Рекомендації по збереженню слуху

Рекомендації по збереженню слуху

Існує думка, що поганий слух властивий тільки людям похилого віку. Насправді, туговухість трапляється з досить молодими людьми і навіть з дітьми, більш того, вона буває вродженою. Якщо ж від природи ви наділені хорошою здатністю чути звуки, варто подумати про те, як зберегти слух.

Навігація на сторінці:

Що псує слух?

Є ряд негативних факторів, здатних впливати на роботу вух:

 • Шумове забруднення – змушує слухову систему перенапружуватися
 • Гучна музика в навушниках – створює постійну акустичну травму
 • Токсичні медичні препарати – призводять до загибелі волоскових клітин
 • Перенесені інфекційні захворювання – викликають ускладнення у вигляді втрати слуху
 • Травми вух і голови – механічно ушкоджують різні відділи слухової системи
 • Хронічний стрес – викликає напругу, збільшуючи тиск і погіршуючи кровопостачання вуха

 

Замислившись про те, як зберегти хороший слух, варто розібратися з тим, які  фактори його псують.

Шкідливі шуми

Тим, хто працює на гучних виробництвах або живе в місці з жвавим рухом, потрібно подумати, як вберегти слух. Перевтома слухової системи провокує загибель волоскових клітин. Тому одним з профзахворювань працівників підприємств є туговухість.

Навушники

Суперечки про те, чи шкідливі навушники для слуху, не стихають. Шанувальники гучної музики викликають на захист цього аксесуара чимало аргументів. Так, сьогодні дійсно є більш безпечні для вух моделі. І все ж, при тривалому прослуховуванні на високій гучності слуховій системі заподіюється незворотна шкода. Тому якщо для вас важлива гострота слуху, вимкніть музику хоча б на годину і дайте вухам відпочити!

Інфекційні захворювання

Навіть звичайна застуда здатна дати серйозні ускладнення на слухову систему. Тому під час хвороби потрібно спостерігатися у лікаря і завжди перевіряти слух по закінченню.

Як зберегти хороший слух?

Піклуючись про те, як зберегти слух, бажано виключити зі свого життя шкідливі фактори, описані вище. Якщо ви працюєте там, де підвищений рівень шуму, використовуйте індивідуальні засоби захисту – беруші і навушники. Ця порада стане в нагоді також тим, чиє хобі пов’язане з гучними звуками і шумами: музикантам, байкерам, стрільцям і т д.

Також існують універсальні способи і правила збереження слуху:

 • Уникайте використання внутріканальних навушників – вони найнебезпечніші
 • Якщо любите слухати музику, робіть перерви після кожної години прослуховування
 • Робіть щеплення від інфекційних захворювань, здатних викликати втрату слуху (грипу, свинки, кору і т д)
 • Бережіть вуха і голову від механічних травм

Поради для профілактики втрати слуху

Навіть при дотриманні перерахованих вище заходів обережності існує ризик розвитку приглухуватості з віком або в силу спадкових факторів. Наведемо рекомендації, як можна уникнути цього.

У молоді

Для молодих людей всі поради для профілактики втрати слуху щодо гігієни та здорового способу життя теж актуальні. Також краще не захоплюватися надто гучною музикою – вона створює постійну акустичну травму для вух. І хоча завсідникам нічних клубів і рок-концертів така порада навряд чи сподобається, в більш пізньому віці вони скажуть за неї спасибі.

У дорослих

Перш за все, варто дотримуватися гігієни вухРегулярно очищати їх від сірки, не вдаючись при цьому до ватних паличок і гострих предметів – вони можуть травмувати барабанну перетинку.

Якщо ви стурбовані тим, як зберегти і поліпшити слух, бажано вести здоровий спосіб життя. Правильне харчування, відмова від куріння і алкоголю здатні підвищити здатність до сприйняття звуків. Також рекомендується знизити вплив стресу – використовувати седативні препарати, медитаційні практики для розслаблення, виїжджати на природу і насолоджуватися тишею.

Людям похилого віку потрібно регулярно відвідувати лікаря з профілактичною метою. Якщо є хронічні захворювання – займатися їх лікуванням.

У дітей

Турботу про слух малюка потрібно починати ще до його народження. Пройти ДНК-тест на генетичну схильність, стежити за перебігом вагітності. З 3-го дня життя можна і потрібно проводити скринінг, щоб зрозуміти, чи є відхилення від норми. Надалі варто стежити за гігієною вух дитини, водити його на огляди до ЛОРа і прищеплювати від інфекційних хвороб.

Перевірити слух в центрі «Беттертон»

Наш центр слуху пропонує великий спектр послуг пацієнтам будь-якого віку. Тут проводиться достовірна перевірка слуху з використанням сучасного високоточного обладнання. Нашими фахівцями розроблена програма збереження слуху, що дозволяє зупинити прогресування приглухуватості. А тим, у кого діагностовано порушення, підбирають якісні слухові апарати.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *