби, заважаючи нормальній вентиляції середнього вуха і проходженню звуку.

Ступені кондуктивної приглухуватості

Існує 4 ступені захворювання:

1-й – сприйняття мови злегка спотворене, деякі звуки чутні тільки з близької відстані. Втрата слуху на рівні 20-40 дБ. Якщо у пацієнта кондуктивна приглухуватість 1 ступеня, лікування проходить легко і в більшості випадків успішно.

2-й – ступінь втрати слуху серйозніше, людина не може чути звуки тихіше 40-60 дБ.

Кондуктивна приглухуватість 3-го ступеня – сильне ураження слуху, при якому хворий не розрізняє шепіт і будь-які звуки тихіше 50-70 дБ.

4-й – тяжке порушення слуху, при якому людина чує тільки крик і звуки гучністю понад 70 дБ.

Коли у пацієнта кондуктивна приглухуватість, аудиограмма допомагає встановити її ступінь і отримати розгорнуту картину слуху.

Кондуктивна приглухуватість у дітей

Найчастіше діти страждають кондуктивною приглухуватістю при запальних захворюваннях вуха. Як тільки вони одужують, слух повертається. Крім того кондуктивна приглухуватість і аденоїди міцно пов’язані. Якщо у дитини розрослася глоткова мигдалина, вона перекриває слухову трубу, і слух погіршується. Проблему вирішують видаленням аденоїдів.

отношение с пониманиемпациента в ЛОР центре фотоЛікування кондуктивної приглухуватості в «Беттертон»

Коли діагностовано кондуктивна приглухуватість, лікування підбирається з урахуванням її причини. Якщо слух пропав через сірчану пробки, її вимивають спеціальним інструментом. При запальних захворюваннях вуха призначаються антибіотики, промивання антисептиками, фізіотерапія. Деякі патології доводиться усувати хірургічним шляхом.

Якщо у вас кондуктивна приглухуватість, лікування в Києві можна отримати в центрі «Беттертон». Наші лікарі проведуть комплексне обстеження і за його результатами розроблять індивідуальну схему терапії. У разі, якщо проблема викликана незворотніми змінами, і лікування не допоможе – підберуть слухові апарати для корекції.

Можливі ускладнення

Якщо кондуктивну приглухуватість не лікувати, вона переходить у невральну або змішану форму. В цьому випадку слух буде втрачено незворотньо.

Профілактика

Основна профілактика полягає в тому, щоб вчасно лікувати хвороби

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *