Правила догляду за слуховими пристроями

уход за слуховыми аппаратами

Правила догляду за слуховими пристроями

Купуючи слуховий апарат, ви ще більше занурюєтеся в новий світ – світ, де у вас більше немає обмежень, ви можете насолоджуватися музикою, спілкуванням і добре чути оточуючих. Чим далі, тим сильніше ви закохуєтеся в цю диво-техніку, адже вона стала чимось більшим, можна сказати, вашим товаришем. Але, як відомо, будь-який слуховий апарат вимагає увагу і догляд.

У цій статті ми познайомимо вас із основами правильного користування слуховим пристроєм

Кілька простих порад продовжать життя пристрою:

 1. Погляньте на батарейку. Вона незвичайного виду й має свій номер. Фахівець, який підбирає для вас модель пристрою, підкаже її номер й назву батарейки. Згодом доведеться самостійно її купувати, а ця інформація стане вам у пригоді. Батарейки краще зберігати подалі від будь-яких холодних і теплих джерел (наприклад, батарей), а також уникати попадання на них вологи. Звичайно, тривалість експлуатації апарату багато в чому залежить від його моделі, але дотримуючись цих рекомендацій, можна продовжити термін роботи будь-якого з них.

Як тільки звук став гірше або слабкіше – терміново замініть батарейку. На щастя, нинішні пристрої в більшості своїй мають функцію оповіщення, видаючи застережливий сигнал. Про це можна дізнатися в Посібнику користувача, що додається до пристрою.

уход за слуховыми аппаратами На новій батарейці є захисний шар у вигляді паперового стікера, тому змінюючи її, обов’язково зніміть його. Якщо після установки батарейки, апарат погано закривається, можливо її вставили не тією стороною. Ні в якому разі не намагайтеся тиснути, адже пристрій досить крихкий, тому навряд чи це допоможе, але є ризик зламати його.

 1. Якщо ви стали володарем слухового пристрою з індивідуальним вушним вкладишем всередині, то перед сном вам потрібно проводити гігієнічні процедури: ретельно протріть його сухою ганчіркою, видаливши зайву вологу або сірку, що накопичилася за день. Дуже важливо не використовувати при цьому ніяких антисептиків та знешкоджуючих спиртових лосьйонів – тільки суха ганчірка.

Приблизно раз в сім днів вам необхідно виймати вкладиш з апарату. Далі важливо відокремити тільки трубку від ріжка пристрою. Знімати м’яку трубочку вкладиша не рекомендується, оскільки швидше за все вам не вдасться повернути її на місце в правильному положенні.

Для промивання вкладишів існують спеціальні засоби, з якими вас познайомить слухопротезист. Однак можна промити його просто в теплій воді з милом. Далі вам знадобиться спеціальна груша для видалення води з трубки та щіточка для усунення сірки. Повертаючи вкладиш назад в слуховий пристрій, переконайтеся, що в трубочці відсутня волога.

Зверніть увагу! Якщо ви користуєтеся слуховими апаратами для обох вух, то дуже важливо встановити вкладиші правильною стороною, не переплутавши ліве та праве вухо.

Трубочка – не те, на чому варто економити, адже вона з часом твердне, що заважає правильній роботі апарата. Поставте собі нагадування перевіряти її періодично (раз на три-шість місяців) та міняйте, як тільки вона починає тверднути.

 1. Слуховий пристрій обов’язково протирають сухою серветкою кожен вечір.
 2. Придбайте у вашого слухопротезиста висушувальні таблетки. Вони допоможуть впоратися з зайвою вологою, якої так боїться ваш вірний друг. З їх застосуванням апарат прослужить вам ще довше.

Піклуйтеся про ваш апарат і він стане вашим вірним й надійним супутником!

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *