УФО носа та зіву

Процедура уфо носа и зева фото

УФО носа та зіву

Подолати деякі фізіологічні недуги дозволяють не тільки фармакологічні препарати, але й процедури фізіотерапії. Такі методики широко застосовуються для лікування гострої та хронічної форми захворювань. Одним з поширених способів фізіотерапевтичного впливу є УФО. Далі розглянемо докладно, що це таке, як процедура проводиться, наскільки вона ефективна при окремих патологіях носогорла.

Суть методики

Ультрафіолетова методика, чи як її ще називають – УФО, – це засіб терапевтичного впливу електромагнітними хвилями на певну зону. Електромагнітне випромінювання неможливо побачити неозброєним поглядом. Такий метод активно застосовується для боротьби з патологіями запальної етіології. Вплив електромагнітних променів дозволяє домогтися звільнення біологічних речовин, таких як гістамін тощо. Згодом, потрапляючи в систему кровообігу, ці елементи сприяють посиленню припливу крові до опромінюваної області, тим самим забезпечуючи рух лейкоцитів до вогнища ураження.

Основні дії, які надає процедура:

 • зняття запального процесу;
 • знеболювальний ефект;
 • здатність активного відновлення тканин, прискорення їх регенерації після отримання різного роду травм;
 • знезараження. Кварцування вбиває патогенні мікроорганізми на поверхні вогнища ураження, а також в області рани;
 • нормалізація різних видів обміну, таких як білковий, ліпідний тощо.

Важливо пам’ятати, що дітям УФО призначається для боротьби з рахітичною патологією. Воно впливає на шкіру, стимулює вироблення вітаміну групи Д, який дуже часто знаходиться в дефіциті у малюків, особливо в зимовий період.

Сфери застосування

Різнобічний вплив ультрафіолетового опромінення дозволяє використовувати його для лікування різного роду хвороб. Найбільш широке застосування цієї методики спостерігається при терапевтичному лікуванні ЛОР-захворювань. Рекомендується проведення його в таких випадках:

 1. Запалення горла та ангіна в перші кілька днів, особливо при так званій катаральній формі. У цей період у хворого не повинно бути підвищеної температури та гнійних нальотів. На даному етапі активний вплив променів на збільшені мигдалини запобігає поширенню інфекції. Крім того, процедура рекомендується на етапі реабілітації, коли запалені гланди вже очищені від гнійників, а стан хворого стабілізувався. Опромінення тоді дозволяє зменшити час реабілітації, а також форсувати відновний процес.
 2. Різні прояви синуситу та гаймориті. Електромагнітні хвилі призначаються при катаральному періоді захворювання, в період, коли немає застою гнійних утворень, а також на етапі реабілітації, для прискорення процесів регенерації.
 3. Збільшення аденоїдів у маленьких дітей. Даний спосіб зменшує набряклість, дезінфікує слизові оболонки. Курсові маніпуляції працюють на запобігання поширення набряків і запалень.
 4. Риніти. Призначається для бактерицидної боротьби на будь-яких етапах розвитку захворювання.
 5. Для проведення лікування органів слуху. УФО застосовується, зокрема, для лікування гнійного отиту. Це дозволяє знищити патогенні мікроорганізми та зменшити запальний процес.
 6. Фарингіти або ураження задньої стінки носогорлової області. Застосовується в гострому періоді, а також при хронічній формі.

Важливо, що електромагнітне випромінювання призначається для посилення реакції місцевої імунної системи, особливо в період сезонного характеру загострень, а також для усунення недоліку вітаміну Д. Крім цього, існує ще ряд станів, коли лікарі призначають додаткові фізіопроцедури.

Перед початком слід поставити чіткий діагноз, встановити причину поразки області носа й зіву. Крім цього, дана методика має ряд особливостей та обмежень, які здатні нашкодити – можуть сприяти розвитку тяжких загострень.

УФО носа

Протипоказання при призначенні

При призначенні варто враховувати не тільки величезну кількість позитивних ефектів, а також ряд серйозних протипоказань до застосування:

 • всі види онкологічних патологій;
 • вовчак аутоімунного типу та інші прояви високої сприйнятливості до ультрафіолету;
 • наявності гнійників, інтоксикація, гарячка й жар;
 • анатомічна схильність до кровотеч, діагностована крихкість судин;
 • при встановлених діагнозів – туберкульоз тощо.

Варто враховувати обмеження й можливі наслідки, тому УФО повинен виписувати кваліфікований фахівець. Призначення фізіологічної терапії під час вагітності допускається при узгодженні з лікарем. Дані методики впливу дозволяється використовувати майбутньої матері, що має запалення в області носогорла, тільки після консультації з ЛОР-лікарем.

Особливості та нюанси

Виконання УФО може проводитися в стаціонарі або приймальному спокої. Для цього використовується спеціалізована апаратура, яка здатна видавати необхідний рівень випромінювання. Для домашнього використання розроблений спеціальний портативний ультрафіолетовий випромінювач. Він набагато компактніший стаціонарного апарата, може застосовуватися як для лікування дорослих, так і дітей.

Особливості та основні моменти:

 • локальне опромінення проводиться за допомогою особливих стерильних тубусів, які бувають різної форми й розмірів;
 • для стабілізації параметрів лампа прогрівається протягом декількох хвилин;
 • кварцування починають з пари хвилин, потім збільшують час в декілька етапів;
 • після завершення апарат відключають, а хворому необхідно протягом півгодини забезпечити стан спокою.

Визначення області проводиться кварцування в залежності від захворювання. Наприклад, при діагностуванні гострого фарингіту опроміненню підлягає задня стінка горлянки. Його роблять щодня або через день, поволі підвищуючи біодозу з 0,5 до 2х. При тонзиліті, зокрема хронічному, використовується особливий тубус скошеної форми для прогрівання обох мигдаликів, по черзі. При отиті обробляється зовнішній слуховий прохід, а риніт вимагає введення тубуса в пазухи носа. Для профілактичних заходів досить робити кварцування кілька разів на рік.

Центр слуху «Беттертон» пропонує широкий комплекс різноманітних ЛОР-процедур. Записатися на прийом можна за телефонами: (044) 222-88-07, (066) 447-27-47, (096) 634-48-48, або на сайті нашої компанії.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Руслан Відповісти

   в силу хронічних захворювань мені приписав лікар час від часу проводити процедуру УФО носа, чи роблять у вас таке?

   31.01.2022 о 16:34

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *