Перевірка слуху в домашніх умовах

Перевірка слуху в домашніх умовах

Давно відомо, що здатність чути у людини з роками падає. Це може відбуватися під впливом шкідливих факторів, або ж в силу вікових змін. А буває, що дитина вже народжується слабочуючою. Ніколи не зайвим буде перевірити свій слух, а також протестувати його у дітей і інших членів сім’ї. І тут у більшості людей зазвичай виникає популярна відмовка – немає часу йти до лікаря. На щастя, є методи, завдяки яким доступна базова перевірка слуху вдома.

Навігація на сторінці:

Причини порушення слуху

На слухову систему впливають різні чинники. І туговухість  розвивається у людей в силу наступних причин:

 • Перенесені інфекційні захворювання
 • Спадкова схильність
 • Професійна шкідливість
 • Постійний вплив шумів
 • Акустичні травми
 • Механічні травми вуха і голови
 • Захоплення прослуховуванням голосної музики
 • Хронічні захворювання серцево-судинної та ендокринної системи
 • Лікування ототоксичними препаратами
 • Нездоровий спосіб життя та шкідливі звички

 

Якщо у вашому житті присутній якийсь з перерахованих факторів, це може створити потенційні проблеми для слухової системи. Простий тест слуху в домашніх умовах допоможе їх виявити і своєчасно вжити заходів.

Як правильно визначити рівень слуху

Один з популярних методів – мовна аудіометрія. Попросіть своїх домашніх сказати вам кілька фраз на різних відстанях і різної гучності. Визначте, наскільки добре ви їх чуєте. Також пройти самостійний тест на перевірку слуху можна, відповівши на ряд питань:

Чи чуєте ви цокання настінного годинника?

Чи розбірливо ви сприймаєте шепіт?

Чи розрізняєте ви тиху мову з 2 метрів?

Чи комфортно вам розмовляти по телефону?

При розмові у вас немає потреби перепитувати?

Відкривши вікно, ви чуєте спів птахів?

У вас немає потреби збільшувати гучність на телевізорі?

Чим більше негативних відповідей, тим вище ймовірність, що у вас порушення слуху. Для більшої достовірності можна скористатися спеціальним онлайн-тестом, який показує рівень відхилень. Але важливо розуміти, що подібна перевірка слуху умовна, і результати її недостатньо достовірні. Вона лише покаже, чи є проблема, але більш точний діагноз повинен поставити лікар.

Софт для перевірки слуху

Щоб пройти онлайн тест слуху, можна скористатися звичайним комп’ютером, або ж встановити додаток на смартфон. Ніякого додаткового обладнання для домашньої перевірки не буде потрібно. При цьому бажано використовувати навушники, щоб вас не відволікали звуки навколишнього середовища.

Що стосується професійної діагностики, то в ній застосовується високоточне медичне обладнання, що дозволяє достовірно визначити ступінь приглухуватості і рівень сприйняття звуків на різних частотах.

Перевірка слуху у маленьких діток

Особливо важливий гострий слух для дітей, адже це одне з почуттів, за допомогою яких вони пізнають світ. Тому важливо постійно його перевіряти, щоб не упустити момент в правильному розвитку.

Перевірка слуху у немовляти на першому році життя

В ідеалі немовля з третього дня життя потрібно записувати на скринінг, що дозволяє точно визначити слух. У домашніх умовах теж можна провести тест слуху у немовляти. Один з безпрограшних методів – брязкальця. Якщо малюк не реагує на звук – це привід для занепокоєння. Також в домашній діагностиці підійдуть інші підручні засоби – пищалки, барабани, ріжки.

Не менш важливо перебувати під наглядом лікаря в міру зростання, особливо якщо малюк переніс інфекційні захворювання. Чим раніше проведена перевірка слуху у немовляти, тим вище його шанси на повноцінний розвиток.

Перевірка у дітей 1-3 років

У цьому віці малюки вже намагаються відтворювати звуки, формувати зв’язне мовлення. Вони відгукуються на своє ім’я і активно користуються різними звуковими іграшками. Якщо ви цього не спостерігаєте – значить, швидше за все, у малюка туговухість. Щоб підтвердити діагноз, необхідно звернутися до лікаря і провести тест слуху у дитини.

Особливості перевірки у дорослих

Дорослій людині простіше зрозуміти, що у неї почалися проблеми зі сприйняттям звуків. Сьогодні, завдяки спеціальним мобільним додаткам або онлайн-програмами для комп’ютера, зробити це досить легко. Але важливо розуміти, що подібна перевірка слуху вдома не замінює консультацію фахівця. Вона лише вказує на необхідність подальших дій.

Що робити при відхиленнях від норми?

Якщо домашній тест показав, що ваш слух не в порядку, варто звернутися до фахівців. Вони проведуть ретельну діагностику з використанням високоточної апаратури. За результатами буде поставлений діагноз і призначено заходи компенсації слуху.

Перевірка в центрі слуху «Беттертон»

другие услуги по слухопротезированиюНаш центр має сучасне обладнання, що дозволяє максимально точно виявити туговухість, її ступінь, пороги звукосприйняття на різних частотах. Тут можлива перевірка слуху у дитини, починаючи з 3-го дня життя, а також у дорослих пацієнтів будь-якого віку.

Перевірити гостроту слуху у нашому центрі можна методами тональної порогової аудіометрії, тимпанометрії, ОАЕ, КСВП та ASSR. За результатами даються рекомендації до слухопротезування, надається допомога в підборі слухового апарату.

Профілактичні заходи

 • Уникати прослуховування занадто гучної музики

 • Захищати вуха від різких дискомфортних звуків спеціальними засобами

 • Щепитися від інфекційних захворювань

 • Використовувати шумоізоляцію вдома

 • Вести здоровий спосіб життя

 • Регулярно перевіряти слух у лікаря

Якщо вас цікавить дійсно достовірна перевірка слуху, запишіться на консультацію в центр «Беттертон»! ми поставимо точний діагноз і допоможемо з реабілітацією в разі виявлення приглухуватості.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностики слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Александр Відповісти

   Здравствуйте! Нас с малышом выписали из роддома и скрининг слуха не проводили. Подскажите пожалуста, как проверить слух у новорожденного в домашних условиях.

   18.09.2020 о 09:40
   • betteradmin Відповісти

    Здравствуйте! Благодарим за обращение! Проверка слуха у новорожденных – очень важный момент, так как не всегда родители могут определить, что со слухом что-то не так. Существуют примерные способы проверки слуха дома – например, следить за тем, как малыш реагирует на звуки, голоса. Но самый надежный и объективный результат вы сможете получить только после проведения отоакустической эмиссии (ОАЭ) – это скрининг слуха, который точно покажет, все ли хорошо со слухом. Пройти такую процедуру можно в наших центрах. Диагностика безболезненная и не требует особой полготовки. Позвоните по нашим телефонам и мы сориентируем, как проходит диагностика и на когда можно записаться. Надеемся, что результаты Вас порадуют и Вы будете спокойны за здоровье ребенка.

    18.09.2020 о 09:47

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *