Як розвивається приглухуватість?

потеря слуха у молодых

Як розвивається приглухуватість?

Втрата слуху може бути повною або частковою. Вона індивідуальна, але завжди застає людину зненацька. Навіть якщо захворювання не настало раптово, а розвивалося роками, діагноз завжди несподіванка, і досить неприємна. Крім погіршення слуху, туговухість приносить чимало дискомфортних симптомів: шум у вухах, болі, запаморочення, розлади вестибулярного апарату.

У цьому випадку найбільша помилка – ігнорувати проблему або намагатися впоратися з нею самостійно. Треба якомога раніше поставити діагноз і визначити ступінь приглухуватості. Якщо відразу купити слуховий апарат і почати його використовувати, подальшу втрату слуху можна зупинити. Крім того в деяких випадках туговухість піддається лікуванню.

Коли втрата слуху оборотна?

За походженням туговухість підрозділяється на кондуктивну і нейросенсорну. У першому випадку звук не може дійти до мозкових центрів, тому що якісь елементи зовнішнього або середнього вуха пошкоджені або працюють некоректно. Сигнал спотворюється, і внутрішнє вухо вже не може правильно його сприйняти. При цьому причини таких спотворень часто досить банальні і легко переборні:

 • Сірчана пробка – блокує проходження звуку по вушного проходу, проблема вирішується промиванням.
 • Отит – через запальний процес і набряклості сигнали не доходять до внутрішнього вуха. Хвороба досить небезпечна, оскільки супроводжується скупченням гною. При відсутності лікування може спровокувати незворотну втрату слуху і навіть запалення мозкової оболонки.
 • Пошкодження барабанної перетинки – розрив, який може бути спровокований різними факторами. Це відбувається під впливом гучних звуків, механічних травм, перепадів тиску. Цілісність перетинки порушується, і звук спотворюється. Згодом вона заростає, і здатність чути повертається.

Однак перфорація барабанної перетинки – підступна штука, адже загоєння може пройти неправильно, зі спайками. І тоді слух буде спотворений, часом навіть є незворотнім. В цьому випадку доведеться підбирати слуховий апарат, купити який можна в нашому центрі «Беттертон». Наші двері завжди відкриті для тих, хто потребує якісної реабілітації слуху!

слуховые аппаратыНе оборотна втрата слуху – що робити?

При нейросенсорній приглухуватості пошкоджуються волоскові клітини внутрішнього вуха, слуховий нерв або мозкові центри, відповідальні за сприйняття звуку. На жаль, це не лікується, але при виявленні на ранніх стадіях можна зупинити процес втрати слуху. Чим раніше починається реабілітація, тим простіше вона проходить, і людині легше звикнути до слухового апарату.

Розрізняють чотири стадії приглухуватості:

 • 1 – втрата сприйняття в межах 20-40 дБ, дозволяє чути майже всі звуки з близької відстані
 • 2 – поріг чутності підвищується до 55 дБ, здатність почути доступна лише поблизу, деякі звуки «пропадають»
 • 3 – втрата слуху до 60 дБ, інвалідизуючий стан, при якому складно розчути щось без спеціального приладу
 • 4 – глибока туговухість з порогом вище 60 дБ, більшість звуків недоступні навіть поблизу

На 3-4 стадії хвороба має властивість швидко прогресувати. Це відбувається тому, що слухові центри в корі мозку отримують занадто мало звукового навантаження, і швидко «забувають» її. Чим менше звуків розрізняє людина, тим гірше з часом стає слух. Може дійти навіть до повної глухоти. У випадку тяжких розладів слуху рекомендують імплантацію, але вона дуже дорога.

У більшості випадків вирішенням проблеми поганого слуху стає слуховий апарат, купити який можна у нас в центрі «Беттертон». Сучасні прилади налаштовуються з урахуванням потреб користувача і забезпечують комфортне сприйняття звуків. Чим раніше почати їх використовувати, тим краще збережеться залишковий слух, і легше пройде реабілітація.

Пацієнти часто задають питання, чому розвивається нейросенсорна туговухість? Вона може бути спровокована постійним впливом шуму і гучних звуків – це досить часта причина. Також це одне з найпоширеніших ускладнень після запущеного отиту – коли запалення проникає далі і вражає клітини внутрішнього вуха. Не будемо забувати і про те, що багато людей втрачають слух в силу вікових змін.

Якщо вас цікавлять якісні слухові апарати, купити їх можна в центрі «Беттертон». У Кременчуці наше відділення працює в районі Автовокзалу, за адресою вул.Театральна (Воровського), 34 каб.8. щоб потрапити на прийом, щоб переглянути слух, потрібно попередньо записатися через онлайн форму або за телефонами 097 555 48 18, 700 612, 099 430 85 15.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *