Слухопротезування дітей в Києві

Слухопротезирование детей в Киеве
слуховые аппараты для детей
Слухопротезирование детей в Киеве

Порушення слуху у дітей – серйозна проблема, яка перешкоджає їх гармонійному розвитку в подальшому. І дуже важливо купити слуховий апарат дитині правильно, щоб забезпечити її хорошу чутність. До реабілітації слуху у дітей потрібен більш серйозний підхід, ніж у дорослих. І головне правило знайти фахівців, які допоможуть впоратися з проблемою приглухуватості.

Записатися на прийом

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  В яких випадках дітям необхідні слухові апарати?

  Показання до носіння звукопідсилюючих пристроїв – порушення слуху різного ступеня тяжкості. Зазвичай їх призначають, якщо поріг сприйняття зрушений більш ніж на 25 дБ в частотному діапазоні 1000-4000 Гц. Але у випадку з дитячою приглухуватістю допустимо слухопротезування і при менших втратах слуху. Адже навіть легка туговухість може привести до уповільнення в формуванні мови і інтелектуального розвитку.

  Прилад підбирають за результатами аудіометричного обстеження, при цьому враховується частотна характеристика та інші важливі чинники. До них відноситься вік, характер, звички малюка. Слухове рішення може бути моноуральне, якщо уражено одне вухо, і бінауральним – при двосторонній приглухуватості. Другий випадок більш поширений. Але односторонні слухові рішення теж представлені в асортименті і відрізняються функціональністю – системи CROS, BICROS та інші.

  Також важлива форма приглухуватості – часто слухові апарати призначаються дітям з нейросенсорним розладом. Але в деяких випадках їх застосовують і при кондуктивному порушенні слуху. Прилад є тимчасовим заходом компенсації, щоб дитина не втрачала слухові і мовні навички. Слуховий пристрій буде корисний дітям з вродженими аномаліями вуха і призначається на той період, поки вони не будуть виправлені хірургічним шляхом.

  Які методи діагностики застосовуються при дитячій реабілітації слуху?

  Перш ніж підібрати дитячий слуховий апарат, необхідно ретельно досліджувати слух малюка. Сучасні методики дозволяють робити це вже на третій день життя дитини. А для дітей старшого віку застосовуються класичні методи обстеження. Найпоширенішими діагностичними процедурами є:

  • Аудіометрія – для початку ігрова, потім тональна порогова. Вона дає більш розгорнуту картину втрати слуху, дозволяє виявити порушення сприйняття на різних частотах. Дитяче обстеження відрізняється від дорослого – його проводять у вільному звуковому полі, або з застосуванням внутрішньовушних мікрофонів.
  • КСВП – дозволяє досліджувати стан слуху у немовлят. Вухо стимулюється широкосмуговими сигналами на різних частотах від 500 до 4000 Гц. Потім вимірюються коротколатентні потенціали в головному мозку. В результаті вдається отримати достовірну інформацію про здібності дитини до сприйняття звуків.
  • ОАЕ – проводиться при підозрі на нейросенсорну приглухуватість. Оцінює стан волоскових клітин, їх кількість, але не показує пороги сприйняття, тому бажано застосовувати її в комплексі з іншими методами.
  • Акустична рефлексометрія – досліджує рефлекси стременних м’язів, які дають інформацію про динамічний діапазон слуху. Показники, отримані в ході обстеження, розраховуються за спеціальною формулою.
  • Тімпанометрія – достовірно вказує на патології середнього вуха.

  діагностика при дитячій реабілітації слухуНа підставі результатів діагностики, досвідчений фахівець розуміє, як підібрати слуховий апарат дитині. Він визначає характер порушення слуху. Якщо проблеми в зовнішньому або середньому вусі, це піддається лікуванню. При ураженні внутрішнього вуха призначається прилад для корекції слуху. Підбирають його на підставі частотної характеристики і ступеня приглухуватості. Також лікар уважно вивчає анамнез дитини, враховуючи його індивідуальні особливості.

  Базові правила вибору дитячого слухового апарату

  Головне, що важливо при реабілітації слуху у дітей – дати їм можливість чути цей світ без спотворень і перешкод. Тому при виборі слухового рішення краще віддати перевагу цифровій моделі. Вони дають максимально чистий і природний звук, настроюються індивідуально під потрібні частоти. Звідси випливає ще одне важливе правило – чим більше каналів – тим краще. Це дозволяє точно налаштувати динамічні характеристики посилення.

  Звучання в дитячому слуховому апараті має бути максимально комфортним для дитини. Тут важливий оптимальний баланс тихих і гучних звуків. Саме тому для дитини краще підбирати модель з системою компресії. При цьому обов’язково має бути обмеження звукового тиску – ВУЗД. Це допомагає захистити ніжні дитячі вушка від акустичної травми. Ще один важливий момент – системи пік-кліппірування (РС) тут не підходять.

  Вирішивши купити слуховий апарат дитині, потрібно розуміти, що це по суті річ «на виріст». Дитячий організм постійно зростає і розвивається, і бажано, щоб прилад був до цього адаптований. Важливо, щоб його можна було переналаштувати в міру зміни слухових характеристик маленького користувача. І тут знову плюсом буде багатоканальність і наявність автоматичних налаштувань.

  Корисними опціями для дитячого слухового пристрою будуть:

  • Система придушення зворотного сигналу
  • Зниження посилення в області високих частот
  • Опція виділення мови
  • Алгоритми шумозаглушення
  • Здатність до адаптації до акустичного середовища

  Сучасні моделі оснащені всіма цими можливостями. Вони комфортні для малюків і допомагають їм сприймати світ звуків легко і невимушено, працюють в будь-яких акустичних умовах. Зрозуміло, на такий дитячий слуховий апарат ціна не найдемократичніша. Але чи доречна економія, коли мова йде про гармонійний розвиток і здоров’я дитини?

  Детальніше про технічні параметри дитячого слухового апарату

  Існує безліч характеристик, за якими підбирається слухове рішення для дитини. Всі ці тонкощі відмінно знає фахівець-сурдолог. Але і батькам не завадить розбиратися в основних параметрах, які є важливими при виборі слухового пристрою. Це допоможе зрозуміти, чому одна модель дорожче іншої, скільки взагалі слухових апаратів потрібно купити, а також відповісти на багато інших питань.

  Тип провідності

  Тут можливі два варіанти – повітряна і кісткова. Перший найбільш поширений за рахунок широкого частотного діапазону, спрямованих мікрофонів, можливості програмування і інших плюсів. Але є випадки, коли рекомендовані прилади кісткової провідності. Все залежить від ступеня втрати слуху і її специфіки. Зрозуміти, який варіант вибрати, може тільки лікар-сурдолог.

  Один слуховий апарат або два?

  Все залежить від характеру ураження слуху. Якщо приглухуватість двостороння, кращим вибором буде бінауральне слухове рішення. Його плюси в хорошій якості звуку і оптимальному посиленні. Діти з двома слуховими апаратами більш розбірливо чують мову, виділяють її з шуму, здатні сприймати звуки на відстані. До того ж вони захищені від ризику депривації на другому вусі.

  Є випадки, коли одностороннє протезування є оптимальним вибором. Це доречно, коли втрата слуху діагностована на одному вусі, або ж вона асиметрична. При цьому важливо підібрати підходящу систему, яка ефективно компенсує недуг. Наприклад, при односторонньому ураженні рекомендована технологія CROS – мікрофон знаходиться у глухому вусі і транслює звуки на здорове.

  Дітям, у яких одне вухо глухе, а на другому зміщений поріг сприйняття, підійде система BICROS. Слуховий апарат оснащений мікрофонами з обох сторін, що дозволяє сприймати сигнали з різних джерел.

  Тип носіння

  Підбираючи дитячі слухові апарати, купити краще завушні моделі (BTE). Вони компенсують втрату слуху різного ступеня тяжкості і не мають протипоказань. Чому дітям не рекомендується використовувати внутрівушні (ITE) і внутрішньоканальні (CIC) моделі? Справа в тому, що їх слуховий прохід ще дуже вузький, до того ж постійно змінюється. А також дитячі вуха сильно схильні до ризику запалень.

  Ще одна причина – мініатюрність і крихкість цих пристроїв. Діти непосидючі, тому вони можуть випадково пошкодити пристрій в процесі гри. І що саме небезпечне – нанести собі травми при цьому. Але років з 8-10, щодо схвалення лікаря, можна починати використовувати внутрівушні моделі. У цьому віці вушний прохід вже більш широкий, а сам дитина достатньо доросла, щоб освоїти експлуатацію приладу.

  Частотний діапазон

  Дуже важлива характеристика для розвитку дитини. Бажано, щоб їй були доступні всі частоти – так вона зможе почути набагато більше звуків цього світу. Оскільки їй доведеться тісно спілкуватися з іншими дітьми, обов’язково в діапазоні слухового приладу повинні бути високі частоти. Адже дитячі голоси лежать саме в цій ділянці. Але і наявність низьких частот необхідна – щоб малюк міг чути шелест листя, шум дощу і прибою, муркотіння кішки.

  В силу цих причин рекомендується підбирати дитячий з цифровою обробкою звуку і максимально широким частотним діапазоном. Також важливо врахувати особливості втрати слуху у дитини. Наприклад, якщо вона взагалі не сприймає високі частоти, можна придбати модель, яка їх підсилює і дублює на низьких. У всіх цих тонкощах допоможе розібратися професійний сурдолог.

  Налаштування та програмування

  Важлива умова – можливість налаштувати прилад під індивідуальні параметри дитини. Не менш важливо, щоб можна було його перепрограмувати при необхідності. Дитяча слухова система постійно змінюється і розвивається. Те, що актуально в 3 роки, в 4-5 років може бути вже недостатньо. Тому бажано підбирати модель з гнучкими настройками.

  У плані зручності експлуатації кращим вибором будуть програмовані моделі. Чим старша дитина – тим більше повинно бути програм. У доречевому періоді достатньо однієї, але з адаптивними функціями. При цьому бажано вносити автоматизовані настройки – щоб дитина не могла випадково нічого поміняти. З цієї ж причини в дитячих моделях часто не передбачено регулятора гучності. Якщо ж він є, повинна бути можливість фіксації від випадкового натискання.

  Індивідуальний вкладиш

  Обов’язково повинен виготовлятися індивідуально. Важливими умовами при цьому є щільність прилягання і м’якість матеріалу. Ніжні дитячі вуха схильні до подразнень, тому краще використовувати вкладиші з варіофлекса або силікону. Ще одна важлива умова – міняти аксесуар в міру дорослішання дитини.

  Дитячий слуховий прохід зростає стрімко, немовлятам взагалі доводиться виготовляти нові вкладиші щомісяця. В середньому ж заміна потрібна раз на півроку. Якщо цим знехтувати, дитина буде відчувати частий дискомфорт через зворотній зв’язок. Це відбувається тому, що вушний канал розширюється в міру дорослішання, і вкладиш прилягає до нього недостатньо щільно. В результаті утворюється неприємний свист.

  Ключові елементи конструкції приладу

  Перш ніж дитячі слухові апарати купити, потрібно звернути увагу на їх основні комплектуючі:

  • Телефон (ресивер) – краще віддати перевагу класу B і D, такі моделі добре підходять дітям, а от прилади з телефоном класу А купувати небажано
  • Мікрофони – для немовлят краще брати ненаправленні, а для дітлахів постарше ідеально підійде система з адаптивною спрямованістю
  • Підсилювач – повинен бути цифрового типу, як вже було сказано вище
  • Допоміжні пристрої – купуються на розсуд батьків і рекомендацій лікаря, особливо це актуально для дітей шкільного віку
  • Елементи живлення – зазвичай використовуються батарейки, рідше акумулятори, при цьому важливим є захист батарейного відсіку, щоб дитина не могла його випадково відкрити і проковтнути елемент.

  Іноді до слухових апаратів для дітей рекомендують придбати різні акустичні модифікації. Це ріжки, демпфери та венти. Але користуватися ними потрібно дуже акуратно, оскільки вони можуть негативно впливати на дитячий слух і давати спотворення. Ці аксесуари здатні провокувати сигнал зворотного зв’язку і змінювати частотну характеристику звуку. Тому краще від них відмовитися.

  Програмована телефонна котушка

  Величезний плюс для дітей, що вже користуються телефоном. Але не завжди наявність цієї опції доцільна. Для немовлят, а також малюків до 6-7 років немає сенсу підбирати модель, яка перемикається в телефонний режим. Адже на такій слуховий апарат для дитини ціна вище, ніж на спрощені моделі. У підсумку доводиться переплачувати за функцію, яка не використовується.

  В цілому ж, телефонна котушка значно полегшує життя слабочуючої дитини. Вона може легко спілкуватися з батьками і друзями по смартфону, управляти настройками за допомогою спеціального додатку. Особливо це актуально для підлітків, які активно розширюють соціальні контакти, прагнуть до популярності в класі.

  Враховуємо попередній досвід дитини

  Якщо слуховий пристрій підбирається вперше, то все гранично просто. Так, малюкові належить пройти період адаптації, але він буде досить швидким і легким. У разі, коли до цього використовувався слуховий прилад іншої моделі, все куди складніше. Дитина звикла сприймати звуки через «призму» того апарату. Тому нова модель, навіть більш вдосконалена, може викликати величезний дискомфорт. Дитина буде вважати, що вона гірше та незручна.

  Як підібрати слуховий апарат дитині в цьому випадку? Важливо попередньо провести роз’яснювальну бесіду, потім вибрати модель, яка підходить по параметрам попередньої. Також велике значення мають внесені настройки. На етапі програмування сурдолог проводить спільну роботу, цікавиться відчуттями маленького пацієнта. Тільки так можна підібрати підходяще слухове рішення

  Дітей, які раніше вже носили слуховий прилад, перехід на нову модель може трохи вивести з колії. Їм потрібна грамотна ступінчаста адаптація, яка повинна проводитися під керівництвом фахівця. Особливо це стосується тих випадків, коли відбувається різка зміна – наприклад, перехід з аналогової моделі на цифрову.

  подбор слуховыех аппаратов для детей

  Підбір і налаштування слухового апарату для дитини

  Тим, хто шукає слуховий апарат дитині, відгуки покупців будуть досить корисні. Завжди цікаво прочитати про те, як інші люди проживали аналогічний досвід, як справлялися з ним. Але найголовніше в підборі цієї техніки – заручитися допомогою кваліфікованого фахівця. Не можна просто взяти і вибрати вподобану модель в інтернеті. Навіть найчесніші відгуки не завжди об’єктивні, адже втрата слуху – дуже індивідуальний процес.

  Перше, що потрібно зробити – це записатися на діагностику слуху. Вона проводиться доктором, який призначає відповідний метод обстеження і потім уважно вивчає його результати. Далі фахівець визначає необхідні параметри, якими повинен володіти прилад. І тут враховується не тільки ступінь ураження слуху і частотна характеристика, а й вік, звички, характер.

  Отримати професійну допомогу у виборі слухового рішення можна в центрі «Беттертон». Якщо ви хочете попередньо вивчити пропоновані в нас дитячі слухові апарати, фото на сайті допоможуть отримати уявлення про асортимент. У всьому іншому допоможуть наші фахівці. Проведуть обстеження, запропонують відповідні моделі, допоможуть з вибором. Внесуть індивідуальні настройки і підтримають на етапі адаптації.

  У центрі встановлено сучасне діагностичне обладнання, що дозволяє перевіряти слух дітям починаючи з дитинства. Наші фахівці мають високу кваліфікацію і вміють підбирати безпомилково відповідні слухові рішення. Також тут можна отримати послуги настройки, сервісного ремонту, допомоги сурдопедагога в реабілітації.

  Представлені в асортименті центру «Беттертон» слухові пристрої – продукція лідера індустрії, американської компанії Starkey. Вона відповідає міжнародним стандартам якості, схвалена Міністерством охорони здоров’я України та реалізується з офіційною гарантією. Щоб пройти обстеження і дізнатися, скільки коштує слуховий апарат для Вашої дитини, запишіться на прийом!

  Лікарі, що надають цю послугу
  Записатися на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Відгуки
   Ангелина Голдабенко
   Ангелина Голдабенко
   12:51 22 Apr 24
   Найкращий ЛОР центр з професійними лікарями! Без призначень фуфломіцинів, найкращий сервіс, а головне дитина йде без страху до лікаря. Окрема подяка лікарю Хуторній Ірині Сергіївні🤗рекомендую клініку як для дітей так і для дорослих.
   Ілля Кусік
   Ілля Кусік
   10:07 22 Apr 24
   Anna Solodovnikova
   Anna Solodovnikova
   09:23 22 Apr 24
   Дуже подобається як лікарі відносяться до дитини )
   Анна Химяк
   Анна Химяк
   07:06 22 Apr 24
   ! Нам порадили друзі, потім нас направив лікарь.А тепер з задоволенням радимо і ми !Відвідували ми 21.04.2024 з 5-річним дуже активним хлопчиком і сказати що ми задоволені , це не сказати нічого. Підхід до дитини був просто на найвищому рівні, з турботою та з підтримкою дитини та батьків На протязі всіх процедур, а що найбільше здивувало що не за всі кошти світу .Нас приймала Ольга Володимирівна - неймовірний лікар. З такими лікарями дитина не буде боятись нічого.нам зробили Імпедансометрію , і лікар Ольга Володимирівна з таким трепетом , з підтримкою , дуже обережно все зробила, пояснила , а що не мало важливо на доступному рівні все пояснила. Додатково нам зробили обстеження слуху на 3х апаратах щоб заспокоїти батьків, за що я дуже вдячно , тому що то як пояснювали дитині що потрібно робити і як на протязі процедури підтримували дитину, це неймовірно. Також нам промили вушко і дитині було комфортно.Окремо вдячна чудовій дівчинці Адміністратору , котра консультувала за всі процедури, додаткові питання , та була неймовірно ввічливою та створює неймовірний затишок.Щиро вдячні, за такий центр.
   Ольга Самарцева
   Ольга Самарцева
   09:19 21 Apr 24
   У центрі слуху були вже двічі, лікуємо дитині носика. Мені дуже подобається Ольга Володимирівна - лікарка дуже мʼяка, дитині і мені максимально комфортно. Подобається, що гарно все пояснюють і можу порадитися, відповідають на всі питання. При потребі можу завжди звернутися до Ольги Володимирівни. По лікуванню не призначають нічого лишнього та без доказової дії. Адміністратори ввічливі та приємні, завжди раді допомогти. В залі очікування є іграшки різні, дитині не сумно і є чим зайнятися)
   Oksana Oksana
   Oksana Oksana
   17:48 12 Apr 24
   Дійсно дуже гарний центр! Персонал привітний, ввічливий. Лікарі професіонали своєї справи. Все чітко та зрозуміло. Дуже дякую за прийом, консультацію та перевірку слуху! Персоналу - за привітність!
   Настя Китраль
   Настя Китраль
   07:18 12 Apr 24
   Дуже вдячні, за надану консультацію. Робили тімпанометрію сину.Прийом пройшов чудово, все пояснили, надали інформацію щодо подальших дій
   чвовтрво Паденко
   чвовтрво Паденко
   13:24 09 Apr 24
   Дякую лікарю Оганян Христина за 9 років співпрвці та гарного слуху))
   Вячеслав Бойко
   Вячеслав Бойко
   09:14 07 Apr 24
   Хороший центр, працюють професіонали, все зробили оперативно, дали рекомендації, як зробити за вухом.
   Наталья Чирец
   Наталья Чирец
   12:12 06 Apr 24
   Сьогодні відвідали цей чудовий Лор-центр. Персонал дуже уважний, гарне ставлення до діток, приємна атмосфера.
   Анна Болдуева
   Анна Болдуева
   12:53 04 Apr 24
   Дякуємо Перелерій Ользі за лікування отиту дитині,лікар уважна,все розповідає,дуже раджу,
   Легкая Татьяна
   Легкая Татьяна
   07:50 04 Apr 24
   Приємний персонал. Лікар дослідження провела швидко та професійно.
   Переглянути всі відгуки
   js_loader


   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *