Сприйняття емоцій у дітей зі зниженим слухом

Сприйняття емоцій у дітей зі зниженим слухом

Сенсорний дефіцит видозмінює взаємовідношення з навколишнім світом і виходить за рамки самої недуги. Хто не ставив собі питання, як сліпа людина сприймає світ? Звичайно, спочатку це стосується кольору, осіб, ми запитуємо себе, як вони собі уявляють все в розумі. Але їх недуга також позбавляє їх основної емоційної інформації.

Навігація по сторінці:

Дійсно, як поспівчувати і підтримати одного, якщо не бачиш його сліз або виразу його смутку? Як здогадатися, що твій сусід чому то здивований, і знову йому постаратися пояснити? Те ж саме стосується і звукового вираження емоцій.

Якщо сенсорна недуга глибоко видозмінює взаємовідношення з навколишнім світом, і це не завжди пов’язано з самою недугою, потрібно задати собі питання сприйняття емоцій у дітей, якщо вони інваліди з народження.

Крім того, прийняття до уваги емоційних порушень у слабочуючої дитини – важлива складова його реабілітації. Гнів, незгода або тенденція до ізоляції зустрічаються дуже часто у маленьких пацієнтів, як і у всіх інших випадках сенсорної недуги. Раннє слухопротезування дітей  дозволяє, і це добре відомо, припиняти розвиток деяких рис характеру, які можуть виникнути і розвинутися, якщо реабілітувати дитину занадто пізно.

А емоції інших людей?

Якщо важливо зрозуміти сприйняття емоцій у дітей зі зниженим слухом, так само необхідно вивчити і розібратися в тому, як вони самі вміють розпізнавати емоції у інших людей.

На початку статті ми поставили кілька запитань, які нікому не здадуться вже дуже наївними, адже вони пов’язані зі сприйняттям смутку або недовіри у сліпих. Звичайно, наука дає деякі відповіді.

Але нічого подібного немає у випадку зі слабочуючими … Тут ситуація складніша. Група австралійських вчених провела дослідження  на прикладі 163 дітей і підлітків у віці від 6 до 18 років. Серед них було 49 дітей зі зниженим слухом, 42  з вадами зору дитини і 72 нормальних дітей з групи контролю. Всім цим дітям давалася оцінка з використанням градації емоційного розпізнавання. Ця схема включає в себе два тести, заснованих на розпізнаванні голосового емоційного вираження, два тести на здатність впізнавання лицьового емоційного вираження і, нарешті, три інших тести по розумінню емоцій.

“Труднощі в розпізнаванні емоцій – проблема для слабочуючої дитини.”

До 50% дефіциту…

Дослідження показало очевидність того, що діти, які погано бачуть мають специфічний тільки їм властивий недолік, тобто в ситуаціях, коли труднощі розпізнавання безпосередньо пов’язані з їх недугою (в нашому випадку – це вираження особи).

Слабочуючі діти і підлітки насилу розпізнають в деяких ситуаціях емоційну реакцію інших людей, що призводить до того, що вони їх не розуміють. І це в більш широкому сенсі, ніж їх специфічна недуга.

Найбільш це яскраво виражено в тих випадках, коли дитина отримує у відповідь не ту емоцію, яку вона очікувала отримати або уявляла собі.

Пропонуємо Вам приклад, щоб проілюструвати цю ситуацію: дитина, бажаючи допомогти матері, вирішивши випрати речі. Не припускаючи наслідків, вона кладе червону білизну з білою, і в результаті мати виявляє всі речі в пральній машині рожевими … Вона починає сердитися. Дитина ж думала, що вона зрадіє! Дослідження показало, що через свій недолік глуха дитина буде на 50% менше сприйнятлива до цієї “несподіваної реакції”. Навіть якщо емоція буде тією, яку дитина очікувала, наприклад, вона правильно заклала речі в пральну машину і мама задоволена, вона зможе з працею оцінити ці емоції матері (30% дефіциту).

Ще більш дивно, і це відрізняє людей з вадами зору від людей слабочуючих, що їх дефіцит не є специфічним, тобто властивим їх недугу. Коли слабочуюча дитина бачить обличчя матері на екрані і без участі звукової інформації, у нього є 25% дефіциту по відношенню до контрольної групи дітей при розпізнаванні виразу обличчя.

Новий аргумент для раннього протезування

Результати дослідження показують ефективність того, що труднощі розпізнавання емоцій – це справжня проблема для слабочуючої дитини. Це має велике значення. “Нормальна” соціальна поведінка передбачає доступ до всіх форм комунікації, що включає в себе, безумовно, і усне мовлення, і жести, і вираз обличчя і мову тіла. Тобто необхідно мати доступ до всіх видів інформації якомога раніше.

Якщо ми знову візьмемо приклад співчуття до присутньої сумної людини слабочуючий підліток може здатися вкрай холодним і не переживаючим (як і всі підлітки, Ви скажете …), тоді як він, навпаки, дуже чуйна людина, якими часто бувають люди, які страждають будь-якою недугою, адже вони завжди готові першими підтримати іншу людину.

Після знайомства з результатами дослідження ті, хто виступає за пізню реабілітацію дитини, аргументуючи це емоційними взаємовідносинами мати / дитина, повинні були б визнати, що емоційний обмін буде тільки багатшим завдяки новим когнітивним можливостям, які з’являться завдяки ранньому слухопротезуванню.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *