Чим небезпечні слухові галюцинації

Чим небезпечні слухові галюцинації

Чи можна вважати шум у вухах слуховою галюцинацією? Чому виникають галюцинації і до чого призводять? Дізнайтеся, як позбутися цього небезпечного симптому!

Слухові галюцинації – це форма психічного розладу, сприйняття звуків, у яких немає зовнішніх джерел. Це може проявлятися у вигляді голосів, а також музики, шумів, шорохів та інших сигналів. Патологія може бути ознакою серйозних хвороб і навіть божевілля. Тому треба обов’язково пройти обстеження і з’ясувати причину.

Навігація по сторінці:

Причини галюцинацій

Коли у людини з’являються слухові галюцинації, причини можуть бути психологічними, фізіологічними і психічними.

Фізіологічні

Проблема нерідко є наслідком того, що людина:

 • Довго знаходиться в оточенні фонових шумів – на роботі або в мегаполісі. В результаті шум чути навіть тоді, коли його насправді немає.
 • Погано спить – безсоння пригнічує когнітивні процеси, послаблює увагу і може стати причиною слухових галюцинацій.
 • Знаходиться в абсолютній тиші – слухові центри нашого мозку потребують постійної стимуляції. Коли її немає – починають самостійно генерувати звуки.
 • Засинає – під час переходу в сон людина може чути деякі звуки, які генерує мозок. Такі слухові галюцинації вночі при засипанні – це нормально.

Психічні

Слухова галюцинація – досить часто зустрічається симптомом психічних захворювань:

 • Шизофренії – у більшості хворих з цим діагнозом можуть виникати сторонні голоси в голові, які вмовляють людину зробити щось погане.
 • Біполярного розладу – під час маніакальної стадії хворі можуть чути сторонні звуки.
 • Психозу – це стан супроводжується помутнінням свідомості, маячнею і галюцинаціями.
 • Алкогольна інтоксикація, вживання наркотиків, отруєння – поширена причина галюцинацій. Сторонні звуки можуть з’являтися як в стадії сп’яніння, так і під час делірію, коли свідомість затьмарена.

Неврологічні

Досить часто сторонні звуки в голові мають хворобливу природу, пов’язану з порушенням роботи центральної нервової системи. Найпопулярніші причини:

 • Стареча деменція та інші дегенеративні хвороби – викликають слухові галюцинації у людей похилого віку.
 • Черепно-мозкові травми, пухлини мозку, аневризми мозкових артерій, інсульти та інші ураження – можуть провокувати появу сторонніх звуків.
 • Нейросенсорна приглухуватість – через нестачу звукових стимуляцій слухова система генерує звук сама. Найбільш поширеними ознаками є зниження слуху і шум у вухах. Також людина може чути дзвін, музику, скрекіт цвіркунів та інші звуки.

Які бувають слухові галюцинації

Слухові галюцинації – види:

 • За характеристиками сприйняття:
  • істинні – високо реалістичні, сприймаються через органи почуттів;
  • псевдогалюцинації – не мають реальних фізичних характеристик.
 • За проявам:
  • прості – людина чує шум, дзвін, шипіння, скрегіт, гуркіт, дзижчання;
  • складні слухові галюцинації – музика, людська мова.

Що робити при слухових галюцинаціях

Якщо у вас або вашого близького слухові галюцинації – що робити? Правильна відповідь – пройти обстеження. Воно включає опитування, спеціальні тести, пробу Ашаффенбурга. Також може знадобитися діагностика слуху – якщо є підозра, що шум та інші звуки викликані приглухуватістю.

Лікування слухових галюцинацій

Як позбутися слухових галюцинацій? Лікування залежить від їх причини. Якщо вони пов’язані з психічними порушеннями, хворого спостерігає психіатр, підбирає йому препарати, проводить сеанси психотерапії. При шумі у вухах, пов’язаному з приглухуватістю, допомагають слухові апарати. Їх підбирає і налаштовує сурдолог по результатам  діагностики слуху.

Лечение храпа в беттертон фотоПрофілактика слухових галюцинацій

Специфічних заходів проти цієї проблеми немає. Але ризики можна знизити, якщо нормально висипатися, вести здоровий спосіб життя, берегти вуха від шуму, регулярно проходити профілактичні огляди.

Наслідки галюцинацій

При сильних і часто повторюваних галюцинаціях відбувається руйнування особистості. Людина може нашкодити собі та оточуючим. Тому потрібно вчасно звернути увагу на проблему і звернутися за допомогою.

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Віктор Відповісти

   Після фізичних навантажень відчуваю монотонний дзвін в ушах. Щоб це могло означати ?

   24.02.2021 о 15:26
   • betteradmin Відповісти

    Добрий день, Віктор! Дякуємо Вам за звернення! Дзвін у вухах може бути визваний різними причинами, в такому випадку рекомендується пройти комплексне обстеження слуху, а також консультацію у лікаря. По результатам діагностики лікар зможе порекомендувати вам подальші дії і призначити результативне лікування. Наш центр працює 7 днів на тиждень, можемо допомогти Вам у будь-який зручний для Вас час. Звертайтесь за номероми телефонів : (044) 228-03-22
    (050)050-78-75
    (098)636-89-79

    05.04.2021 о 10:12
  • Мачковская Светлана Відповісти

   Здраствуйте, моей маме 75 лет,уже второй раз за 3 месяца сней происходит непонятное Она плохо спит, может не есть, становится аппатичной,уходит в себя,появляются голюцинации Это состояние длилось в первый раз где то 2 недели, потом само прошло Сейчас начинается то же самое но пока только плохой сон и галюцинации Она в здравом уме, все понимает но к врачу ее невозможно упросить сходить Говорит что с ней все нормально Чем я могу ей помочь, может какието лекарства можете посоветовать?Спасибо Вам

   03.08.2022 о 21:16
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня Світлано!
    Радимо Вам звернутися за консультацією до психіатру, адже тільки цей спеціаліст зможе правильно поставити діагноз та підібрати ліки та їх дозування. Багато клінік практикують виїзд лікаря додому. Ця послуга може вирішити Ваше питання. Тримайтеся!

    05.09.2022 о 11:07

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *