До якого лікаря звернутися з проблемами слуху

До якого лікаря звернутися з проблемами слуху

Стали погано чути? Дізнайтеся, до якого лікаря потрібно звернутися, і чому чому важливо зробити це вчасно. Допомагаємо людям із різними типами порушень слуху!

Якщо ви помітили у себе або когось із близьких проблеми зі слухом, це не можна залишати без уваги. Самі собою вони не пройдуть – навпаки, лише посиляться. Тому при перших же ознаках потрібно звертатися до лікаря. Первинною консультацією таких випадків займається ЛОР. Він проводить огляд для виявлення різних патологій вуха, при необхідності призначає ліки і процедури. Але в деяких випадках втрата слуху буває незворотною і не піддається лікуванню. Тоді пацієнту варто звернутися до сурдолога.

Навігація по сторінці:

Що лікує сурдолог

До компетенції цього фахівця не входить лікування слуху, він займається реабілітацією пацієнтів із нейросенсорною приглухуватістю та іншими причинами стійкого зниження слуху. Його завдання – виявляти порушення слуху, визначати ступінь їх тяжкості і підбирати відповідні слухові апарати, а також допомагати адаптуватися до них.

На першому прийомі сурдолог консультує пацієнта і підбирає оптимальні методи діагностики. Це може бути один аудіометричний тест, або ж комплексне обстеження декількома способами. Далі лікар вивчає результати діагностики, аналізує їх і ставить точний діагноз.

За результатами обстеження, якщо пацієнту показане слухопротезування, фахівець пропонує декілька відповідних моделей слухових рішень. Лікар пояснить, в чому різниця між різними моделями, і яка з них краще підходить вам. Коли вибір зроблений, він індивідуально налаштовує прилади з урахуванням потреб користувача. Для цього використовується спеціальне обладнання і комп’ютерна програма. Також фахівець знімає зліпки, по яких виготовляють індивідуальні вкладки для завушних моделей, або внутрішньовушні апарати.

Протягом адаптації лікар сурдолог допомагає пацієнту звикнути до слухового рішення. Він завжди на зв’язку, консультує, відповідає на питання, дає поради і підтримує. При необхідності – вносить корективи в налаштування приладу, щоб користувачеві було комфортніше.

Що робити при втраті слуху?

Якщо ви стали чути гірше, зверніться за допомогою до лікаря. Навіть найменші складності в сприйнятті звуків варто обговорити з отоларингологом. Він лікує захворювання, пов’язані з порушенням провідності звуків: отити, евстахіїти, сірчані корки та інші. При необхідності він направить вас до сурдолога.

Коли варто звертатися до сурдолога?

Лікар, який перевіряє слух, потрібен, якщо ви:

 • важко сприймаєте мову співрозмовників;
 • часто перепитує;
 • відчуваєте дискомфорт при групових бесідах;
 • постійно підвищуєте гучність телевізора, комп’ютера, плеєра і т д;
 • сильно напружуєте слух у кіно або театрі;
 • погано сприймаєте інформацію на слух.

Лікування проблем зі слухом

У деяких випадках порушення слуху можна вилікувати. Така можливість є при кондуктивній приглухуватості (пов’язаної з патологіями зовнішнього і середнього вуха), а також у гострій стадії сенсоневральної приглухуватості. Якщо ви вчасно звернетесь до лікаря і розкажете про свої проблеми, він підбере ефективну терапію, яка допоможе повернути слух. Таку допомогу вам із радістю нададуть у центрі «Беттертон». Ми пропонуємо сучасне ефективне лікування слуху в Києві й інших містах, де є наші філії.

Якщо ви запустите проблему, то повернути слух буде неможливо, і єдиним виходом буде реабілітація за допомогою слухових апаратів. Її теж потрібно проводити якомога раніше – тоді звикнути до приладів буде простіше, а втрата слуху не буде прогресувати. Наш центр пропонує великий вибір слухових рішень від світового лідера – бренду Starkey. Тут працюють досвідчені сурдологи, які допоможуть вам повернутися в світ, повний захоплюючих звуків!

лор врач в киевеЯк уберегти свій слух

Щоб зберегти гостроту слуху:

 • захищайте вуха від гучних звуків за допомогою берушів;
 • вчасно лікуйте інфекційні хвороби;
 • ведіть здоровий спосіб життя;
 • регулярно спостерігайтеся у ЛОРа.

Якщо ж ви помітили складнощі зі сприйняттям звуку, наш лікар по слуху завжди готовий допомогти. Запишіться до нас на консультацію!

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *