Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Все, що потрібно знати про втрату слуху

Чому виникають проблеми зі слухом?

360 млн. людей у всьому світі вважаються інвалідами з причин втрати слуху, з них 32 млн. – діти.

Пам’ятайте, в 60% випадків зниження слуху у дітей можна уникнути.

Близько 1,1 млрд. молодих людей у світі ризикують втратити слух від шуму в місцях розваг і відпочинку.

750 млрд. доларів втрачається в світі через невирішення проблем з втратою слуху.

33% людей понад 65 років стають інвалідами через втрати слуху.

Виявлення факту втрати слуху на ранній стадії повертає людей до повноцінного життя.

Людина, чий поріг чутності в обох вухах дорівнює або перевищує 25 децибел, страждає приглухуватістю. Він не в змозі сприймати звуки так само виразно, як люди з нормальним слухом. Втрата слуху поділяється на чотири стадії: легку, помірну, важку і глибоку. Слух може бути знижений в одному або обох вухах, викликаючи труднощі при сприйнятті розмовної мови людей, або просто гучних звуків.

Проблеми зі слухом, що називаються приглухуватістю, діагностуються при будь-якій з перерахованих стадій. Допомогти таким людям може лікар-сурдолог, який призначить необхідне лікування. У разі необхідності лікар підбере і налаштує слуховий апарат. Для цього необхідно спочатку пройти акустичний тест. Зробити це можна в нашому Центрі слуху «Беттертон». Приходьте до нас на консультацію!

Все что нужно знать о потере слуха

Як зрозуміти, що ви погано чуєте?

Як правило, глухота проявляється повною або частковою втратою слуху. Іноді ця хвороба виявляється уродженою. Однак набагато частіше вона розвивається поступово, з віком людини. Передвісником глухоти стає приглухуватість, симптомом якої є зниження слуху. Відсутність своєчасного лікування часто призводить до незворотних наслідків – настання глухоти. Тому дуже важливо діагностувати приглухуватість на ранній стадії і прийняти необхідні заходи.

З яких причин відбувається порушення слуху?

Сучасне життя дуже інтенсивне і насичене різноманітними подіями, на жаль, не завжди приємними. Особливо це стосується жителів мегаполісів, де люди проводять багато часу на роботі і по дорозі до неї. При виникненні проблеми зі слухом стан справ ускладнюється, оскільки людина просто не встигає швидко відреагувати на зміну ситуації. Однак не все так безнадійно, сучасні слухові апарати та методики лікування дозволяють повернутися до повноцінного життя.

Як правило, зниження слуху відбувається поступово під впливом наступних факторів:

 • регулярне вживання деяких лікарських засобів, передусім антибіотиків і знеболюючих засобів, що містять саліцилати;
 • вплив потужного шумового імпульсу, стресовий стан, механічна травма;
 • гучна музика, шум від різних приладів і механізмів, також постійний вуличний шум. Нерідко проблеми слуху спостерігаються у молодих людей, які не розлучаються з мініатюрним плеєром і навушниками. Негативно впливає на слухову систему виснажливий виробничий шум;
 • інфекційні захворювання, що викликають ускладнення.

Як правило, позбавитися від джерела постійного шуму не вдається, адже неможливо, наприклад, зупинити дорожній рух або механізми, що працюють у цеху. Тому людям, що постійно перебувають у такій обстановці, необхідно перевірити слух.

Як перевірити слух?

Все что нужно знать о потере слуха

Запис на консультацію

Loading...

Класифікація туговухості

У сучасній медицині виділяють наступні види приглухуватості:

 • кондуктивна приглухуватість, яка виникла в результаті механічної травми;
 • придбане порушення слуху у людей похилого віку, зумовлене регулярним впливом шумів;
 • вроджена втрата слуху, що діагностується у новонароджених на підставі генетичних відхилень, неправильного розвитку плоду або при наявності інфекційних захворювань у вагітної;
 • змішана приглухуватість, що викликають кілька причин.

Повна втрата слуху спостерігається у пацієнтів, які не сприймають звуки понад 90 дБ. Така глухота може настати через запущену хворобу, коли пацієнт постійно відкладає візит до сурдолога на потім. Тому треба знати фактори, які свідчать про необхідність пройти тест слуху.

Симптомами прояву приглухуватості є наступні порушення фонематичного слуху:

 • слабкий шум у вухах;
 • порушена координація рухів;
 • постійне бажання зробити джерело звуку голосніше;
 • під час розмови важко розібрати слова співрозмовника;
 • раптова втрата слуху без очевидних причин.

Якщо дорослій людині, що прочитає подібні матеріали, нескладно зробити правильні висновки і своєчасно звернутися за консультацією до фахівця, то дітям часто буває складно це пояснити. Тому батькам, які хочуть бачити свою дитину здоровою і життєрадісною, необхідно знати, як визначити зниження слуху у дітей.

Виявлення приглухуватості у дитини

Тривожними симптомами, що свідчать про зниження слуху у дитини, є:

 • часті прохання повторити сказане співрозмовниками;
 • проблеми з навчанням з причини порушення слуху у дітей, що не сприймають слова вчителя на уроках;
 • дитина часто прагне зробити звук телевізора голосніше;
 • виникають проблеми з проголошенням довгих фраз;
 • неуважність і примхлива поведінка через втрату слуху у дітей;
 • бажання наблизитися до джерела звуку;
 • скарги на закладеність у вухах та інші проблеми слуху.

Ситуація з новонародженими ще складніша. Однак уважні батьки, безумовно, помітять відсутність реакції на звуки у немовляти. Допоможе вирішити подібні проблеми запис на прийом до сурдолога з метою профілактики захворювання

Як поліпшити слух за допомогою Центру слуху «Беттертон»

Якщо ви виявили проблеми зі слухом у себе або у вашої дитини, вам обов’язково треба звернутися в Центр слуху «Беттертон». Адресу і час, коли приймає сурдолог, можна знайти на нашому сайті.

Наша головна клініка розташована у місті Київ. Тим не менш, перевірити слух можуть жителі інших регіонів України. Філії Центру успішно працюють в містах Львів, Біла Церква, Кременчук, Кривий Ріг.

Ціна наших послуг цілком доступна жителям країни. Звертайтеся в наш Центр слуху «Беттертон», ми завжди готові виявити причини зниження слуху, і надати необхідну допомогу!

Все, що потрібно знати про втрату слуху
Оцініть статтю