Так що ж таке слух і як він працює?

слух

Так що ж таке слух і як він працює?

З самого народження людину оточують різноманітні звуки, що відрізняються по тональності, інтенсивності, часу впливу. Ми звикаємо до щоденного звукового фону й навіть не замислюємося про те, наскільки складний механізм сприйняття звукових коливань і їх перетворення в пізнавані нами слова, музику або пташиний спів.

Знайомимося з подробицями

Один з найважливіших механізмів організму людини – слухова система. Саме вона сприймає зовнішні акустичні сигнали, перетворює їх в електричні імпульси, які передає до слухового відділу мозку. Відбувається це наступним чином:

 • у будь-який момент нас оточують частинки повітря, швидкість і характер руху яких змінюється під дією зовнішніх факторів – різного роду вібрацій. Їх джерелами може бути вітер, звуки людського голосу, дзвін. Частинки, підхоплюючи ці імпульси, поширюють їх на деяку відстань, і в цей момент зовнішнє вухо вловлює звукові хвилі;
 • далі акустичні сигнали через вушний канал досягають барабанної перетинки, де, зустрівши перешкоду, вдаряються по неї й утворюють коливання. Останні активізують рух усіх трьох дрібних кісточок (молоточка, ковадла й стремінця);Як працює слухрозташовуючись в овальному вікні, стремено вдаряє по ньому і таким чином викликає вібрації;
 • в свою чергу, овальне вікно є входом до равлика (знаходиться у внутрішньому вусі), якому й передає вібраційні хвилі;
 • рідина, що знаходиться в равлику, впливає на волоскові клітини, і вони прогинаються. Внаслідок цього виникають нервові імпульси, які надходять до головного мозку і перетворюються на знайомі звуки.

Безумовно, збій в роботі хоча б одного елемента слухової системи, призводить до погіршення акустичного сприйняття. Тому загальне розуміння описаного вище процесу дозволить вчасно звернути увагу на зміни слуху та своєчасно звернутися до ЛОР-лікаря.

Запрошуємо відвідати наш центр “Беттертон” і дізнатися про справжній стан вашої слухової системи.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *