Проблеми зі слухом у дорослих

Консультация-лор-врача-центр-слуха-беттертон

Проблеми зі слухом у дорослих

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Вікова втрата слуху – це те, що може трапитися з кожним. І мова тут йде не тільки про старечу глухоту, а й про приглухуватості у порівняно молодих, працездатних людей. Хвороба може наздогнати людину на піку його активності, кар’єри, життєвих сил. Але це зовсім не означає, що він повинен відмовлятися від повноцінного життя і обмежувати себе в спілкуванні. У більшості випадків людям, які почали втрачати слух, можна допомогти. Потрібно лише вчасно звернути увагу на цю проблему.

  Слух – найважливіша складова якості життя людини, поряд із зором, нюхом, дотиком і смаком. Без нього ми не можемо повноцінно сприймати світ. Тому не варто ставитися до нього зневажливо.

  Безцінна можливість чути

  Якщо очі можна закрити, то звук в своїх вухах «відключити» неможливо. Ми часом недооцінюємо слух, сприймаючи його як даність, а адже він «працює» 24 години на добу, допомагаючи нам сприймати цей світ. Це важливий аспект нашої безпеки – він попереджає нас про транспорт, що наближається на вулиці і інші загрози. Він допомагає нам прокидатися вранці по дзвону будильника, спілкуватися, насолоджуватися улюбленою музикою. А ще – відчувати всю багатогранність цього світу – в шелесті листя, стукіт дощу по дахах, співі птахів. Але на жаль, багато хто починає цінувати цей подарунок природи тільки коли стикаються з його втратою.

  Чому падає слух?

  В уявленні більшості людей втрата слухової функції – доля старих. Але сьогодні все набагато складніше, туговухість стрімко «молодіє», оскільки її провокує безліч різних чинників. Найбільш поширені з них:

  • Вроджена або генетична схильність – хтось вже народжується слабочуючим, хтось стає через спадкові фактори або перенесених матір’ю в процесі вагітності хвороб, у когось погіршення слуху трапляється потім, якщо в роду зустрічаються часті випадки приглухуватості.
  • Шумове забруднення – від транспорту, роботи промислового устаткування, побутової техніки, гучної музики.
  • Прийом препаратів, що знижують слух – антибіотики, хіміотерапія.
  • Акустичні травми – різкі гучні звуки від вибухів або пострілів.
  • Природне старіння організму – відмирання волоскових клітин, нервових закінчень і інші вікові зміни в організмі.

  Типи слухових порушень і їх етимологія

  Туговухість ділять на дві великі групи: кондуктивну і сенсоневральну. Ця класифікація залежить від локалізації пошкодження.

  Кондуктивно порушення слуху

  Виникає при ураженнях зовнішнього і середнього вуха. Основні причини:

  • Запальні процеси органів слуху – отити та інші
  • Перфорація барабанної перетинки
  • Пошкодження слухових кісточок
  • Сірчана пробка
  • Аномальні деформації зовнішнього вуха
  • отосклероз

  Сенсоневральна порушення слуху

  Виникає внаслідок пошкодження різних елементів внутрішнього вуха – відмирання волоскових клітин і нервових волокон. причини:

  • Вікові зміни в організмі
  • Перенесені захворювання та лікування ототоксичними ліками
  • спадкові фактори
  • Акустичні і механічні травми
  • вроджені вади

  Проблеми зі слухом у дорослихОбережно: шум!

  Ми навіть не замислюємося про те, наскільки шкідливим буває шумовий вплив. А адже в сучасному світі воно чатує нас на кожному кроці. Нав’язливі фонові звуки від працюючої техніки, обладнання, транспорту, гучної музики роблять на людину подразнюючу впливу. І від нього майже неможливо сховатися – він наздоганяє нас на роботі, вдома і навіть на відпочинку.

  Кращий спосіб уникнути шумового забруднення – виключити перебування в зашумлених місцях. Але сказати це куди легше ніж зробити, особливо у великих містах.

  Чим шкідливий шум?

  Чутливість людей до фонових звуків індивідуальна, одні сприймають їх дуже гостро, інші – приглушено. І все ж, впливають вони на всіх. Під впливом шуму наш слуховий аналізатор як би «притупляється», стає менш сприйнятливим до інших звуків. Це природна захисна реакція організму на шумове подразнення.

  Як шум псує слух?

  Під дією цих фонових перешкод чутливі клітини нашого внутрішнього вуха поступово відмирають. Відновленню вони не підлягають, в зв’язку з чим відбувається необоротне погіршення слуху. Особливо це стосується тих випадків, коли у людини на роботі спостерігається підвищене шумове забруднення.

  У зв’язку з цим є цікава статистика:

  • Більше 72% любителів відвідування рок- і поп-концертів з часом хворіють приглухуватістю
  • Більшість людей втрачають слух від прослуховування гучної музики
  • Якщо дитина постійно знаходиться в середовищі підвищеного шумового забруднення, у нього погіршуються здатності концентрації і здатності до навчання

  Як захистити свій слух?

  Ми не можемо повністю «вимкнути» шум в наших містах, але зате нам під силу дотримуватися простих правил безпеки:

  • Уникайте перебування в шумному середовищі, наскільки це можливо
  • Якщо ваша робота пов’язана з використанням гучного устаткування, використовуйте протишумові навушники
  • Носіть при собі беруші і вставляйте в слухові проходи, підпадаючи під вплив сильного шуму

  Як усвідомити проблеми зі слухом?

  Часом на прийняття цього факту йдуть роки. Закрити очі на проблему простіше, ніж визнати її. Тому часто люди з вадами слуху страждають по кілька років, перш ніж звернутися до лікаря. Їм важко дається усвідомлення того факту, що вони – слабочуючі. І тим не менше, без цього прийняття неможливо рухатися далі. Чим раніше ви визнаєте це, тим більше шансів на успішну реабілітацію.

  Лікування порушень слуху

  У деяких випадках можна відновити слух за допомогою прийому лікарських препаратів або хірургічного втручання. Часом щоб повернути його колишню гостроту, досить лише позбутися сірчаної пробки на прийомі у лікаря. Але це скоріше виключення з правил. Більшість слухових порушень є незворотними. Тому їх не можна вилікувати, тільки компенсувати.

  Рішення є!

  Для більшості людей, які стикаються в дорослому стані з порушеннями слуху, відмінним виходом стають слухові апарати. Вони значно полегшують сприйняття звуків, роблячи життя користувача комфортніше. Плюсів у даного рішення безліч:

  • Стають доступні звуки, яких людина не чула раніше
  • Спілкування приносить задоволення
  • Зникає напруженість, на зміну їй приходить впевненість і енергійність
  • підвищується безпека

  Використання слухових апаратів покращує якість життя

  Більше не потрібно прислухатися, робити голосніше звук на різних пристроях, відчувати незручність від неможливості розчути співрозмовника, перепитувати! Сучасні слухові апарати здатні повністю компенсувати втрату слуху. До того ж вони мають досить широкий функціонал. Їх можна налаштувати під індивідуальні особливості користувача, роблячи звукосприйняття максимально комфортним.

  Придбати якісний слуховий апарат ви зможете в нашому центрі слуху «Беттертон». Тут підбираються сучасні та зручні рішення для пацієнтів будь-якого віку. Запишіться на прийом, щоб отримати детальну консультацію та пройти обстеження!

  Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
   • заповнення і відправки форми запису на сайті;
   • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *