Чи можна уникнути втрати слуху?

Чи можна уникнути втрати слуху?

Слухові порушення можуть супроводжувати людину з самого народження, або ж проявитися протягом життя. Це поширена проблема нашого часу, що вимагає підвищеної уваги. У багатьох випадках розвитку приглухуватості можна успішно уникнути. Якщо ж людина зіткнулася з втратою слуху, необхідно відразу ж почати реабілітацію і купити слуховий апарат для комфортного спілкування.

Зміст сторінки:

Причини слухових розладів

Для початку поговоримо про те, чому виникає вроджена приглухуватість. Найчастіше це відбувається внаслідок генетичної схильності. Якщо хтось із батьків або родичів слабочуючий, велика ймовірність поганого слуху у малюка. Також причиною нерідко стають різні несприятливі чинники під час вагітності та в процесі пологів:

 • Нездоровий спосіб життя мами – вживання алкоголю, наркотичних речовин, куріння під час виношування плоду
 • Перенесені в період вагітності інфекційні захворювання
 • Прийом ототоксичних ліків
 • Важкі пологи, що супроводжуються асфіксією плода
 • Гепатит в перші місяці життя у малюка

У дитинстві діти дуже вразливі перед зовнішніми впливами. Їх слух може травмувати інфекційна хвороба, що супроводжується сильним жаром, гучні звуки, шуми. І важливо розуміти, що саме в цей період активно формується мова. Як тільки ви помітили, що дитина не звертає увагу на звуки – треба терміново звертатися до фахівців. Не шукайте відмовок і пояснень по типу: він не хоче, він лінується чути, ось він задумався і т.д. і т.п. Тому якщо лікар призначив дитині слуховий апарат, купити його потрібно якомога раніше, щоб не втрачати дорогоцінний час. Не треба чекати коли дитина нібито заговорить або подорослішає. Слух на жаль не повернеться.

Також робота слухопротезіста складається 40% з усією слухової реабілітації, а 60% – це заняття з батьками і сурдопедагогом. І тоді нас чекає успіх!

У дорослому віці людина теж не застрахована від втрати слуху. Причиною тому часто стають:

 • Хронічні отити та інші інфекції вуха, що супроводжуються скупченням рідини і гною
 • Черепно-мозкові травми
 • Захоплення гучною музикою
 • Постійний шумовий фон на роботі і вдома
 • Прийом препаратів, здатних чинити несприятливий вплив на вуха – антибіотиків, діуретиків і т д
 • Сірчані пробки і сторонні предмети в вухах
 • Вікові депривації

Як уникнути приглухуватості?

Досить часто порушення слуху відбуваються з причин, незалежних від людини. Наприклад, після важких інфекційних захворювань. Але навіть в цьому випадку можливі запобіжні заходи. У цьому плані будуть ефективні щеплення для дітей від кору та інших хвороб. Також корисно прищеплювати жінок дітородного віку від краснухи. Вагітним варто дбайливо ставитися до свого здоров’я і ретельно перевірятися на наявність інфекції.

Приблизно в 50% випадків приглухуватості можна уникнути, якщо вживати відповідних заходів. Зокрема, важливо захищати слух від шуму і різких звуків. При роботі на виробництві бажано користуватися спеціальними берушами або анти шумовими навушниками. У квартирах і будинках, що виходять вікнами на жваву вулицю, бажано використовувати звукоізоляцію і потрійні склопакети.

Навіть якщо вас торкнулся розлад слуху, компенсувати його допоможуть слухові апарати, купити які можна в центрі «Беттертон». Ми проведемо ретельну діагностику і підберемо відповідне рішення, допоможемо з адаптацією.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *