Основні етапи звикання до слухового апарату

слуховые аппараты

Основні етапи звикання до слухового апарату

Первинна настройка будь-якого слухового апарату проводиться на підставі аудіограми і безпосередньо суб’єктивних відчуттів самого пацієнта. При цьому пристрій посилює звучання тихих сигналів і, навпаки, пригнічує гучні. Користувач чує абсолютно всі звуки навколишнього середовища, не відчуваючи будь-яких неприємних відчуттів.

1 етап звикання – як сприймаються нові звуки

Тим, хто вперше одягнув слуховий апарат, зовнішні звуки здаються незвичними і кожен із сигналів вимагає пильної уваги. На даному етапі, щоб навчитися заново чути, потрібно використовувати очі, оскільки кожному звуку відповідає певний зоровий образ, який служить опорою слуху. При первинному носінні пристрою незнайомі звуки здаються галасом. Саме тому не дивно, що багато користувачів скаржаться на фоновий шум, який можуть спровокувати різні обставини – робота годинника, гудіння вентилятора, шурхіт підошви та інші. Щоб відчувати себе комфортно, треба «побачити» джерело кожного сигналу, така методика сприяє швидкому звиканню до пристрою. Весь навколишній світ наповнений різноманітними звуками і потрібно тільки навчитися розпізнавати їх, виділяти серед всіх найбільш важливі, виходячи з конкретної ситуації.

Етап 2 – спілкування з іншими людьми

Всім відомо, що у кожної людини свій голос, у одних людей може бути бас, баритон, в інших – тенор, фальцет та інші, але при цьому потрібно звикати до кожного з них, щоб спілкування зі співрозмовником було максимально комфортним. Навчитися правильного сприйняття чужої мови не складно, наприклад, можна разом читати вголос газету, при цьому пацієнт просто стежить за текстом, а співрозмовник читає. Таким чином, візуально вдається зафіксувати промовлену вголос інформацію. Ще однією хорошою методикою є спільні розмови, бажано в тихій, спокійній обстановці, при якій пацієнт уважно стежить за мімікою та рухами губ співрозмовника.

Етап 3 –бесіда з оточуючими

Голоси деяких людей здаються схожими, але, тим не менше, кожен з них наділений характерним звучанням і тим, хто носить СА, важливо уміти визначати співрозмовника за його мовленням, незважаючи на те, що навколо може перебувати багато людей. Щоб зрозуміти, як це, можна зіграти в своєрідну гру – людина зі слуховим пристроєм сідає між двох співрозмовників, що мають схожий тембр голосу, і стежить за бесідою, закривши очі. Завдяки такій вправі вдасться легко визначати голос конкретної людини.

Етап 4 – слухове сприйняття радіо- і телепередач

Простіше чітко почути голос людини, що знаходиться поруч, ніж той же голос, але відтворений будь-якої акустичною системою. Чому так відбувається? Щоб чітко чути голос, приміром, телеведучого, потрібно:

 • записати сигнал, що надходить через мікрофон (первинне електроакустичне спотворення);
 • відтворити через динамік TV отриманий спотворений сигнал (вторинне спотворення);
 • посилити сигнал за допомогою СА, який, у свою чергу, спотворює його відповідно до аудіограми пацієнта (тричі спотворене звучання).

Для людини, що не має проблем зі слухом, не складе труднощів розпізнати спотворений кілька разів сигнал, але для тих, у кого діагностована приглухуватість, це є справжньою проблемою. Саме тому слід спочатку звикнути до самого СА, а потім вчитися визначати радіо, телевізор чи інші електроакустичні пристрої.

Етап 5 – як сприймаються складні акустичні ситуації

Яка акустична обстановка вважається складною? Це обставини, при яких підлягають розпізнаванню сигнали, замасковані іншими звуками зовнішнього середовища, наприклад, шумом від руху автомобілів на вулиці, безліччю різних голосів в офісі, шумом виробничого обладнання та іншими. Також складною називається ситуація, при якій туговуха людина має чітко чути кожен звук, оскільки від отриманої інформації безпосередньо залежить якість виконуваної їм роботи.

Перехід до застосування слухових пристроїв в складних акустичних умовах є завершальним етапом, до цього моменту користувачу потрібно пройти попередні стадії звикання. Головне – це послідовність дій, тільки так вдасться оцінити всі можливості використовуваної моделі слухового апарату.

Для грамотного вибору СА і його індивідуальної настройки рекомендуємо звернутися до кваліфікованих фахівців одного з Центрів слухопротезування «Беттертон». Не відкладайте вирішення проблеми на потім, записуйтесь на безкоштовний прийом вже зараз.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *