Завушні слухові апарати чи внутрішньовушні?

Слухові апарати для пенсіонерів

Завушні слухові апарати чи внутрішньовушні?

Одного разу наступає момент, коли миритися з частковою втратою слуху вже не виходить. Звуки приглушені, слова нерозбірливі, а світ як ніби мовчить. Настав час відвідати лікаря та вжити радикальні заходи для відновлення здатності чути за допомогою слухового апарату. Це може бути досить помітна зовні завушна модель або внутрішньовушний, злегка помітний варіант. Вибір подібного пристрою, будь це в Києві, Львові, Кривому Розі чи будь-якому іншому населеному пункті України, залежить від наступних моментів:

 • індивідуальних особливостей проблеми: прогресування хвороби, рівня зниження слуху;
 • власних уподобань до виконання: геометричних параметрів, кольорів, функцій.

Тому, перш ніж йти до лікаря, краще заздалегідь визначити, що для вас є первинною, а що другорядною вимогою.

Завушні слухові апарати чи внутрішньовушні

Основні характеристики

Головне завдання будь-якого слухового рішення – повернути яскравість й чіткість звучання його власникові й таким чином відновити сполучну ланку у взаємодії з зовнішнім світом. Саме цю проблему допоможуть вам вирішити в Центрі хорошого слуху «Беттертон». Фахівці центру розкажуть про можливості й переваги підходящих вам приладів. Вони можуть бути:

 • внутрішньовушними,
 • розташованими за вухом.

Завдяки своїй мініатюрності й способу розміщення внутрішньовушні пропозиції приваблюють пацієнтів у першу чергу. Наприклад, прилади типу CIC. Це хороший спосіб повернути здатність чути, не привертаючи до себе увагу оточуючих. Прилад майже непомітний, оскільки розташовується безпосередньо в вушному каналі, в його верхній частині. Зручна й практична пропозиція. Однак застосування виробів, що встановлюються приховано, обмежено в силу їх невисокої функціональності.

Апарати завушні, навпаки, наділені безліччю опцій та відносяться до приладів широкого спектру дії. Єдиний їх недолік – зовнішня видимість, враховуючи розміри та особливості розміщення. Але хіба повернення у світ звуків не варто того, щоб закрити очі на таку незначну деталь, як візуалізація, а натомість отримати природний якісний звук? Подумайте і вирішіть, які з наведених нижче факторів мають для вас вирішальне значення:

 • функціональність, в тому числі потужність, якість звуку, природність звучання, можливість чути незалежно від ситуації;
 • зовнішні дані: приховане або відкрите розташування;
 • зручність в експлуатації;
 • надійність та довговічність.

Переваги і недоліки внутрішньовушних слухових пристроїв

У зв’язку з особливістю розміщення, такі моделі повинні повністю повторювати форму слухового проходу. Тому їх не підбирають, а виготовляють індивідуально: знімають зліпок для подальшого виробництва. Це може бути виріб, яке займає лише обсяг внутрішнього каналу, а може бути варіант, розташований в раковині вуха. Так, пристрій CIC встановлюється глибоко у внутрішній канал, завдяки чому майже непомітний, а модель Конха добре видно, оскільки знаходиться частково у вушній раковині.

До визначальних факторів, які впливають на розмір приладу, відносяться:

 • рівень зниження чутності;
 • розмір вушного проходу;
 • розмір раковини вуха.

Зрозуміло, що невеликий за величиною слуховий апарат, у порівнянні з моделлю більшого розміру, має меншу потужність і функціональність.

Переваги

Перший і практично єдиний плюс внутрішньовушної пропозиції – це його непомітність, а, значить, збереження колишнього зовнішнього вигляду самого володаря. При цьому важливо, щоб технічні можливості пристрою відповідали потребам пацієнта.

Недоліки

Насамперед, це незручність в експлуатації, особливо для осіб похилого віку. Внутрішнє розміщення приладу викликає необхідність його вилучення з вушного проходу при заміні батареї. Ось тут виникає проблема: мініатюрність виробу в поєднанні з втраченою гнучкістю пальців літньої людини викликають труднощі при його установці й вийняття.

Інший негативний момент: глибоке розташування активізує процес сіровиділення, що, в свою чергу призводить до швидкого забруднення фільтра та подальшого щоденного чищення. Досить незручно і проблемно, враховуючи вік пацієнта.

Мінус в тому, що внутрішнє розміщення й повне блокування каналу впливає на сприйняття власного голосу. Він може бути надто гучним, а може в тій чи іншій мірі спотворюватися.

Переваги і недоліки завушних слухових пристроїв

Незважаючи на привабливість внутрішнього виконання, найбільше поширення отримав апарат, який встановлюється за вухом. Його зовнішня частина з’єднується з внутрішнім каналом за допомогою невеликої трубочки й вкладиша. Враховуючи те, що багато пацієнтів не хочуть афішувати свою проблему, прагнуть до найбільш непомітного варіанту, сьогодні виробники слухових пристроїв пропонують більш технологічні, невеликі, легкі й менш помітні рішення. Це гарна новина для тих, хто не може прийняти себе з громіздким виробом за вухом, незважаючи на високий рівень втрати слуху.

Переваги

Головне достоїнство завушних пропозицій – це їх велика потужність, безліч опцій, відповідно, широкі можливості для пацієнтів з різним ступенем втрати слуху. Тут не виникає труднощів при заміні батарей, немає потреби в щоденному догляді. Всередині знаходиться вкладиш, тому навіть при наявності підвищеного відділення сірки очищення від забруднень проводиться легко й швидко.

Ще одна чудова новина для тих, хто погано чує лише на високих частотах або страждає незначним зниженням якості звуків. Інноваційна пропозиція полягає у відкритому слухопротезуванні із застосуванням мініатюрних пристроїв, які дозволяють зберегти природне звучання.

Для естетів та тих, хто надає великого значення зовнішньому вигляду, пропонуються варіанти з різними колірними рішеннями корпусу. Це може бути колір волосся, щось яскраве або, навпаки, таке, що зливається з кольором шкіри.

Недоліки

Порівнюючи розміри внутрішньовушних та завушних моделей, не можна не відзначити, що останні, звичайно, більш масивні. Власне це і є їх єдиним недоліком.

І наостанок порада. До відвідин лікаря ще раз зважте усі «за» та «проти» щодо ваших пріоритетів. Зафіксуйте все на папері, щоб надалі це озвучити на прийомі у нашому центрі. Ми врахуємо ваші побажання та запропонуємо оптимальні за функціями та виконаннями варіанти.

Телефонуйте у Центр хорошого слуху «Беттертон» прямо зараз, приходьте, ми вирішимо вашу проблему. При цьому абсолютно безкоштовно підберемо й налаштуємо ваш слуховий апарат.

Записатися на прийом

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *