Чи можна попередити приглухуватість, або які заходи вжити, щоб не оглухнути

Чи можна попередити приглухуватість, або які заходи вжити, щоб не оглухнути

Згідно з інформацією, що надана Всесвітньою організацією охорони здоров’я, майже 10% від усіх мешканців Землі стикалися з патологіями органів слуху. Вже давно не секрет, що у кожній тисячі новонароджених немовлят знаходиться один, що страждає глухотою.

По закінченні двох років ще двоє із згаданої тисячі з різних причин втрачають можливість нормально сприймати звуки. Додамо сюди доросле населення і отримаємо шукані 10%. Як зароджується приглухуватість і які чинники її провокують? Чи можна вжити заходів, щоб не допустити цього захворювання?

Анатомічні особливості органів слуху

Дивно, але з кожної сторони голови у нас розташовано не по одному вуху, як вважає більшість, а цілих три. Разом виходить шість вух, які потрібно плекати й пестити, як зіницю ока:

 • зовнішнє вухо. Видима частина органа слуху, обладнана завитками та хрящовими виступами. Головна функція зовнішнього вуха — це посилення слабких і приглушення надто гучних звуків. Зовнішнє вухо служить провідником, по якому звук йде у напрямку до барабанної перетинки;
 • середнє вухо. Являє собою невеликий простір, заповнений трьома слуховими кісточками. Кісточки ці з’єднані між собою. У медичному побуті їх називають ковадлом, молоточком і стремінцем; вони сусідять з перилімфою, розташованою у внутрішньому вусі, і передають їй коливання, вироблені звуком;
 • внутрішнє вухо. Його зовнішня будова схоже з будовою раковини равлика. В равлику знаходиться дуже складний пристрій — звукосприймальний апарат. За допомогою спірального, інакше — кортієвого органу, мозок людини сприймає нервові імпульси, які згодом розпізнає і аналізує.

Як видно, звуку, перш ніж він зможе дістатися до аналізатора, доводиться пройти нелегкий шлях. Латинське слово «кондукціо» дало назву системі проведення звуку, тому вона іменується кондуктивною. Якщо лише одна ланка в цьому складному ланцюжку буде не в порядку, розвивається таке захворювання, як кондуктивна приглухуватість.

Ексудативний середній отит і боротьба з ним

Це захворювання підступно і загрожує ускладненнями. Останнім часом воно вражає все більше громадян і в нашій країні, і у всьому світі. Наші сучасники зустрічаються з ним досить часто. За статистикою, хоча б раз в житті від нього страждало майже 80% населення. Ексудативний середній отит складно ідентифікувати не знайомій з медициною людині, тому що серед його симптомів немає болю. Діти взагалі не помічають приходу цієї хвороби, дорослі часом можуть відзначити лише відчуття легкої закладеності вуха. Однак захворювання, залишаючись непоміченим, веде до ускладнень: накопичена в середньому вусі рідина провокує стійке зниження рівня слуху.

Лікування буде максимально ефективним, якщо приступити до нього на самих ранніх стадіях розвитку хвороби. Проводить його лікар-сурдолог, компетентний в таких питаннях фахівець.

Вражаюче: тільки 10% від загального потоку інформації людина сприймає на слух. Однак наскільки бідним стає життя, коли ми позбавляємося можливості чути людську мову і слухати улюблену музику. Людина, занурена в тишу, відчуває себе страшенно самотньою. Не доводьте ситуацію до крайності, скористайтеся послугами грамотних і досвідчених лікарів.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *