Чи потрібні Вам слухові апарати для водіння?

Чи потрібні Вам слухові апарати для водіння?

Несподіване запитання.

У кількох штатах в США до жовтня 2020 року автомобілістам необхідно оновити свої водійські права до REAL ID. Далі надаємо Вам інформацію від першої особи – людини з втратою слуху, яка приїхала до Відділу транспортних засобів в своєму штаті:

Я боявся візиту до Відділу транспортних засобів – годин нудьги, нескінченних черг, занепокоєння, що я не почую своє ім’я, коли воно буде названо, і, звичайно, невдалої фотографії – але я ніяк не очікував будь-яких навідних на роздуми питань. Одне з питань змусило мене задуматися:

«Вам потрібен слуховий апарат для водіння автомобіля?»

Було також питання про коригувальні лінзи / окуляри, але це було очікувано. Так, я можу дійти до ванної кімнати і повернутися посеред ночі, не надівши окуляри, але вийти в магазин за покупками, не кажучи вже про те, щоб сісти за кермо автомобіля без них, я ніколи не спробують. Звичайно, для водіння потрібні лінзи / окуляри.

Як же щодо питання про слуховий апарат? Чи потрібні мені мої слухові апарати для водіння? Вони, безумовно, допомагають чути гудки, сирени і проїжджаючі машини, і я завжди ношу їх під час водіння, але я не думаю, що вони необхідні. Більшість дорожніх сигналів сприймаються візуально – такі як стоп-знаки, знаки повороту і дорожні знаки. Користуватися слуховими апаратами потрібно, якщо у Вас проблеми зі слухом, але я вважаю це не обов’язковим для водіння. Я впевнено відповів «Ні», але пообіцяв собі все одно носити їх. Носіння слухових апаратів під час водіння вже точно не завдасть шкоди.

У водіїв з втратою слуху свої проблеми

Однак водіння з втратою слуху може бути проблематичним, особливо якщо Вас зупинили за порушення правил дорожнього руху. У багатьох штатах випускаються спеціальні візитні картки, які люди з вадами слуху можуть показувати, щоб повідомити про свою проблему поліцейським. На картках написано великими буквами «Я глухий або слабочуючий» зверху, і внизу поради щодо спілкування з такою людиною. Також на них є фотографії водійських посвідчень, реєстраційні картки, і т.д., щоб допомогти в спілкуванні. Натисніть  тут,  щоб подивитися приклад карти.

Під час водіння я завжди намагаюся звести до мінімуму відволікаючі фактори – тримати вікна закритими, щоб зменшити дорожній шум і слухати радіо на розумній гучності. Іноді я розмовляю за кермом, але це дуже рідко, так як мої очі стежать за дорогою і тому я не можу читати по губах співрозмовника. Коли я виїжджаю на складну ділянку дороги, я прошу пасажирів трохи помовчати, щоб я міг зосередити всю свою увагу на дорозі. Це гарне правило для будь-якого водія, але особливо для водія з втратою слуху.

Поїздка в Відділ транспортних засобів простіше, ніж очікувалося

Моя поїздка до Відділу транспортних засобів виявилася простіше, ніж я очікував. Коли я приїхав, мені видали листок паперу з номером, який повинен був бути названий, коли підійде моя черга. Я був приємно здивований тим, що в залі було кілька ораторів і що оголошення були чіткими і не один раз повторювалися. У залі очікування були також екрани, на яких відображалися номер в черзі  та номер кабінету куди ви повинні йти. Це допомогло згладити мою поїздку.

Загалом, це було досить безболісно. Нову ліцензію я отримав через кілька тижнів. Тепер мені просто потрібно вирішити, куди відправитися в наступну поїздку.

Джерело: www.hearingtracker.com/blog/do-you-need-your-hearing-aids-to-drive/

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *