Здорове харчування знижує ризик втрати слуху у жінок

проверка слуха

Здорове харчування знижує ризик втрати слуху у жінок

Сумно, але факт, чим старше ви стаєте, тим більша ймовірність того, що у вас буде спостерігатися зниження слуху. За оцінками експертів, приблизно у кожного третього американця у віці від 65 до 74 років спостерігається втрата слуху. Серед тих, хто старше 75 років, у кожного другого.

Короткий огляд:

 • Довгострокове дослідження показало, що у жінок, які дотримувалися здорового раціону харчування, більш низький ризик помірної і важкої втрати слуху.
 • Дослідження дозволяє припустити, що харчові переваги можуть впливати на розвиток втрати слуху.

Сумно, але факт, чим старше ви стаєте, тим більша ймовірність того, що у вас буде спостерігатися зниження слуху. Більш детально читайте в нашій статті – Вік і втрата слуху. Як і інші частини тіла, вухо і його нервові закінчення з часом зношуються. Крім того, деякі захворювання і медичні препарати можуть бути токсичними для вух. Тривала дія надто гучних звуків, особливо довгий період часу, може також викликати втрату слуху.

1 из 3 живет с потерей слуха

Певні види дієт захищають від високого кров’яного тиску, запалення та інших небажаних станів. Вчені задалися питанням, чи можуть харчові переваги вплинути на слух. Щоб отримати відповідь на це питання, дослідницька група на чолі з докторами Гері К. Курхан і Шарон Г. Курхан з Брігама проаналізували відповіді на запитальник приблизно від 71 000 жінок, які брали участь в дослідженні Health Study II в період з 1991 по 2013 рік.

Дослідження було підтримано Національним інститутом NIH з питань порушень слуху (NIDCD) і Національним інститутом раку (NCI). Результати були опубліковані в «Journal of Nutrition» 11 травня 2018 року.

На початок дослідження жінкам, які брали в ньому участь, було від 27 до 44 років. Використовуючи опитувальні анкети, дослідницька група кожні чотири роки питала жінок про їх звички в їжі в минулому році. Їх також запитували, чи розвинулися у них проблеми зі слухом.

тиннитус-еда-bettertone.com фото

Розрахунок балів про споживану їжу проводився на основі за трьома дієтами: середземноморська дієта (AMED), дієта для боротьби з гіпертонією (DASH) і дієта, спрямована на зниження ризику розвитку хронічних захворювань (AHEI-2010). AMED заснована на фруктах, овочах, горіхах, цільних зернах, бобових і оливковій олії. Також під час неї рекомендується їсти рибу і пити помірну кількість алкоголю. DASH рекомендує фрукти, овочі, горіхи, пісне м’ясо, рибу і знежирені молочні продукти, обмежувати вміст натрію, цукру і жиру. Як і інші, AHEI-2010 рекомендує в вживання овочі, фрукти, цільні зерна і обмежує вміст цукру, солі та тваринних жирів.

За досліджуваний період 2 306 жінок повідомили про розвиток помірної або важкої втрати слуху. Дослідники виявили, що у жінок, які дотримувалися раціону харчування, найбільш схожого на AMED або DASH, приблизно на 30% менший ризик втрати слуху, ніж у жінок, які не дотримались рекомендованої дієти.

«Дослідження показало, що у тих, хто дотримується загальної здорової дієти, більш низький ризик розвитку помірної або важкої втрати слуху», – говорить Шарон Курхан.

«Правильне харчування добре сприяє загальному здоров’ю, і воно також може бути корисно для зниження ризику втрати слуху».

Джерело: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29757402 Curhan SG, Wang M, Eavey RD, Stampfer MJ, Curhan GC. J Nutr . 2018 май 11.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження записи Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *