Діагностика слуху. Своєчасна перевірка — гарантія нормальної реабілітації.

ЛОР-осмотр фото

Діагностика слуху. Своєчасна перевірка — гарантія нормальної реабілітації.

Будь-яка людина має щосили прагнути до збереження власного здоров’я, щоб як можна довше залишатися працездатною, діяльною і, врешті-решт, щасливою. Збої та неполадки в організмі необхідно виявляти на ранніх стадіях, тому що своєчасне лікування допоможе уникнути плачевних наслідків. Органи слуху — дуже важлива складова людського організму, тому їй варто приділяти підвищену увагу.

Сучасній медицині доступні різні способи діагностики слуху. Найбільш простим і доступним є огляд компетентним лікарем, при якому він спостерігає за реакцією дорослого чи дитини на різноманітні звукові подразники. Діагностика за участю аудіометричного обладнання, створеного із застосуванням високих технологій, відноситься до більш складних методів дослідження.

Дитина трьох днів від народження може пройти обстеження, щоб у наступні роки життя не зіткнутися з проблемами в слуховій системі. Своєчасна перевірка — гарантія нормальної реабілітації. Лікар, який проводить діагностику, повинен володіти необхідним досвідом і бути компетентним фахівцем. Від даних дослідження і рівня підготування лікаря безпосередньо залежить те, наскільки якісно буде обраний і налаштований слуховий апарат.

У центрі слухових рішень «Беттертон» пацієнтам пропонуються наступні послуги:

 • Проходження тесту на слух. Первинний тест — обов’язковий етап, що відкриває цілий комплекс досліджень. Органи слуху обстежуються, визначається ступінь реакції на звукові сигнали, що надходять у мозок, а також швидкість і якість їх оброблення.
 • Аудіометрія зі зняттям аудіограми. Щоб отримати дані про індивідуальні характеристики слуху, лікар-сурдолог повинен провести аудіометрію, при якій досліджується два види провідності — кісткова і повітряна. Процедура абсолютно безболісна і нешкідлива.
 • Отоскопія. Це ефективний діагностичний захід проводить лікар-отоларинголог або лікар-сурдолог. В процесі отоскопії повністю обстежують зовнішнє вухо, куди включені барабанна перетинка і слуховий прохід. Отоскопія також безболісна і не доставляє особливого дискомфорту.
 • Імпедансометрія. Цей вид дослідження пов’язаний з детальним вивченням стану середнього вуха. Лікар-сурдолог зможе отримати важливі дані про те, чи є порушення ланцюга слухових кісточок, чи перфорована барабанна перетинка, чи присутня рідина в слуховому проході.
 • Тональна порогова аудіометрія. Цей метод діагностики відрізняється граничною доступністю та інформативністю. Завдання тональної порогової аудіометрії зводиться до визначення порогів слуху, іншими словами, виявлення меж звуку найменшої інтенсивності, які пацієнт спроможний розрізняти на різних частотах. В кінці процедури виходить графік — аудіограма.
 • Консультація сурдолога. Клієнти центру слуху «Беттертон» користуються послугами отоларингологів, аудіологів, але не менш важливим стане візит до сурдолога, роль якого важко переоцінити. Цей фахівець підбирає лікарські препарати та призначає курс терапії.
 • Консультація слухопротезиста. Слухопротезист програмує слухові апарати та займається їх передпродажною підготовкою. Його діяльність тісно пов’язана з роботою лікарів суміжних напрямків.
 • Консультація отоларинголога. Цей фахівець діагностує і лікує патології слухової системи, а також виявляє захворювання носа і горла. Його метою є встановлення діагнозу пацієнту вже під час першого відвідування для того, щоб своєчасно призначити максимально ефективне лікування. Коли отоларинголог підозрює порушення слуху, він направляє відвідувача до фахівця з вузьким напрямком.
 • Консультація сурдопедагога. Глухі та приглухуваті діти потребують підтримки, яка потрібна їм для подолання бар’єру між ними самими та навколишнім середовищем. Цю підтримку і надає їм сурдопедагог, який розробляє індивідуальні програми, тренує залишковий слух і займається психолого-педагогічним дослідженням.
 • Аудіологічний скринінг новонароджених. В процесі цього діагностичного методу досліджуються слухові функції немовлят. Аудіологічний скринінг можна проводити немовлятам, починаючи з триденного віку. Згідно з інформацією, якою володіє Всесвітня організація здоров’я, на кожну тисячу новонароджених припадає троє дітей, які мають вади слуху. Раннє виявлення порушень дозволяє вчасно вжити необхідні кроки для якнайшвидшої реабілітації дитини.
 • КСВП обстеження. Якщо порушення в слуховій системі виявлені у дитини на першому році життя, йому потрібна об’єктивна аудіометрія, одним з методів якого і є КСВП обстеження. Завдяки цій процедурі з’являється можливість визначити локалізацію ураження слуху та провести їх корекцію.
 • Ігрова аудіометрія. За допомогою даного способу перевіряють слух у дітей у віці від 2 до 5 років.

Перелічені способи перевірки слуху нешкідливі, не здатні завдати загальному самопочуттю шкоди. При їх проведенні пацієнт не відчуває дискомфорту.

Кінцева мета візиту до центру «Беттертон» для багатьох наших пацієнтів – оптимальний вибір і налаштування слухових апаратів. Наші співробітники допоможуть вам у цій непростій справі, продемонструвавши всі можливості сучасних слухових пристроїв.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *