Чи можна слуховий апарат в літак?

Чи можна слуховий апарат в літак?

Літо – пора відпусток, саме час вирушити в далекі країни. Подорож – це не тільки приємні емоції і цікаві відкриття, але ще і порушення звичного режиму. А для людей з порушеннями слуху це може бути досить дискомфортно. Особливо це стосується поїздок, які передбачають авіапереліт. Крім переживань про проходження огляду, ризики затримки рейсу, збереження багажу, виникає ще одне важливе питання: чи можна слуховий апарат в літак?

Сучасні вимоги до пасажирів авіалайнерів досить лояльні. Їм дозволяють перевозити на борту різну електроніку – смартфони, планшети, ноутбуки, музичні плеєра, електронні книги. І слуховий апарат теж входить в категорію цих предметів. Адже під час польоту мандрівникові доводиться спілкуватися з провідниками і сусідами, слухати інформаційні повідомлення.

Як проходити огляд зі слуховим апаратом?

Головне, що турбує пасажира літака – як він буде проходити паспортний контроль і митний огляд. Сама ця процедура досить проста, але завжди пов’язана з певним напруженням. Якщо ж людина носить будь-який протез, пристрасті розпалюються, і виникає багато питань: «Як я пройду через металошукач?» «Чи можна слуховий апарат в літак?» Та інші.

Найважливіше правило – не потрібно соромитися своєї особливості. Варто відразу сказати офіцерові про свої проблеми зі слухом і носінні приладу для його корекції. Раніше пасажирів, що реєструються перед польотом, змушували знімати пристрій при проходженні через рамку металодетектора. Сьогодні в цьому немає необхідності – вони не визначаються ним і не піддаються негативному впливу випромінювання.

Є ряд рекомендацій для користувачів слухових рішень під час огляду:


 • Перед початком процедури повідомте співробітнику про те, що носите слуховий апарат
 • Не знімайте і не вимикайте пристрій під час проходження через металодетектор
 • Якщо ви побоюєтеся, що рентгенівське випромінювання зробить негативний вплив на прилад – ви маєте право вимагати огляду вручну

 

Носіння приладу для корекції слуху ніяк не обмежує сучасну людину. Пристрої нового покоління підходять для активного способу життя і подорожей. Головне – ставитися до них дбайливо і дотримуватися рекомендацій щодо догляду.

Чи знімати  слуховий апарат на борту?

Це питання викликає серед користувачів слухових рішень чимало дискусій. Одні рекомендують повністю виключати і знімати його, інші – лише вимикати, але не знімати, треті наполягають на тому, щоб користуватися пристроєм в звичайному режимі. Хто правий?

Справа в тому, що в деяких електронних приладах створюють перешкоди для бортових систем і приладів. Тому довгий час пасажирів просили вимикати їх на весь час польоту. Сьогодні ж вимоги більш лояльні. Встановлено, що найбільшої шкоди можуть завдати лише пристрої з дійсною підтримкою бездротового зв’язку – телефонна, Bluetooth, Wi-Fi. Тому правила змінилися – потрібно лише перевести техніку в автономний режим, часто його ще називають «режим польоту».

Слуховий апарат дозволений до використання на борту авіалайнерів при зльоті, польоті і посадки. Але є ряд важливих уточнень:

 • Якщо пристрій синхронізується з мобільним телефоном, варто відключити телефонний режим
 • Якщо у приладу є Bluetooth-гарнітура, її необхідно відключити або замінити на провідні аналоги
 • Якщо опція переходу в автономний режим відсутня – необхідно вимкнути прилад або синхронізуються з ним гаджети

 

Крім правил поведінки на борту, важливим є комфорт пасажира під час перельоту. При наборі висоти створюється сильний тиск, і може відчуватися закладеність і шум у вухах. Це проявляється навіть у людей зі здоровим слухом, а ті, хто страждають туговухістю, відчувають це гостріше.

Як убезпечити себе від дискомфорту? Якщо ви носите слуховий апарат, купити в дорогу льодяники буде чудовою ідеєю. Вони допоможуть вирівняти тиск і розблокувати слухові проходи від закладеності. Чи варто знімати сам прилад? Деякі користувачі стверджують, що в цьому немає необхідності. Навпаки, при наборі висоти і зниженні слуховий апарат або щільно прилягаючий до нього вкладиш допомагають зняти закладеність.

Якщо ви віддаєте перевагу знімати прилад для корекції слуху під час перельоту, варто подбати про захист вух від надлишкового тиску. Існують спеціальні  беруші, що допомагають зробити переліт більш комфортним. Також від закладеності у вухах допоможуть позбутися періодичні ковтальні рухи – це відновлює баланс тиску в євстахієвій трубі.

Відповідаючи на питання, чи можна брати слуховий апарат в літак, варто відзначити, що сучасні моделі легко переносять перельоти. Тому вони – не перешкода для подорожей авіалайнерами. На них не впливають електромагнітні випромінювання, робота металодетектора та інші фактори. До того ж вони роблять сам політ комфортним, дозволяючи носію слухати повідомлення бортпровідників, спілкуватися зі стюардесами і попутниками.

З сучасними слуховими рішеннями відпустка мрії стає реальністю. Головне – пам’ятати про правила догляду за ними і оберігати від зовнішніх впливів. Тому якщо в подорожах вас супроводжує слуховий апарат, купити спеціальний футляр і осушувальну камеру для нього буде правильним рішенням. Також необхідно захопити з собою засоби по догляду за приладом.

Якщо вам необхідна консультація з питань використання приладу для корекції слуху, зверніться в центр «Беттертон».  Кваліфіковані фахівці   дадуть відповідь на будь-які ваші питання. Також тут можна пройти обстеження, підібрати слуховий апарат, купити аксесуари до нього.

У центрі реалізується продукція компанії Starkey, яку можна без проблем використовувати в літаках. Вони не «пищать» на металодетекторі і не впливають на роботу бортових систем. До всіх приладів додається інструкція і офіційна гарантія. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися більше!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *