Що чує ваша дитина? Коли краще проводити діагностику слуху?

консультация детский лор

Що чує ваша дитина? Коли краще проводити діагностику слуху?

До нашого центру слуху «Беттертон» щодня звертаються батьки, які підозрюють у своїх дітей порушення слуху. На жаль, часто вони призводять їх на тій стадії, коли вроджені відхилення вже вплинули на інтелектуальний та емоційний розвиток дитини. Адже помітити, що немовля недочуває, досить непросто, але саме в перші місяці життя формуються основні мовні навички. В результаті діти, яких приводять до нас уже з 3-4 ступенем приглухуватості й серйозною відсталістю у розвитку, змушені роками проходити реабілітацію, щоб заповнити ці прогалини. Ось чому скринінг новонароджених необхідно зробити обов’язковою процедурою при профілактичному огляді малюка.

Як формується слух в дитини?

Не секрет, що багато функцій людського організму закладаються ще в утробі. І тут велике значення відіграє здоров’я матері та її емоційний стан. Особливий ризик для слуху дитини несе краснуха та інші вірусні захворювання, перенесені при її виношуванні. Також негативно на ньому відбивається прийом антибіотиків: гентамицину, стрептоміцину тощо.

Якщо подібні випадки спостерігалися під час вагітності, після пологів необхідна обов’язкова діагностика слуху. Не завадить вона й тим немовлятам, яких виношували абсолютно здорові мами, що не приймали ніяких лікарських препаратів. Адже не виключені ймовірності спадкових захворювань та різних аномалій, викликаних випадковими чинниками. Максимально точну й розгорнуту картину в цьому плані дає скринінг новонароджених.

Й тут ми стикаємося з двома проблемами. Перша – недостатній рівень розвитку нашої медицини. Обладнання для проведення такого обстеження зазвичай немає в більшості пологових будинків. А якщо навіть і є, то, як би абсурдно це не звучало, їм не користуються. Це пов’язано з нестачею фахівців, здатних працювати з цією методикою.

Друга причина – самі батьки. Вони не надають значення проблемі й звертаються до сурдолога занадто пізно, коли сензитивний період вже безнадійно втрачено.

Типові відмовки батьків

Коли до нас приводять дітей з сильними порушеннями слуху, популярне питання: «чому не занепокоїлися раніше»? Адже на перших місяцях життя, коли закладаються основи формування мови, все можна легко компенсувати. При цьому нашим фахівцям доводиться чути практично однотипні відповіді:

 • «Нам здавалося, він просто мовчун – весь в мого діда»
 • «В нас у родині усі довго мовчать, я сама роки в 3 заговорила»
 • «Але ж він реагує на різні звуки, просто не слухається»
 • «Ми постійно зверталися до отоларинголога, але крім чистки вух, ніякої допомоги не отримували»
 • «Нас він розуміє нормально, а ось з дітьми просто не любить спілкуватися»

Заперечення – стадія, через яку проходять усі батьки в подібних випадках. Вони просто не можуть, відмовляються повірити, що з їхньою дитиною щось не так. Інша справа, що триває вона в усіх по-різному. Рання діагностика слуху – гарантія повноцінного розвитку малюка! І чим довше ви «тягнете час», тим більше можливостей в нього забираєте.’

Похід до лікаря ЛОРа

Як зрозуміти, що дитині потрібно перевірити слух, і коли це краще робити?

Завдяки сучасним методикам, перевірка слуху доступна дітям з перших місяців життя. Новонародженим проводять скринінг – ця процедура не потребує візуальної реакції від обстежуваного, до того ж дає максимально інформативну довідку про стан слухової функції малюка. Для дітей старшого віку застосовують ігрову аудіометрію, тімпанометр, КСВП та інші процедури. Іноді призначається комплексна діагностика, щоб отримати більш точні результати.

Як зрозуміти, що дитині потрібна діагностика слуху? Бажано робити її у профілактичних цілях. Особливо вона необхідна в наступних ситуаціях:

 • Малюк погано або вибірково сприймає мову
 • Щоб він розчув, доводиться говорити голосніше
 • Дитина відстає у формуванні мовних навичок
 • Не може визначити локалізацію звуку
 • Під час вагітності ви перенесли інфекційні захворювання
 • Пологи були важкими
 • Дитину в дитинстві лікували антибіотиками

Доволі часто при ГРВІ, грипі та інших вірусних захворюваннях малюкам призначають сильнодіючі препарати, що згубно впливають на їх слух. І після такого лікування важливо пройти аудіометрію (перевірка слуху).

Що робити, якщо дитина недочуває?

Навіть якщо в малюка виявили туговухість, це не привід опускати руки. Сучасні слухові апарати здатні повністю компенсувати відсутні функції та дозволяють повноцінно сприймати світ. Звернувшись до однієї з наших філій у Києві, Білій Церкві, Кременчуці, Львові чи Кривому Розі, ви зможете обстежити дитину й підібрати слуховий апарат. Ми продаємо прилади від іменитих брендів з офіційною гарантією. Вони мініатюрні, зручні в носінні та забезпечують хорошу якість відтворення. Щоб дізнатися більше, пройдіть консультацію в нашому центрі!

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *