Куріння пов’язано з високим ризиком втрати слуху

консультация лор врача

Куріння пов’язано з високим ризиком втрати слуху

На думку японського дослідження, у курців більш велика ймовірність втрати слуху, ніж у не курців, і ризик збільшується з кожною викуреної сигаретою в день. Дослідники вивчили дані про майже 50 000 японських робітників у віці від 20 до 64 років, у яких не було проблем зі слухом. Після восьми років спостережень за ними більш ніж у 5 100 осіб розвинулася втрата слуху.

У порівнянні з не курцями, у людей, що курять на 60 відсотків частіше розвивається високочастотна втрата слуху, що ускладнює розуміння мови в галасливих умовах. У курців також на 20 відсотків більше шансів на розвиток низькочастотної втрати слуху, з-за якої важко сприймати низькі голоси.

«Чим більше людина курить, тим вище ризик втрати слуху»

Сказав провідний науковий співробітник Huanhuan Hu з Департаменту епідеміології і профілактики в Національному центрі охорони здоров’я та медицини в Токіо.

«Позбавлення від згубної звички практично виключає підвищений ризик втрати слуху. Оскільки ризик втрати слуху збільшується з кількістю викурених сигарет в день, то якщо кинути курити вам не вистачає сил, ви повинні хоча б курити якомога менше».

На початку дослідження учасники були в віці 40 років, і близько 19 000 з них на той момент були курцями. Близько 9 800 чоловік були колишніми курцями, а 21 000 ніколи не курили.

Також у курців спостерігалася надлишкова вага або ожиріння, хронічні проблеми зі здоров’ям, такі як високий кров’яний тиск і діабет, і їх робота пов’язана з високим рівнем професійного шуму.

Щороку під час дослідження учасники проходили перевірку слуху. Лікарі рекомендують перевіряти слух раз на рік, щоб вчасно помітити зниження слуху і вжити заходів.

курение повышает риск потери слуха

У порівнянні з не курящими, у людей, які курили до 10 сигарет в день, на 40 відсотків частіше розвивається високочастотна втрата слуху і на 10 відсотків частіше розвивається низькочастотна втрата слуху, – йдеться в дослідженні.

У курців, які викурювали від 11 до 20 сигарет в день, було на 60 відсотків більше шансів на розвиток високочастотної втрати слуху і на 20 відсотків більша ймовірність розвитку низькочастотної втрати слуху.

А у тих, хто викурював більше 20 сигарет в день, на 70% частіше розвивається високочастотна втрата слуху, і на 40% частіше розвивається низькочастотна втрата слуху.

Хоча дослідження не було контрольованим експериментом, призначеним для того, щоб довести, чи може куріння викликати втрату слуху, і, що вплив нікотину може пошкодити вуха, сказав Huanhuan Hu.

Проте, дані свідчать про те, що куріння може сприяти втраті слуху, сказав д-р Маттео Пеццолі, фахівець  в області слуху в лікарні Сан-Ладзаро в Альбі, Італія, який не брав участі в дослідженні.

Дослідження ясно показало, що існує прямий зв’язок між кількістю викурених сигарет і пошкодженням слухової системи, – сказав Пеццолі.

«Важливо, підтримувати слух в нормі, змолоду, і на додаток до” кинути курити “, важливо також вести здоровий спосіб життя і збільшити спортивні заняття», – додав Пеццолі. «Також дуже важливо захищати вуха від тривалого впливу гучного шуму».

 

Джерело: bit.ly/2pdBqyo Nicotine and Tobacco Research, online March 14, 2018.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностики слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *