Втрата слуху на одне вухо

проверка слуха

Втрата слуху на одне вухо

Багато кому знайоме відчуття, коли заклало вухо. Не зважаючи на те, що воно досить дискомфортне, мало хто при цьому симптомі звертається до лікаря. Люди чомусь вважають, що це повинно пройти якось само. Але дива не трапляється, тому слух мало того що не повертається, а ще й погіршується. Адже одностороння втрата слуху – серйозна проблема, для усунення якої треба насамперед розібратися з причинами.

Навігація по сторінці:

Причини глухоти на одне вухо

Найчастіше погіршення слуху на одне вухо має кондуктивний характер та обумовлене запаленням чи іншими чинниками. У цьому випадку повернути здатність чути можна, але варто звернутися до лікаря якомога раніше. Але у деяких випадках хвороба має незворотний характер. Основні причини втрати слуху на одне вухо:

 • Ускладнення після інфекційних хвороб
 • Запальний процес у вусі – отит
 • Перфорація барабанної перетинки внаслідок запалення або механічної чи акустичної травми
 • Хвороба Меньєра
 • Сильний тиск на слуховий нерв
 • Сірчана пробка
 • Отосклероз
 • Одностороння нейросенсорна приглухуватість

 У більшості випадків одне вухо перестає чути через тимчасові фактори, прибравши які, можна повернути слух. Але зустрічаються і стійкі, сенсоневральні зниження на одне вухо, які не можна ігнорувати і слід починати терапію якомога раніше.

Причини кондуктивної односторонньої приглухуватості

Найпоширеніші випадки цієї проблеми пов’язані з отитом. Це запальний процес, при якому здатність сприймати звуки суттєво знижується. При цьому в пацієнта болить вухо, підвищується температура, може проявлятися головний біль. Коли процес переходить у гнійну фазу, з вуха з’являються патологічні виділення. Чим раніше пацієнт при цьому звертається до лікаря, тим більше шансів повернути слух. Більше інформації про отит на сторінці – Лікування отиту.

Хоча односторонню глухоту при отиті й відносять до зворотної, вона може обернутися серйозними ускладненнями. Коли запальний процес травмує барабанну перетинку та переходить до внутрішнього вуха, гинуть структурні елементи, які не відновлюються. Тому при отиті якомога раніше треба звернутися до спеціаліста, який лікує ухо-горло-ніс.

Причиною погіршення слуху також може стати сірчана пробка. Ця проблема вирішується промиванням за допомогою спеціального шприца. Якщо ж це не допомогло, а запалення не виявлено, лікар шукає іншу причину. Детальніше про процедуру читайте – Промивання вуха і видалення сірчаних пробок.

Іноді людина сама позбавляє себе слуху, коли травмує вухо. Це трапляється через використання ватних паличок або гострих предметів для прочищення. Також пошкодити барабанну перетинку можуть фізичні травми голови. Це стосується й тих випадків, коли через сильне акустичне навантаження з одного боку створюється тиск на вухо, слух при цьому падає. Тому тим, чия робота чи хобі пов’язані з громкими звуками, слід користуватися захисними засобами, щоб безпечніше слухати.

До кондуктивної односторонньої глухоти також відносять отосклероз. Це хвороба, спричинена порушенням функціональності слухових кісточок. Це можна поправити за допомогою операції. Читайте також – Отосклероз – симптоми, діагностика та лікування.

Нейросенсорна втрата слуху на одне вухо

Такі випадки трапляються рідше, адже слух падає зазвичай на обох вухах. Але на ранніх стадіях хвороби погіршення може бути одностороннім. Це відбувається внаслідок перенесених інфекційних захворювань або хронічних проблем зі здоров’ям (наприклад, гіпертонії). У цьому випадку треба якомога раніше звернутися до спеціаліста, щоб зупинити процес.

Діагностика втрати слуху на одне вухо

Зазвичай характер хвороби виявляється на первинному огляді в отоларинголога. Лікар використовує метод отоскопії, щоб детально обстежити стан органу слуху. Якщо проблема пов’язана з зовнішнім запаленням, цього зазвичай достатньо, щоб поставити діагноз. Якщо ж при отоскопічному огляді нічого не виявлено, лікар призначає додаткові обстеження.

Досить інформативним методом діагностики є тимпанометрія. Вона дозволяє визначити, у якому стані знаходиться середнє вухо та слухові кісточки. Для того, щоб зрозуміти, чи порушилися пороги сприйняття звуків, роблять тональну аудіометрію. Також при необхідності можуть бути призначені додаткові обстеження: отоакустична емісія, КСВП, КТ, МРТ.

Лікування втрати слуху сучасними методами в центрі «Беттертон»

Зазвичай люди не знають, що робити, якщо заклало вухо. Вони не поспішають до лікаря, вважаючи, що проблема вирішиться сама. Але ще гірше за бездіяльність можуть бути спроби вилікуватися самотужки. Зокрема, один з найлютіших ворогів людей, в яких болить вухо – народні методики. Роблячи собі компреси, примочки та прогрівання, можна усугубити запальний процес. Це призводить до серйозного пошкодження органів слуху та може спровокувати незворотну глухоту.

Тому єдина правильна відповідь на питання, що робити коли болить вухо – консультація отоларинголога. Він проведе обстеження та призначить відповідні лікувальні міри. Зазвичай болісні відчуття спричинене запаленням, яке буває при отиті. Тому лікування проводиться за допомогою медичних препаратів та фізіотерапії. До того ж спеціаліст робить необхідні процедури (наприклад, промивання), щоб прибрати гной та інші патологічні виділення.

У ЛОР-центрі «Беттертон» працюють досвідчені спеціалістиякі успішно допомагають пацієнтам позбутися односторонньої глухоти. Коли болить вухо, вони призначають ефективні терапевтичні міри, щоб усунути запалення. При цьому підбираються нешкідливі медикаментозні препарати, щоб не нашкодити пацієнтові.

Підібрати правильне лікування спеціалістам центру допомагає сучасне обладнання. Воно дозволяє провести детальну діагностику та безпомилково виявити причину проблеми. Якщо у ході обстеження виявляється, що глухота незворотна, підбираються компенсаторні мірі, щоб полегшити прослуховування. Зокрема, тут можна придбати сучасні слухові апарати.

Профілактика

Коли погіршилося сприйняття звуків та болить вухо, що робити більш-менш ясно. Але набагато краще взагалі не допустити цієї проблеми. Для цього є список нескладних рекомендацій:

 • Берегти вуха від гучних звуків – якщо робота пов’язана з акустичним навантаженням, використовувати спеціальні засоби для захисту

 • Проводити вакцинацію – слух особливо вразливий до інфекційних захворювань (грипу, менінгіту, паротиту)

 • Не запускати запальні процеси у вухах, горлі та носі – вони можуть порушити роботу слухової системи

 • Стежити за гігієною вушних каналів – регулярне промивання допоможе уникнути утворення сірчаних пробок, які призводять до закладення вуха та погіршення слуху, а також підвищують ризик виникнення запального процесу

 • Не використовувати для чищення слухових проходів гострі предмети – вони можуть травмувати барабанну перетинку та призвести до втрати слуху на одне або обидва вуха

 • Регулярно навідуватися до отоларинголога на профілактичний огляд – це допоможе підтримувати слух у нормі та вчасно виявити його порушення

 

Якщо ви відчуваєте, що слух погіршився з одного або двох боків, швидше пройдіть діагностику у центрі «Беттертон». Наші лікарі проведуть ретельне обстеження, виявлять характер втрати слуху та зроблять усе можливе, аби його повернути. Якщо ж  з’ясується, що характер приглухуватості нейросенсорний, наші сурдологи запропонують вам грамотну реабілітацію.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження записи Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Марія Відповісти

   В мене 5 рiчна донька, вона не чує на одне вухо. Ранiше ми не помiчали, що слух падає. А коли донька почала постійно перепитувати, ми звернулися до лікаря. Лікар поставив діагноз- нейросенсорна приглухуватість 3 ступеню.
   Підкажіть, що робити,якщо вона не чує на одне вухо?

   16.05.2020 о 15:31
   • betteradmin Відповісти

    Ми вдячні Вам за звернення до нашого центру. Спираючись на отриману інформацію, рекомендуємо
    звернутися до Центру слуху, для проходження діагностики та реабілітації Вашої дитини. Перш за
    все — це своєчасне слухопротезування сучасними моделями слухових апаратів, яке дозволить
    дитині залишатись соціально активною та не відставати у розвитку. А також налаштування слухових
    рішень і подальший супровід спеціаліста у період адаптації. Наш центр у м.Кременчуці має
    найсучасніше обладнання, а також слухові рішення від компанії Starkey — лідера у світі
    слухопротезування,які допоможуть компенсувати найбільшу втрату слуху.

    16.05.2020 о 16:38
  • Олена Відповісти

   Допоможіть будь ласка. В мене втрата слуху на одне вухо. Почала помічати після народження дитини. Зверталась до сімейного лікаря, каже, що це вікове, а мені лише 30 років. Прошу, порадьте, що мені робити?

   20.06.2020 о 10:21
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня! Насправді, потрібно пройти діагностику, щоб розуміти причини такого стану.
    Спровокувати втрату слуху може гормональний сплеск під час вагітності, травми, запалення, коливання артеріального тиску. До того ж, це може бути не повна втрата здатності чути, а лише зниження, що дозволяє більші можливості в плані корекції. Тому радимо звернутись в наші Центри слуху і пройти комплексне обстеження, щоб зрозуміти, в чому причина такого стану і як з цим впоратись!

    22.06.2020 о 21:13
  • Лариса Відповісти

   Чому людина з ушкодженою барабанною перетинкою гірше чує? Маю незарощену барабанну перетинку з дитинства. Мені здається, що чую гірше. Чи це впливає на слух?

   24.06.2020 о 16:52
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня! Дякую за запитання. Барабанна перетинка є складовою системи звукопроведення, має функцію захисту та звукопередачі. Ступінь втрати слуху залежить від розміру перфорації та її локалізування. Перевірити це можна при відеоотоскопії, імпедансометрії та аудіометрії. У центрах слуху працюють кваліфіковані лікарі та наявне сучасне обладнання від европейських брендів. Звертайтеся за допомогою до мережі клінік Беттертон!

    25.06.2020 о 18:43
  • Василь Відповісти

   Доброго дня! Мене звати Василь. Я раптово втратив слух, в наслідок травми. Ще можна щось зробити, щоб хоча б якось чути.?

   26.06.2020 о 14:57
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня, пане Василю! Дякуємо, що звернулись по допомогу до нашого центру. Не провівши діагностики важко сказати, яка ситуація на даний момент з Вашим слухом. Запрошуємо до нашого центру слуху в місті Львові, а наш лікар Кунець Анна Іванівна проведе діагностику та надасть подальші рекомендації. Для запису звертайтесь за телефоном: 067-670-87-47

    29.06.2020 о 14:32
  • Тетяна Відповісти

   Мені здається, що не чую на одне вухо. Шумить дуже сильно,погано себе почуваю, іноді крутиться голова і болить. Які потрібно пройти обстеження і чи можливо це вилікувати, бо таке вже більше місяця. Я думала, що саме пройде, бо були сильні стреси і я думала, може це через них. Але щось не проходить ніяк. Не знаю, чи це йти до лора чи до терапевта, може з тиском щось. Буду вдячна за пораду.

   01.07.2020 о 15:59
   • betteradmin Відповісти

    Добрий день! Ви описали досить серйозну симптоматику, яка потребує цілого комплексу обстежень. Зважаючи на те, що процес односторонній, для початку радили б звернутись до ЛОР-лікаря, так як підвищений тиск зазвичай провокує двобічний шум у вухах. Лікар проведе консультацію, в ході якої визначить, які обстеження Вам необхідні, це може бути діагностика середнього або внутрішнього вуха, КТ або МРТ. Краще не гаяти часу, щоб процес не ускладнився та не перейшов в хронічну форму.

    02.07.2020 о 09:27
  • Дмитрий Відповісти

   На днях был насморк, после него произошло ухудшение слуха на одно ухо. Подскажите, что делать? Куда бежать?

   06.07.2020 о 21:31
   • betteradmin Відповісти

    Добрый день! Для начала рекомендую Вам пройти консультацию врача отоларинголога. После осмотра специалист назначит Вам схему лечения. Правильно подобранный курс терапии избавит вас от неприятных ощущений и поможет скорее стать на путь выздоровления. Также по рекомендации специалиста Вам смогут провести диагностику, чтобы исключить проблемы со слухом. Будет Вам удобно подойти к нам в центр?

    07.07.2020 о 18:44
  • Евгения Відповісти

   Приехала с моря и заметила, что как-то пропал слух на одно ухо. Ухо немного заложено. что это может быть? Сначала думала, что попала вода в ухо и сама вытечет, но прошла уже неделя, а состояние не улучшается. Что вы можете порекомендовать мне в этой ситуации? Заранее благодарю за ответ.

   10.07.2020 о 11:26
   • betteradmin Відповісти

    Добрый день! Описанные Вами симптомы могут быть при различных состояниях: серная пробка, тубоотит и т.д. Только лор врач при осмотре и сборе анамнеза сможет поставить вам диагноз и назначить правильное лечение. Во время визита в нашем центре вы сможете пройти необходимую диагностику, сдать мазок из уха на бак.посев. Рекомендуем вам как можно раньше обратиться за квалифицированной помощью в наш центр. Благодарим вас за Ваше обращение, будем рады помочь Вам.

    13.07.2020 о 01:19
  • Антонина Відповісти

   Заболело правое ухо два дня назад, пульсирует аж к виску. Можно ли приложить компресс на ухо с луковой шелухи ?

   14.07.2020 о 20:07
   • betteradmin Відповісти

    Доброго времени суток! Категорически не рекомендуется без осмотра врача использовать компрессы на ухо. Настоятельно рекомендую Вам обратиться к лору! Это может быть симптомом гнойного отита, прогрев ухо можно получить серьезное осложнение. В компании Беттертон отоларингологи работают 7 дней в неделю. Берегите себя и обращайтесь к нам за квалифицированной помощью!!

    15.07.2020 о 11:01
  • Ярослав Відповісти

   Доброга дня, я втратив слух на ліве вухо на праве чую але не дуже лікувався у Львові в мед інституті проходив барокамери результатів ніяких лікарі казали що двобічна глухота що то лікуванняю не піддається, порадьте що мені робити.

   18.08.2020 о 16:12
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня. Дякуємо за звернення. Для того, щоб Вам допомогти необхідно пройти діагностику слуха та отримати консультацію у лікаря-сурдолога. Після обстеження лікар зможе Вам доклано розсказати, що необхідно зробити у Вашому випадку для покращення слуху. У Львові в нашому центрі приймає лікар-сурдолог Кунець Ганна Іванівна, вона зможе допомогти у вирішенні вашого питання.
    Центр Слуху у Львові
    вул. Городоцька, 44

    Пн-Пт — 09:00 до 19:00
    Сб — 10:00 до 16:00
    Нд — выходной

    (032) 253-69-65
    (067) 670-87-47
    (050) 433-37-57″

    28.08.2020 о 16:37
  • Євгенія Відповісти

   Доброго дня! Вчора з друз’ями були на концерті, прокинувшись зранку, відчула, що не чую на вухо. Дуже хвилююсь через те, що можу назавжди перестати чути. Порадьте, що мені робити. Заздалегідь дякую!

   18.09.2020 о 09:27
   • betteradmin Відповісти

    Добрий день! Дякуємо за звернення і, враховуючи, що проблема сталася гостро, радимо якомога швидше пройти діагностику слуху, а за її результатами термінове лікування. В швидкий термін можна повернути слух до здорового рівня. Головне в такій ситуації – не гаяти час. Запрошуємо в наші центри на консультацію лікаря – вам проведуть діагностику і призначать лікування. Бажаємо швидкого відновлення!

    18.09.2020 о 09:53
  • Ірина Відповісти

   Добрий день.Декілька років назад я втратила слух на одне ухо.Проходила лікування нагрівання,слух повернувся.А потім десь через 2 роки у мене появилось сильне головокружіння,тиск був 115/75.На другий день головокружіння пройшло але появилась нестабільність в ходьбі та стояні.Так уже 5 років.мрт,дуплекс ,ренген позвоночника,всі аналізи в віковій зміні.Скажіть чи може це бути звязано з моєю давньою глухотою?може проблема з вестибулярним апаратом?

   03.11.2020 о 13:14
   • betteradmin Відповісти

    Добрий день! Добре, що Ви нам написали. Ми можемо визначити, наскільки це пов’язано зі слухом, за допомогою аудіометрії. Це перевірка стану внутрішнього вуха, порушення якого часто супроводжуються тими симптомами, про які Ви написали. Ви можете пройти діагностику в одному з наших центрів і пілтвердити чи навпаки – виключити залежність симптомів від стану внутрішнього вуха. На місці можна буде пройти консультацію отоларинголога, якщо це буде потрібно, або ж Вас скерують до іншого спеціаліста. Бережіть себе, бажаємого швидкого одужання!

    21.12.2020 о 16:20
  • Людмила Відповісти

   Доброго дня
   Підкажіть будь ласка
   Чоловік попав в аварію
   Була травма голови
   Виходила жидкость носом і вухом
   На даний момент на вухо не чує
   Лежав в лікарні,відвідував чоловіка лор витяг
   Згустки крові,сказав що з вухом все добре
   Коли приї хав додому з лікарні,промивали перекісем водню,оп’ять вийшло три згустки
   Запеченої крові,і чоловік відчуває що там щось стоїть,а на вухо не чує,коли світу у вухо
   Бачу що там щось є,як гулька білого кольору
   Сірка взагалі не виділяється
   Зарання вдячна вашій пораді!!!

   20.11.2020 о 12:45
   • betteradmin Відповісти

    Добрий день! Ви з чоловіком – справжні герої, пережили аварію, пройшли лікування, щиро пишаємось вашою мужністю і витривалістю. Але, якщо наразі вухо не чує – значить потребується ще трохи роботи. По перше, необхідний контрольний огляд отоларинголога – ця гулька білого кольору може бути скупченням гною, залишками вати, наприклад, злущеною шкірою і це все необхідно обережно видалити. Якщо слух після цього відновитться – чулово. Якщо ні – потрібна діагностика: аудіометрія і імпедансометрія. Це дасть розуміння, чи не пошкоджена барабанна перетинка, як працює слуховий нерв. Витікання прозорої рідини під час аварії – досить серйозний симптом і зараз можуть спостерігатись віддалені наслідки для здоров’я. Тому радимо пройти консультацію отоларинголога, а за потребою – обстеження. Це можна зробити в наших центрах.

    21.12.2020 о 16:21
  • Володимир Відповісти

   Добрий день .в мене немає слуху на праве вухо. Можна сказати я не чую на нього ще з малку, ще колись робили мені операцію на нього ,тепер коли потрапляє вода відбувається загноєння, я звертаюся до отоларинголога , він виписує антибіотик і загноєння проходить,а слуху так і немає…я впринципі вже змирився з тим але чи не є це шкідливо для здоров’я

   27.12.2020 о 23:54
   • betteradmin Відповісти

    Добрий день! Дякуємо, що поділились своєю історією. Хронічні захворювання вуха потребують значної уваги. По перше, при частих антибіотикотерапіях, необхідно періодично брати мазок з вуха на бактеріальний посів та антибіотикограму, щоб визначити патогенну флору та чутливість до препаратів. Також, радили б замовити індивідуальні беруші, які надійно захищатимуть вухо від води і убезпечать Вас від загострень. Щодо слуху – в цьому плані може допомогти або оперативне втручання, або слухопротезування. Вибрати метод, який показаний саме Вам допоможе лікар отоларинголог нашого центру. Можете записатись на прийом за номером телефону 096 634 48 48.
    Бережіть себе!

    28.01.2021 о 19:50
  • Ксюша Відповісти

   Здраствуйте! У моей знакомой снижение слуха на одно ухо, ей 58 лет. Достаточно ли одного слухового аппарата или все таки нужно два ?

   29.12.2020 о 17:46
   • betteradmin Відповісти

    Добрый день! Ситуация с вашей знакомой не совсем однозначна. Почти всегда пациенты уверены, что слышат они плохо только на одно ухо, хотя на самом деле снижение слуха присутсвуетна оба уха. Когда одно ухо слышит немного лучше другого, мы привыкаем использовать его для разговора по телефону, в шумной беседе и т.п. Это может создать иллюзию, что лучше слышащее ухо в порядке, хотя это не так. Для более уверенности важно и нужно провести диагностику аудиометрию, которая даст реальное представление то, как слышит пациент. Приглашаем на консультацию в Центр слуха “Беттертон” – здесь Вы сможете пройти и консультацию и необходимые диашностики слуха!

    06.01.2021 о 11:53
  • Юлія Відповісти

   Доброго дня, хотіла запитати Вас, мій син не чує на праве вухо з дитинства йому зараз 15 років, ми зверталися до лікарів і не одно разово але всі як один козали нам що лікування пройшло і він буде чути, але результату так і не було. Питання таке, син навчається в військовому ліцеї чи фізичні навантаження не будуть шкідливі йому на друге вухо

   01.02.2021 о 17:52
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня, Юлія! Для того, щоб відповісти на Ваше питання повноцінно, необхідно розуміти який тип зниження слуху, ознайомитись із результатами попередніх діагностик слуху – аудіометрій та імпедансометрій (якщо вони проводились), виконати перевірку слуху на момент звернення щоб повністю розуміти динаміку – слух знижується чи залишається на тому ж рівні. У нашому центрі лікар може провести діагностику слуху, надати повну консультацію, оцінити чи можуть фізичні навантаження впливати на слух, дати рекомендації, та за необхідності призначити лікування. За телефоном 096 634 48 48 Ви можете записатись на візит до нашого центру у зручний для Вас час!

    07.04.2021 о 15:05
  • Рамина Відповісти

   Здравствуйте хотела бы у вас узнать. В конце ноября, резко пропал слух с правой стороны уха вечером, после произошел приступ головокружение и тошнота, далее появился шум в ухе . Обратилась в приемный пойокой прокапали просто физраствор и отправили домой. Но головокружение усилилось и шум в ухе слух так и не вернулся . Сделала МРТ головы и УЗИ сосудов все в норме. Лечилась два месяца слух так и не вернули сказали нейросенсорная глухота . Я бы хотела узнать можно ли как товернуть слух на правое ухо

   12.06.2021 о 18:45
   • betteradmin Відповісти

    Добрый день! Для того чтобы подтвердить или опровергнуть Ваш диагноз – нейросенсорная глухота, нужно пройти проверку слуха – диагностика аудиометрия, чтобы понимать, есть ли снижение слуха или же есть нарушения по невралгии. По результатам диагностики специалист скажет, что нужно делать и как решить Ваш вопрос. Также сориентирует Вас, это проблема со слухом или нужно обратиться к другому специалисту. Приглашаю Вас к нам в центр! Наш контактный номер – 050 035 87 17! Будем рады помочь Вам решить данный вопрос!

    03.08.2021 о 11:29
  • Надія Відповісти

   Мій сит одержав травму голови, падаючи з висоти. При падінні від удару він іще розбив собі слухову раковину , після чого перестав чути на вухо. Але в усі постійний шум і болить голова. Врачі говорять треба ставити імплант, але операція небезпечна в зв’язку з великою кількістю нервових закінчень в місці операції. Чи можете ви нам чимось допомогти, або порекомендувати? Дякую.

   02.01.2023 о 09:50
  • Ірина Відповісти

   Доброї ночі.Мені 3.5 роки назад під час дайвінгу трісла барабанна перетинка.По декілька разів на рік лікуюсь бо утворюється запалення, кажуть лікарі,що треба оперувати.Скажіть чи роблять такі операції у Львові та яка вартість такої операції.Дякую

   18.03.2024 о 22:47

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *