Безсоння сприяє шуму у вухах

Безсоння сприяє шуму у вухах

Розлади сну – серйозне випробування для людського організму, що впливає на його фізичний і емоційний стан. Люди, які страждають безсонням, часто скаржаться на те, що чують різні сторонні звуки – клацання, свист, шум. Саме так проявляється тиннитус, який у багатьох активізується саме через порушення сну.

Результати досліджень

Зв’язок безсоння з шумом у вухах підтвердив експериментякий проводився в Детройті (США) в лікарні Генрі Форда з 2009 до 2011 рік. Він охопив 177 пацієнтів, які зверталися з регулярними скаргами на шум у вухах. В ході дослідження з’ясувалося, що більшість з них страждали від поганого сну. Було доведено, що чим важче форма безсоння, тим яскравіше виражені симптоми тинітуса.

Результати експерименту були оприлюднені на весняній зустрічі отоларингологів Combined Otolaryngological Spring Meetings в Сан-Дієго. Це дозволило фахівцям зробити висновки про зв’язок розладів сну з шумом у вухах. Через безсоння підвищується загальний рівень стресу у людини. Це запускає певні психофізіологічні процеси, що впливають на слухову систему. Вона стає більш сприйнятливою, вразливою і в кінці кінців починає генерувати різні звуки.  

Що робити?

Почувши скарги пацієнта на тиннитус, досвідчений ЛОР завжди поцікавиться станом його сну. Якщо буде виявлено, що людина з важко засинає, спить уривчасто, чуйно, неспокійно, вживаються заходи з лікування безсоння. У багатьох випадках після нормалізації сну сторонні шуми у вухах теж пропадають. І в цьому немає нічого дивного, оскільки часто тиннитус є наслідком емоційного дистресу.

У міру прогресування шуму у вухах психоемоційний стан людини погіршується, оскільки тепер він стає ще одним подразником. Це схоже на замкнене коло – безсоння викликає тиннитус, а він, у свою чергу, заважає заснути. Але правильне лікування із застосуванням седативних та інших препаратів допоможе виправити ситуацію.

Причина шуму у вухах може полягати не тільки в порушеннях сну, його викликають різні фактори:

 

 • Запущені запальні процеси в вухах
 • Акустичні травми
 • Сірчані пробки
 • Інфекційні захворювання
 • Черепно-мозкові травми
 • Постійне шумове забруднення
 • Гіпо- і гіпертиреоз
 • Фіброміалгія
 • Хвороба Лайма та інші розлади

Вирішувати цю проблему потрібно за участю кваліфікованого лікаря. Звернувшись до ЛОР-центру «Беттертон», Ви отримаєте точну діагностику і комплексну медичну допомогу!

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *