Комплексне обстеження слуху у дітей

консультація отоларинголога у києві

Комплексне обстеження слуху у дітей

Дитячі порушення слуху – це серйозна проблема, адже вони можуть спровокувати затримання розвитку та інші неприємні наслідки. Тому якщо ви підозрюєте, що ваш малюк погано чує, треба негайно проводити дослідження слуху. Це допоможе правильно поставити діагноз та на його основі призначити необхідні терапевтичні міри.

Що це таке та які можливості дає?

Аудіометрична діагностика – це обстеження сучасними методиками, яке дозволяє виявити порушення слуху та захворювання вуха. Для дітей ця процедура цілком безпечна та безболісна. Вона дає можливість виявити причини порушень та прийняти необхідні міри для відновлення слуху. Часткова або повна глухота в дітей може бути спровокована:

 • Вродженою приглухуватістю – є наслідком патологічних пологів або несприятливого перебігу вагітності
 • Аномаліями зовнішнього вуха
 • Акустичною шумовою травмою – під час пострілів, феєрверків тощо
 • Запалювальними процесами – отит середнього вуха та інщі
 • Інфекційним захворюванням – ускладнення після корі, менінгіту, свинки, коклюшу
 • Накопиченнями вушної сірки та інших забруднень

Як зрозуміти, що дитині потрібно робити дослідження вуха? На це зазвичай вказує тривожна симптоматика: затримання мовного розвитку, відсутність реакції на галасливі звуки, відсутність розуміння мови, скарги на біль у вухах. Рання діагностика допоможе уникнути багатьох проблем. Досвідчений лікар призначить необхідне лікування. Якщо наслідки незворотні, дитині підбирається слуховий апарат. Це забезпечить повноцінний розвиток та комфортне життя.

Методи

Сучасна медицина досить далеко просунулася у галузі діагностики, тому обстеження буде легким та комфортним для дитини. Зазвичай застосовуються апаратні методи дослідження слуху:

 • Реєстрація отоакустичної емісії (ОАЕ) – обстеження волоскових клітин та равлика середнього вуха. Суть методики базується на тому, що у здоровому стані равлик не тільки переробляє звуковий сигнал, але й транслює його. Отоакустичний тест дає нагоду максимально точно виявити чутливість слуху та відрізнити реальну глухоту від помилкової. Таке обстеження можна проводити новонародженим та дітям у віці 1-3 років.
 • Реєстрація коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП) виявляє точну локацію поразки та дає інформацію про, як функціонують органи слуху сумісно з нервовою системо. Для того, щоб провести це обстеження, дитину занурюють у природний або медикаментозний сон.
 • Об’єктивна аудіометрія шляхом реєстрації стаціонарних відповідей мозку на модульований тон (ASSR) – методика спрямована на виявлення слухових порушень у новонароджених дітей – від 1 місяцю. Допомагає діагностувати ступінь глухоти та інші патології вуха. Для того, щоб провести обстеження, дитину треба занурити у сон або стан спокою, але не медикаментозний, а суто природний.

Якщо вам здалося, що дитина недочуває, не слід відкладати обстеження! Чим раніше ви звернетеся до спеціалістів, тим більше у малюка шансів на одужання, відновлення слуху, нормальний розвиток. У нашому центрі «Беттертон» працюють досвідчені лікарі, які нададуть вам детальну консультацію та оберуть потрібний метод діагностики, або комплекс обстежень. За їх результатами будуть призначені необхідні міри лікування.

Навіть якщо поразки слуху у вашої дитини незворотні – це не приговор! У нашому центрі можна підібрати сучасний та непомітний слуховий апарат, який допоможе малюку жити повноцінним життям. Щоб дізнатися більше, зверніться у одну з наших філій у Львові, Києві, Кривому Розі, Білій Церкві або Кременчуці.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *