Комплексна діагностика слуху у дітей

Комплексна діагностика слуху у дітей

Слух – одне з найбільш важливих почуттів людини. Без нього дуже складно навіть дорослому, але ще складніше малюку, адже неможливо навчитися правильно говорити, якщо погано чуєш чи недочуваєш взагалі. Саме ця причина дуже важлива для своєчасної діагностики для забезпечення допомоги тим дітям, у яких вони виявлені. За статистикою, 0,3% всіх новонароджених вже мають знижений слух, серед них кожен третій позначається значним ступенем втрати чутливості. Якщо раніше така дитина була втраченою для суспільства, то технології сучасного світу дозволяють виявити проблему на самому ранньому етапі, вжити певних заходів для її усунення, або хоча б скорегувати програму навчання дитини таким чином, щоб її вроджена туговухість не стала перешкодою. Завдяки цьому в наші дні визначити людину, що погано чує, в натовпі здорових людей практично неможливо – для неї вже практично немає обмежень, навіть заняття музикою не є апріорі безглуздими.

Перевірка чутності

Перший крок до усунення можливої проблеми – це її виявлення, тому почати слід з первинного аудіологічного тесту. Існує цілий ряд методик та різновидів, що дозволяють виявити ту чи іншу складність, або ж їх відсутність.

Аудіометрія

Проста, повністю нешкідлива процедура аудіометрія спрямована на дослідження індивідуальних характеристик чутності. Полягає в тому, що дитина по звуковому сигналу повинна виконати обумовлену дію. При цьому рівень звуку поступово знижується, тому так можна дізнатися, наскільки добре маленький пацієнт чує. Фіксація результату може проводитися лікарем за усвідомленими діями або за зовнішньої реакцією, і з допомогою енцефалограми та інших методик.

Імпедансометрія

Цей метод застосовується для детального дослідження стану середнього вуха, наявності різних патологій та інших ознак захворювання. Імпедансометрія передбачає мікрофонну фіксацію відбиття звукового сигналу від барабанної перетинки в умовах відокремленого від зовнішнього світу середнього вуха при створюваному лікарем змінному тиску.

Тональна порогова аудіометрія

Більш широке поняття аудіометрії, спрямоване не лише на визначення порогу чутності, але й на здатність розрізняти висоту звуку. На практиці це звичайна аудіометрія, під час якої в ролі звукового сигналу виступає чистий тон, що варіюється за висотою й гучністю. Дана методика визначає не тільки можливість чути, але й оцінює музикальність слуху, яка, як практично доведено, потрібна не тільки в процесі вивчення музики. В запущених випадках низький її рівень може стати причиною сповільненого розвитку.

Обстеження слуху у дітей

Консультації фахівців

Всупереч поширеній думці, питаннями приглухуватості займається не один отоларинголог, а ціла група вузькопрофільних лікарів, кожен з яких займається своєю специфічною сферою. Ось їх спеціалізація:

 • Сурдолог. Це хтось на кшталт терапевта в клініках, що займаються питаннями слухових порушень, таких як «Беттертон» у Києві, – сам він, можливо, допомогти не зможе, зате проведе первинне обстеження та визначить, до якого саме вузького спеціаліста слід звернутися. В деяких випадках він може керувати усім процесом лікування.
 • Слухопротезист. Даний фахівець допомагає тим, кому не обійтися без слухового апарату, купити який можна в клініці «Беттертон» в Києві. Він, певною мірою, навіть не доктор, а технік, оскільки допомагає підібрати, настроїти конкретну модель апарату індивідуально для кожного пацієнта.
 • Отоларинголог. Це лікар, який займається лікуванням найбільш поширених вушних захворювань, включаючи інфекційні, патологічні захворювання. Фахівці працюють також в звичайних багатопрофільних поліклініках, але в спеціалізованій клініці «Беттертон» у них наразі більше можливостей і для діагностики, й для лікування.
 • Сурдоакустик. В цілому, це спеціаліст, який виконує функції сурдопротезиста, але в більш широкому масштабі – починаючи первинним оглядом і діагностикою, закінчуючи глибоким налаштуванням внутрішньовушного слухового апарату вже в процесі використання. Цей доктор також відповідає за психологічну адаптацію самого пацієнта і його оточення.
 • Сурдопедагог. Цей лікар представляє собою щось середнє між психологом і спеціалізованим вчителем, який вивчає психологічний стан малюків, розробляє методику корекції приглухуватості (якщо це можливо), допомагає слабочуючим дітям відчути себе повноцінною частиною колективу.

Аудіологічній скринінг новонароджених

Так називається перше у житті малюка дослідження його слухових здібностей, покликане визначити можливі існуючі ускладнення і спробувати усунути їх. Аудіологічний скринінг вперше проводять на третій день після народження дитини, потім неодноразово повторюють в перші місяці життя маленького пацієнта, оскільки на цьому етапі дуже легко придбати нові патології.

Обстеження КСВП

Ще один напрямок аудіометрії, розрахований на діагностику й корекцію туговухості у дітей віком не старше року. Метод добрий тим, що дозволяє не просто знаходити проблему, а й виявляти її локалізацію.

Також як у випадку з будь-якими іншими проблемами зі здоров’ям, своєчасне виявлення і швидка реакція на порушення слуху дозволяє хоча б частково нівелювати її наслідки. Потенціал сучасної медицини дає можливість буквально творити чудеса, сьогодні навіть вроджений дефект не стане причиною затримки розвитку на ранньому етапі життя. Величезну роль тут відіграє не лише лікування, але й якісна діагностика – навіть простий підбір хорошого слухового апарату внаслідок неякісного обстеження неможливий. Важливо також, щоб аудіологічна перевірка слуху не доставляла пацієнту, а тим більше – дитині, ніяких незручностей.

Всім цим вимогам відповідають можливості центру «Беттертон» в Києві. Якщо ви хочете записатися на прийом або задати будь-яке питання, зателефонуйте по номерам телефону – (044) 222-88-07, (066) 447-27-47, (096) 634-48-48, або скористайтесь формою онлайн.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *