Історія та сучасність слухових апаратів

Історія та сучасність слухових апаратів

«Слухові апарати: від витоків до наших днів»

Ми сприймаємо цей світ за допомогою органів почуття. Слух – один з найважливіших аспектів нашого життя.На жаль здатність добре чути, дана не всім. Зниження слуху обумовлено різними факторами.

Іммануїл Кант свого часу сказав фразу, яка багато в чому визначає ступінь значущості слуху в нашому світі: “Неможливість бачити відокремлює людину від речей. Неможливість чути відділяє людину від людей”. На жаль, здатність добре чути, дана не всім, а зниження слуху йде рука об руку з такими факторами, як травми, прийом ототоксичних препаратів, судинні захворювання, вікові зміни, запущені випадки отитів.

Слух потрібен нам для сприйняття всіх оточуючих звуків, тому при навіть частковій його втраті, людина відчуває дискомфорт при спілкуванні з людьми. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, 10% населення земної кулі мають значні порушення слуху. Щоб не супроводжувало втрату слуху: вроджений порок або придбаний дефект, людина з даною проблемою потребує у слуховому апараті.

Слуховий апарат – складний електроакустичний пристрій, який допомагає людям з порушеннями слуху знову повернутися в соціум і жити повноцінним життям.

Сьогодні, в століття комп’ютерних технологій, слухові апарати оснащені складними мікросхемами, а цифрові технології дозволяють розпізнавати людську мову, виділяючи її звучання на тлі марних шумів.

Складно уявити, але кілька століть назад, люди не могли і мріяти про подібну, що здається нам сьогодні такою повсякденною розкошю.

У XVII століттях слуховий апарат був у формі ріжка з заліза, або кістки, який вставлявся в вухо тонким кінцем, яка перед цим змащувалася жиром, щоб не пошкодити ніжну шкіру вушного каналу, а добре резонансна виступаюча частина у формі ріжка посилювала звуки в межах своєї спрямованості до 30 децибел.

У IX столітті прорив у розвитку слухових апаратів був пов’язаний з відкриттям Олександра Белла і Томаса Едісона. Перший вчений винайшов телефон і за допомогою вугільного мікрофона і батареї зміг посилити звук, а Томас Едісон зміг перетворити слуховий ріжок в електронний апарат. Він створив вугільний передавач, який перетворював звуки в електричні сигнали, а потім посилював їх і перекладав назад в звук. Такі апарати були дуже громіздкими і їх доводилося носити в руках. Важкими ж вони були з-за вугільної батареї. Але людей, які бажають чути це не зупиняло.

У США, Німеччині, та інших країнах, інтенсивно займалися розробкою приладів для поліпшення слуху. У кожної країни був свій підхід і дизайн, але найпершою компанією, яка результативно працювала над проблемою слуху і налагодила дрібносерійне виробництво стала американська фірма Dictograph Company.

До середини XX століття, розвиток технологій стал прискорюватися, так, в 1920 році з’явився перший слуховий апарат з електронними лампами. Якість і гучність звуку, який вони передавали стали значно вище, однак обладнання так і залишалося важким.

У 1952 році слухові апарати стали значно менше. Спочатку їх встановлювали в дужках окулярів, але буквально через 10 років почали розміщувати за вухом. Саме такими вони дійшли і до наших днів і сьогодні вважаються найпопулярнішими і перевіреними часом.

Сьогодні в XXI столітті, слухові апарати – мініатюрні і майже непомітні оточуючим.

«Слухові центри – компаньйони в виборі слухових апаратів»

Є багато центрів для корекції слуху, які спрямовані на реабілітацію слуху. Фахівці – сурдологи надають діагностику, щоб виявити рівень слуху у пацієнта. Також за допомогою фахівців, слабочуюча людина може підібрати для себе індивідуальний слуховий апарат слабочуючих людина може підібрати для себе індивідуальний слуховий апарат виходячи зі своїх слухових переваг, а за допомогою налаштувань, заснованих на даних аудіометрії, пацієнт може комфортно чути навколишні звуки.

«Догляд за слуховим апаратом – найважливіше завдання пацієнта»

Коли людина вперше одягає слуховий апарат, він стикається з безліччю питань. Один з найважливіших є – догляд за слуховим апаратом.Історія та сучасність слухових апаратів

Слуховий апарат є складним і крихким механізмом, який потребує особливої ​​уваги.

Найголовніше – потрібно стежити, щоб в апарат не потрапляла волога, адже в ньому знаходяться мікросхеми, які можуть відволожитися і апарат вийде з ладу.

Ніколи не можна залишати слуховий апарат у ванній, або одягати його при мокрому волоссі. Волога згубно впливає на нього.

Наступне, не менш значуще – це чистка вкладиша.

Акуратно звільнивши вкладиш від корпусу слухового апарату, спеціальною щіточкою, потрібно добре вичистити його зсередини і зовні.

При значному забрудненні, вкладиш поміщається на дві години у ємність з розчиненою у воді таблеткою. Після чого, за допомогою спеціальної капсули, вкладиш залишається на кілька годин (краще за все залишати на ніч) для повного випаровування вологи.

Дану осушувану капсулу необхідно застосувати, якщо в дорозі почався дощ. По поверненні додому потрібно обов’язково висушити апарат.

Такі маніпуляції допоможуть продовжити «життя» слухового апарату

Також не варто забувати, що апарати дуже тендітні.

Необхідно стежити, щоб вони не піддавалися тиску, наприклад під час відпочинку, при повороті на бік, де розташовується пристрій.

Слуховий апарат краще зберігати в призначеному для нього футлярі, це вбереже його від попадання пилу.

З усіх питань Ви можете проконсультуватися у фахівців центрах Беттертон, в кожному з яких також можливо купити слухові апарати і всі аксесуари по догляду за ними.

Дотримуйтеся всіх цих інструкцій по догляду за слуховими пристроями, і тоді вони зможуть прослужити довгі роки, ставши незамінними помічниками у вашому житті.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *