Вірусний ларингіт

лечение заболеваний горла в Беттертон

Вірусний ларингіт

У тексті розповідається:

 • Чим відрізняється вірусний ларингіт від бактеріального
 • Як розпізнати вірусний ларингіт
 • Якими методами лікують ларингіт вірусної природи

Ларингіт – це одне з досить поширених інфекційних захворювань, при якому запалюються тканини гортані та голосових зв’язок. Інфекція може бути бактеріальної природи, але найчастіше зустрічається вірусний ларингіт.

Навігація по сторінці:

Особливості вірусного ларингіту

Ларингіт провокують віруси ГРВІ, аденовірусні інфекції, грип, кір. Вони передаються від зараженої людини повітряно-крапельним шляхом, вражаючи тканини верхніх дихальних шляхів, і провокують гостре запалення гортані.

Причини хвороби

Основною причиною є вірусне зараження, якому сприяє: 

 • Вдихання забрудненого повітря
 • Переохолодження горла
 • Подразнення слизової оболонки їдкими речовинами або гарячим паром
 • Часте паління
 • Перенапруження голосових зв’язок від довгих розмов, співу, крику
 • Шлунково-стравохідний рефлюкс, при якому тканини гортані подразнються шлунковим соком
 • Хронічний перебіг простудних захворювань 

Симптоми вірусного ларингіту

Захворювання класифікують за формою протікання, розрізняють гостру і хронічну форму, симптоматика яких відрізняється.

Гостра форма

Коли у людини гострий вірусний ларингіт, симптоми такі: 

 • У горлі сушить, дере, лоскоче і дряпає
 • При ковтанні відчувається біль
 • Хворий кашляє – спочатку сухим кашлем, потім з’являються слизове мокротиння, іноді з гноєм, слиз поступово стає нерпозорим
 • Голос грубіє, стає сиплим, іноді пропадає
 • Підвищується температура 

Хронічна форма

Якщо розвивається хронічний ларингіт, симптоми стають менш вираженими. Температури немає, хворий періодично відчуває першіння в горлі, кашляє з мокротою, у нього сідає голос.

Діагностика

Виявити ларингіт у дітей і дорослих може отоларинголог. Він проводить ларингоскопію, яка показує запальний процес у тканинах, їх набряклість і почервоніння, шматочки мокротиння, потовщення голосових зв’язок. 

Вірусний ларингіт у дитини

Дорослі люди досить легко переносять це захворювання. А ось вірусний ларингіт у дитини є серйозною небезпекою. У дітей він швидко переходить у гнійну форму, вражаючи підслизовий шар, м’язи і зв’язки. Також може розвинутися помилковий круп – набряк, при якому просвіт гортані звужується, і настає задуха.

Особливості лікування в «Беттертон»

При діагнозі вірусний ларингіт лікування включає голосовий спокій, інгаляції і компреси. Також пацієнту призначають вливання лікарських засобів у гортань – щоб зняти набряклість і відновити голос. Щоб швидше перемогти ларингіт, лікування доповнюють фізіотерапевтичними процедурами. Головне – не намагатися лікувати ларингіт самостійно, краще зверніться до лікаря при перших симптомах.

У ЛОР-центрі «Беттертон» успішно лікують вірусний ларингіт у дітей і дорослих. Наші лікарі проводять комплексне обстеження, уважно збирають анамнез і підбирають схему терапії для кожного пацієнта індивідуально. При цьому застосовуються сучасні методи і європейські стандарти лікування.

лечение горла и гортани фотоПрофілактика хвороби

Щоб не допустити вірусного зараження гортані, потрібно вчасно лікувати простудні хвороби, уникати переохолоджень, захищати дихальні шляхи від парів і їдких речовин, відмовитися від паління. Також рекомендується зміцнювати імунітет вітамінами – щоб організм міг справлятися з інфекцією.

Можливі ускладнення

Якщо не зупинити запалення, воно переходить донизу по дихальних шляхах – досягаючи трахеї, бронхів та інших органів. Через це може розвинутися ларинготрахеїт, бронхіт, плеврит, пневмонія. При запущених формах хвороби можливий стеноз гортані, який закінчується задухою задухою. Такі стани небезпечні для життя людини. Тому не потрібно запускати хворобу. Запишіться до нас на прийом при перших симптомах ларингіту!

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Ольга Вікторівна Відповісти

   і я також чомусь дуже ччасто болію ларингітом і лікарі нічого не говорить внятного( може у вас є варіанти чому так стається?

   08.07.2021 о 11:26
   • betteradmin Відповісти

    Ольго Вікторівно, доброго дня! Ларингіт провокують віруси ГРВІ, аденовірусні інфекції, грип, кір. Вони передаються від зараженої людини повітряно-крапельним шляхом, вражаючи тканини верхніх дихальних шляхів, і провокують гостре запалення гортані. Рекомендую Вам звернутись до нашого оториноларинголога, вже на прийомі Вам проведуть зовнішній огляд ЛОР органів та назначать не просто схему лікування, а й порекомендують, що потрібно робити, коли Ви хворієте на дану хворобу. Будемо раді Вам допомогти! Наш номер – 096 545 24 35.

    03.08.2021 о 11:41

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *