Ефективна діагностика слухових розладів

Тимпанометрія

Ефективна діагностика слухових розладів

Тимпанометрія – один з методів імпедансометрії, що допомагає оцінити функціональний стан середнього вуха. Цей тест на слух дозволяє заміряти здатність барабанної перетинки та слухових кісточок проводити хвилю звукового тиску. Його призначають для діагностики захворювань середнього та внутрішнього вуха, а також контролю реабілітацію після отиту, євстахеіту та інших хвороб.

Сутність методики

Проведення тимпанометрії дозволяє визначити основні показники функціонування слухового проходу. Вона дає інформацію про:

 • Функціональність слухової труби
 • Акустичний тиск
 • Податливість та цілісність перетинки
 • Ступінь реагування слухових кісточок
 • Межу акустичного рефлексу
 • Різні розлади слуху

Це досить ефективна перевірка слуху, яка дозволяє максимально точно поставити діагноз.

Перед виконанням процедурі слуховий прохід пацієнта очищується від сірки та забруднень. Далі йому у вухо вводиться зонд з датчиком, підключений до тімпанометру. Протягом 5 хвилин у напрямку барабанної перетинки подаються звукові хвилі різної частоти. Завдяки датчику фіксуються показники реагування органів слуху. Дали процедура проводиться для іншого вуха. За результатами ЛОР отримує тімпанограму, що допомагає поставити діагноз. Після її роз шифровки призначаються необхідні терапевтичні міри.

Тімпанометрію призначають пацієнтам, що скаржаться на погіршення слуху та біль у вухах. Вона дозволяє виявити запалювальні процеси, пошкодження цілісності та навіть пухлини. Це ефективний спосіб перевірити слух в дитини або дорослого. Найчастіше процедура застосовується у комплексі з іншими імпедансометричними обстеженнями – перевірки функціональності слухової труби та акустичних рефлексів.

Дослідження функції слухової труби

Патології євстахієвої труби призводять до порушення регуляції її просвіту або взагалі до закриття. При неправильному воздухообміні вухо стає більш вразливим до інфекцій та різних захворювань. Ось чому важливо перевірити дренажну та вентиляційну функцію слухової труби.

При проведенні обстеження замірюються показники прохідності при різному тиску, який змінюється природним шляхом – за допомогою ковтання при відкритих або затиснутих ніздрях та продування. Це досить інформативна, безболісна та швидка методика.

Акустична рефлексометрія

Показує, як слуховий канал реагує на звукові імпульси. При нормальній роботі вуха у відповідь на сигнали починаються скорочення м’язів. Навіть на мінімальному рівні звуку вухо дає відгук. Але коли рефлекси порушені, реакціє нема, тому доводиться збільшувати гучність, щоб виявити поріг сприйняття.

Така діагностика слуху поділяється на іпсілатеральну й контралатеральну. У першому випадку сигнал подається у вухо, де був виявлений акустичний рефлекс. У другому – у протилежне.

Окрім тімпанометрії, існує багато сучасних методик виявлення слухових порушень. Часто їх застосовують комплексно, щоб поставити максимально точний діагноз. Наш центр слуху «Беттертон» пропонує послуги з перевірки слуху в дітей та дорослих.

Ми використовуємо високоякісне обладнання, що дозволяє зробити діагностику простою, швидкою та інформативною. В нас працюють досвідчені лікарі, які точно ставлять діагнози та пропонують найефективніші терапевтичні міри. А якщо порушення незворотні, у нашому центрі можна підібрати слухові апарати та налаштувати їх.

Цікавлять подробиці? Зверніться до одної з наших філій у Львові, Києві, Білій Церкві, Кременчуці або Кривому Розі!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *