Синдром Костена – причини та лікування хвороби

консультация-лор-врача-центр-слуха-беттертон

Синдром Костена – причини та лікування хвороби

Часто хрустить щелепа і болить у вухах? Можливо, це синдром Костена, пов’язаний з проблемами щелепного суглоба. Дізнайтеся, як можна вирішити цю проблему і повернути собі комфорт!

Синдром Костена – це міофасциальний біль в привушній області, викликаний порушеннями в роботі скронево-нижньощелепного суглоба. Зв’язок між дисфункцією цього суглоба і болем у вухах вперше виявив американський ЛОР Джеймс Костен у 1930-х роках. Тому синдром носить його ім’я.

Навігація по сторінці:

Причини хвороби

Коли розвивається синдром Костена, причини пов’язані з патологіями зубощелепної системи, або ж із неврологічними порушеннями.

Стоматологічні причини

 • Карієс
 • Неправильний прикус
 • Відсутність одного або декількох зубів в ряду
 • Сильне стирання емалі
 • Травми щелепи 

Ці причини призводять до того, що людина починає жувати на одну сторону. В результаті навантаження розподіляється нерівномірно, і суглоб втрачає свою функціональність.

Неврологічні причини

Синдром Костена нерідко зустрічається у хворих неврозом. Відбувається перенапруження жувальних м’язів, і порушується регуляція рухів суглоба. Через це він може запалитися і вийти з ладу.

Як проявляється синдром Костена

При діагнозі синдром Костена симптоми в основному пов’язані з одностороннім болем біля вуха, який віддає в шию, скроню і щоку. Він посилюється, коли людина жує їжу або широко відкриває рота – при цьому лунає характерний хрускіт суглоба.

Також патологія проявляється і іншими симптомами: 

 • Зниженням слуху
 • Печінням язика
  • Запамороченням
 • Головним болем 

Також у хворих нерідко порушується сон – з’являється хропіння, апное, скрегіт зубами. У деяких випадках може розвинутися дисфагія – порушення процесу ковтання.

Синдром Костена у дітей

Патологія может розвинутися у дітей з неправильним прикусом. У цьому випадку рекомендується показати дитину ортодонту і поставити брекети.

Лікування в «Беттертон»

Коли у пацієнта виявлено синдром Костена, лікування симптоматичне, оскільки він не є самостійною хворобою. Щоб усунути причину проблеми, потрібно звернутися до дантиста. Він проведе діагностику и з’ясує, через що виникла дисфункція суглобу. Коли у людини синдром Костена, ортопедичне лікування за допомогою брекетів часто допомагає виправити ситуацію.

По клінічній картині дана патологія може нагадувати отит, тому пацієнти часто звертаються відразу до ЛОРа. І це логічно, адже будь-який вушний біль потрібно продіагностувати шляхом отоскопії. Доктор огляне вуха і з’ясує, з чим може бути пов’язана симптоматика. При необхідності – порекомендує звернутися до стоматолога.

Якщо ви підозрюєте у себе синдром Костена, лікування в Києві в центрі «Беттертон» допоможе полегшити симптоматику. Наші лікарі встановлять точну причину болю і підберуть індивідуальну схему терапії.

тест слуха в киеве фотоПрофілактика хвороби

Щоб не допустити патології, потрібно усунути її причину: 

 • Регулярно проходити огляди у ЛОРа і стоматолога
 • Вчасно протезувати втрачені зуби
 • Жувати на обидві сторони, щоб навантаження рівномірно розподілялося по щелепі
 • Якщо прикус неправильний – виправити його брекетами
 • Лікувати стоматологічні хвороби на ранніх стадіях 

Можливі ускладнення

Костена синдром сильно псує якість життя. Людина постійно здригається від болю і терпить багато дискомфорту. Сама патологія, що викликає ці проблеми, призводить до серйозних ускладнень. У хворих з тривалим терміном давності хвороби часто заклинює суглоб, порушується процес ковтання. Вони страждають від лицевих болей і мігреней. Згодом може розвинутися невралгія трійчастого нерва, артрит щелепного суглоба, шийний остеохондроз.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *