Вбивці слуху – як безневинні навушники шкодять здоров’ю?

Вбивці слуху – як безневинні навушники шкодять здоров’ю?

Мало хто знає, що невинне бажання послухати музику може нести в собі приховану небезпеку. Навушники стали настільки популярним атрибутом нашого життя, що ми навіть не помічаємо їх. Вони супроводжують сучасну людину буквально всюди. З ними набагато веселіше ранкова пробіжка, заняття в спортзалі, поїздка в громадському транспорті і навіть просто прогулянка. Але чи замислювалися ви про те, як це впливає на слух?

Людське вухо не розраховано на сильне звукове навантаження. Короткочасний вплив гучних сигналів воно може витримати, але якщо це відбувається постійно, починаються проблеми. Слух падає протягом усього життя, починаючи з 30 років. К 60 рокам люди в середньому чують на 50% гірше, ніж спочатку – їм доводиться купити слуховий апарат, щоб не випадати з соціуму. Так навіщо ж піддавати вуха зайвим стресам, атакуючи гучною музикою з навушників?

Втрачений слух не повернути назад!

Давайте розберемося, як навушники псують наш слух. Для людського вуха комфортні звуки гучністю приблизно 60 дБ – звук розмовної мови. Незначно підвищені тони ми теж сприймаємо нормально, але ось понад 85 дБ вухам стає дискомфортно. І суть в тому, що в середньому саме на такий гучності транслюють музику навушники. Ще страшніше в цьому плані дискотеки і рок-концерти – там сигнал досягає 130-140 дБ, згубна гучність для вух.

Якщо говорити про різні категорії навушників, то вкладиші найшкідливіші. За рахунок розміщення в слуховому проході вони роблять сильний тиск на барабанну перетинку. Від високого звукового навантаження волоскові клітини внутрішнього вуха поступово відмирають, і вже не відновлюються. До того ж вкладиші знаходяться в тісному контакті зі шкірою, через що можуть розвинутися інфекційні хвороби, які теж провокують втрату слуху.

Менш шкідливі навушники накладного типу, але і з ними варто бути акуратніше. Адже вони як правило більш потужні і здатні транслювати звук на високій гучності, ізолюючі вухо від навколишнього світу. Тому не рекомендується слухати в них музику довше півгодини, і бажано після цього робити хоча б годинну перерву.

Важливо розуміти, що слух, втрачений через постійне шумове навантаження, не підлягає відновленню. Єдиною альтернативою в цьому випадку стане слуховий апарат, купити який можна в центрі слуху «Беттертон». Він не вилікує вуха, але зате допоможе нормально орієнтуватися в світі звуків. І чим раніше почати його носити при приглухуватості – тим краще.

насадки для наушниковБережіть вуха від загроз!

Крім навушників, небезпеку для слуху представляють дискотеки і рок-концерти. Рівень звуку на таких заходах перевищує норми, тому у завсідників нічних клубів і концертних залів часто проблеми зі слухом. Крім цього на слухову систему негативно впливає фоновий шум від міського транспорту, побутової техніки, розмов перехожих. Не дарма у жителів мегаполісів розлади слуху зустрічаються частіше, ніж у селян.

Туговухість – не привід для відчаю, іноді це трапляється через незалежні від нас обставини. Головне – вчасно визнати проблему і пройти діагностику. Зробити це можна в центрі «Беттертон», де надається повний комплекс послуг з реабілітації слуху. Тут же можна підібрати слухові апарати, купити аксесуари до них, отримати їх професійну настройку і сервісне обслуговування.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Денис Відповісти

   привіт,я дуже люблю слухати музику і постійно хожу у вакуумних навушниках, десь по 5-6 годин в день, це нормально чи мені щось погрожує?

   28.12.2021 о 21:02
   • betteradmin Відповісти

    Вакумні навушники шкодять слуху, це доведено практично. Якщо ви любите музику ми рекомендуємо слухати її не гучно та користуватися накладними навушниками, які накривають вушну раковину

    13.01.2022 о 15:57

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *