Діалог з аудіологом

Діалог з аудіологом

Стали гірше чути? Сурдолог – ваш кращий друг і соратник на шляху до хорошого слуху. Дізнайтеся, чому важливо налагодити з ним діалог, як це зробити, і куди звернутися!

Аудіолог – це спеціаліст, який займається діагностикою, корекцією і моніторингом порушень слуху. Саме цим займається наша мережа сертифікованих центрів «Беттертон». Тут слабочуючі люди отримують комплексну допомогу і підтримку на всіх стадіях реабілітації. І дуже важливий крок на цьому шляху – налагодити діалог із лікарем. Адже на всіх етапах корекції слуху лікар аудіолог – це ваш вірний друг і соратник. Спеціаліст нашого центру Бобровський Семен Олександрович поділився своїм досвідом роботи з пацієнтами та порадами, які зроблять спілкування з аудіолгом максимально продуктивним.

З чого починається діалог із лікарем

Тим, хто хоче зробити перший крок до хорошого слуху, варто прийти на консультацію. По суті, це знайомство – аудіолог проводить опитування пацієнта, з’ясовує його звички, спосіб життя, перенесені хвороби, а також вислуховує скарги. Наші фахівці на прийомі завжди налагоджують контакт із пацієнтом, налаштовують довіру. Адже довіра – головна умова успішної реабілітації слуху. Вкрай важливо, щоб обидві сторони діалогу були щирими один із одним і були готові працювати на результат. Саме такий підхід застосовується в наших центрах.

Як проходить робота пацієнта з аудіологом

Після консультації починається реабілітація слуху, яка проходить у кілька етапів:

 1. Пацієнти проходять комплексну перевірку слуху. У «Беттертон» для цього застосовують сучасні методи обстеження. Ми тестуємо слух за допомогою тональної аудіометрії, отоакустичної емісії, імпедансометрії та інших способів. Це допомагає зрозуміти, в якому стані слух пацієнта – в межах норми або порушений. За допомогою діагностики можна визначити, які структури слухової системи порушені, і на яких частотах.
 2. Лікар аудіолог вивчає результати діагностики, щоб підібрати слухові апарати. При цьому він враховує ступінь втрати слуху, спосіб життя пацієнта, його побажання, наявність різних захворювань в анамнезі. За підсумками фахівець пропонує кілька варіантів на вибір.
 3. Проводиться налаштування слухових апаратів за допомогою захищеної комп’ютерної програми компанії Starkey. Це дає можливість налаштувати прилади максимально точно і добитися ідеального звучання. Лікарі нашого центру можуть налаштувати прилади максимально точно, відповідно до результатів аудіограми.
 4. Аудіолог допомагає пацієнту з адаптацією – консультує, відповідає на питання. При необхідності – налагоджує програму апаратів для більш комфортного звучання.

проверка-слуха-Беттертон фотоЯкі принципи використовують у роботі наші аудіологи

Лікар-аудіолог нашого центру Семен Бобровський щиро вважає, що в роботі важливо дотримуватися таких правил: 

 • Показувати, як це працює. Можна годинами пояснювати пацієнту, як слухові апарати змінять його життя. Але набагато ефективніше просто дати йому спробувати самому. У «Беттертон» ми оперуємо не словами, а діями.
 • Щиро хотіти допомогти. Наша мета не просто провести прийом і відпрацювати призначені години, а вирішити проблему людини. Ми завжди ставимо себе на її місце і намагаємося знайти краще рішення.
 • Не гнатися за грошима. Ми не намагаємося схилити людину до придбання апаратів будь-якими способами або «розкрутити» її на більш дорогу модель. Для нас на першому місці пацієнт, інтереси і потреби. І якщо людина приходить до нас на безкоштовну консультацію, ми з нею спілкуємося абсолютно так само, як і на платній. Наше завдання в тому, щоб пояснити що відбувається з її слухом і що далі робити, який наступний крок. І щоб вона, ідучи з центру, пам’ятала, який потрібен алгоритм дій, які у неї є альтернативи, що вона може отримати.
 • Вміти слухати і чути пацієнта. Це допоможе зрозуміти причину, чому пацієнт заперечує проблеми зі слухом і противиться їх вирішенню. А далі – знайти правильні слова, щоб донести до пацієнта думки, які він зрозуміє і прийме.
 • Постійно рости над собою. Світ постійно змінюється, і сфера медицини не виняток. Те, що було актуально 2 роки тому, сьогодні може не працювати. Тому важливо бути відкритим до змін.
 • Відчувати зворотний зв’язок. Завжди корисно заходити на Гугл-карти та інші майданчики і читати відгуки про свою роботу. Коли вони позитивні – це підживлює нас і мотивує працювати ще краще. Але якщо ж з’являються якісь відгуки з невдоволенням – це зона росту і можливість для розвитку.
 • Всі фахівці нашого центру керуються в роботі правилом: «Ми тут для тебе». Все, що ми робимо – для пацієнтів і заради них. І вони це відчувають, як тільки переступають наш поріг. 

Записатися на прийом

Потрібен професійний аудіолог у Києві? У наших центрах можна отримати детальну консультацію та комплексну допомогу. Зв’яжіться з нами, щоб записатися!

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *