Зв’язок вушного шуму з психологією і звуковою стимуляцією

Зв’язок вушного шуму з психологією і звуковою стимуляцією

Щорічно в Марселі проходить симпозіум Afrepa – Асоціації міждисциплінарних груп в сфері вушного шуму. Самим знаменних з них був 7-й, у вересні 2016 року. Адже там було зроблено чимало цікавих відкриттів. Зокрема, як пов’язаний слух і шум у вухах з людською психікою.

«Беттертон» стежить за актуальними дослідженнями вчених і завжди знайомить вас з ними. Ми завжди в курсі новин індустрії слуху і готові ділитися ними. Давайте подивимося, що цікавого було на симпозіумі!

Навігація по сторінці:

Як все пройшло?

Захід проходив у палаці Pharo. Тут були підготовлені виставкові зали, також гості могли милуватися мальовничими краєвидами на Старий порт. Всього на симпозіумі було понад 340 учасників. Така цифра красномовно підкреслює важливість теми слуху та вушного шуму. Показово, що Afrepa починала свою історію з невеликих зустрічей, на яких було близько 10 осіб. За роки існування асоціації розмах значно виріс.

На заході було багато цікавих доповідачів. Всі вони – великі фахівці, які щедро готові ділитися своїми знаннями. Багато з них приїхали з інших країн – з 13 наукових презентацій було 4 доповіді іноземних спікерів.

Багато виступаючих відзначили досягнення Afrepa. Наприклад, німецький доктор психіатрії Бертольд Лангут висловив захоплення тими дослідженнями, які проводить асоціація. Він підкреслив, що їх розробки допомогли багатьом пацієнтам з вушних шумом. Вони буквально змінюють життя. Так, наприклад, в останні роки робиться наголос на пацієнтів з суїцидальними думками.

«Це складне питання, але обговорювати його з пацієнтом потрібно» – сказав доктор Лангут. Адже багато людей, які страждають сильним тіннітусом, бачать самогубство чи не єдиним виходом. Доктор наголосив, як важливо використовувати поетапний підхід і плавно підводити хворого до цієї теми. Він стверджує, що в результаті пацієнти починають говорити про це з полегшенням.

Когнітивно-поведінкова терапія

На симпозіумі доповідачі постійно порівнювали різні методи, які використовуються для лікування вушного шуму. Зокрема, дуже цікаву тему підняв Ален Лондеро, ЛОР-лікар Європейського шпиталю ім. Ж.Помпиду. Він проаналізував когнітивні і поведінкові способи терапії тіннітуса.

Ален провів докладне дослідження, яке виходило за рамки простого аналізу і оцінки ефективності. Він підняв тему причинно-наслідкових зв’язків, які призводять до когнітивних відхилень. На жаль, точно закономірності між психічними порушеннями і вушних шумом поки не встановлено, проте доктор продовжує працювати над цією темою.

Лондеро каже: «Дослідження, які ми проводили на тваринах, доводять, що такий зв’язок може існувати. Вона працює в обох напрямках: тиннитус підвищує тривогу, а він, у свою чергу, посилює шум у вухах. Але у людей тісний зв’язок між цими двома факторами поки не встановлена. І все ж, її не варто заперечувати ».

Доктор наголосив, що й надалі буде працювати над цим питанням. Важливо встановити прямий причинно-наслідковий зв’язок і пояснити її фізіопатологіческімі факторами. Якщо вона буде доведена, то варто копнути ще глибше – з’ясувати, на якому рівні задіюються ці взаємозв’язки. Це допоможе зрозуміти, як впливає терапія на патологію. Наприклад, чи достатньо вилікувати тіннітус, щоб психологічні проблеми вирішилися. І навпаки.

На завершення своєї доповіді Ален Лондеро зазначив, що сьогодні головним способом вимірювання вушного шуму є анкета THI (Tinnitus handicap inventory). Однак вона далеко не досконала і не об’єктивна. По-перше, пацієнти не розуміють багатьох її питань. По-друге, вона допомагає оцінити тільки інтенсивність і час тиннитус, але не показує ступеня дискомфорту від нього. На думку доповідача, потрібно змінити методи вимірювання вушного шуму, щоб відстежити динаміку.

Аудиометрия-диагностика-слуха-центр-слуха-беттертон-фотоКористь електроакустичної стимуляції

Якщо вклад поведінкової терапії в лікування тиннитус поки сумнівний, то з кохлеарними імплантами все йде значно оптимістичніше. Саме цій темі присвятив свою доповідь Маркс Мате з Тулузи. Він зазначив, що у кожного 2-го пацієнта, який отримує електроакустичну стимуляцію, стан поліпшується.

Маркс керує в Тулузі групою, яка досліджує пацієнтів з однобічною глухотою. У дослідженні бере участь 20 осіб. Поки в ході експерименту вдалося встановити, наскільки ефективно впливає реабілітація слуху на вушний шум. У всіх пацієнтів він знизився. У деяких учасників один з 22 електродів імпланта краще маскує тиннитус. Він активізує область спірального ганглія, яка кодує частоту вушного шуму.

Дослідження тривають, і попереду багато роботи. Можливо, в майбутньому вдасться розробити більш ефективні алгоритми маскування тіннітусу.

У будь-якому випадку, дані експерименту підкреслюють важливість звуковий стимуляції. Це може бути імплант або слуховий апарат, але принцип дії один – якщо вухо стимулювати, шум поступово зникає. Тому якщо вас турбує тиннитус, отримати допомогу можна в центрі «Беттертон». Тут вам протестують слух і підберуть слухові рішення індивідуально.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *