Імпедансометрія слуху: поширені запитання та відповіді на них

Імпедансометрія слуху: поширені запитання та відповіді на них

Уловлювання звуку людським вухом відбувається завдяки тому, що барабанна перетинка під дією звукової хвилі напружується, а в мозок надходить електричний імпульс. При цьому чутливий апарат вуха являє собою настільки маленький, крихкий механізм, що під впливом звуку він весь незначно деформується – природно, з подальшим самостійним відновленням первісної форми. Імпедансометрія, вона ж тимпанометрія, покликана з’ясувати здатність органів слуху чинити опір аудіохвилі, тобто визначає цілісність та функціональність всієї системи в цілому та її окремих складових – барабанної перетинки, слухових кісточок, тиск у внутрішньому вусі, наявність там рідини.

У чому полягає тестування?

В Центрі Слуху «Беттертон» в Києві для проведення імпедансометрії використовується прилад, що складається з зонда з вушним вкладишем, повітряного насоса, звукового генератора та мікрофона. Зонд з вкладишем вставляються в слуховий прохід, причому вкладиш повинен як можна надійніше відрізати вушну порожнину від навколишнього світу. За допомогою насоса в закритій порожнині встановлюється той чи інший, змінюваний у ході дослідження, рівень тиску, а потім у неї ж подається звук. Відбитий сигнал фіксується мікрофоном, за характером звуку лікарі можуть діагностувати наявність або відсутність пошкоджень. В нормі відображається та реєструється мікрофоном лише незначна частина звукових хвиль.

Які бувають різновиди імпедансометрії?

Методика поділяється на статичну й динамічну. Статичне дослідження проводиться при постійному тиску, тоді як динамічне припускає зміну його рівня у процесі дослідження – це забезпечує більше інформації про стан слухового апарату, але передбачає й більш складне устаткування.

Існує поділ на власне тимпанометрію та акустичну рефлексометрію. Суть тимпанометрії полягає у вивченні реакції барабанної перетинки й трьох слухових кісточок, тобто цей метод використовується переважно для діагностики проблем середнього вуха. Це – найбільш поширений різновид імпедансометрії, через що два поняття часто вважають повністю синонімічними.

При цьому акустична рефлексометрія зустрічається значно рідше, спрямована на вивчення, більшою мірою, внутрішнього вуха – зокрема, м’язів стремінця та їхньої реакції на звукові коливання. За допомогою такого тесту визначається поріг акустичного рефлексу, тобто, фактично, рівень слуху людини, проводиться діагностика деяких видів захворювань, виконується підбір, налаштування слухових апаратів для кожного окремого пацієнта.

Імпедансометрія слухуЯкі висновки можна зробити?

Основна маса інформації, одержуваної в результаті імпедансометрії, безпосередньо стосується барабанної перетинки. Наприклад, діагностувати, чи є барабанна перетинка цілісною, або в ній є пошкодження – пробоїни або рубці, а також діагностувати її гіпермобільність. Можна визначити рівень тиску всередині барабанної порожнини, виявити в ній патологічне відокремлюване, якщо воно там є. Крім цього, обстеження дає можливість оцінити загальний стан середнього вуха й слухових шляхів.

В яких випадках слід зробити імпедансометрію вуха в Центрах Слуху «Беттертон»?

Процедура має цілий ряд показань, пов’язаних з різними вушними патологіями. Завдяки можливості виявити кількість рідини у вусі вона активно застосовується для діагностики захворювань запального типу. До неї вдаються для визначення ступеня розростання аденоїдів при аденоїдиті, або оцінити стан слухового нерву. Крім цього, перевірка використовується для комплексної та диференціальної діагностики приглухуватості, а також різних захворювань як у дорослих пацієнтів, так і у дітей.

Як проводиться імпедансометрія в клініці «Беттертон»?

Позитивною рисою даної процедури є те, що вона не вимагає від пацієнта ніякої підготовки, не приносить йому практично ніякого дискомфорту, не кажучи вже про больові відчуття.

Лікар починає зі стандартного огляду зовнішнього вуха й слухового проходу з метою визначити його прохідність. Якщо з цим все нормально, пацієнту проводять інструктаж, він гранично простий – постаратися не рухатися та не ковтати слину, тому що це може вплинути на результати дослідження.

Після цього починається власне імпедансометрія, що займає не більше 5-10 хвилин. У зовнішній слуховий прохід вводиться зонд. В середині середнього вуха, закупореного зовні спеціальним вкладишем, за допомогою насоса створюється змінний тиск, що змушує барабанну перетинку рухатися. Додатково на неї подається звуковий сигнал, відображення якого фіксується мікрофоном і є ґрунтом для наступних висновків. В ході обслідування можливе відчуття підвищеного тиску у вусі, легкий дзвін, проте в цілому вони дискомфорту не приносять.

Для проходження імпедансометрії у досвідчених і кваліфікованих лікарів звертайтеся в центр «Беттертон» в Києві по одному з контактних телефонів – (044) 222-76-56, (050) 035-87-17, (096) 545-24-35. Записатися на прийом можна також через інтернет, заповнивши форму на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *