Рекомендації по використанню слухових апаратів

Почему необходимо приобретать слуховые аппараты фото

Рекомендації по використанню слухових апаратів

Слуховий апарат допомагає слабочуючій людині орієнтуватися в світі звуків, стає для нього буквально другими вухами. Але важливо розуміти, що це досить крихкий пристрій, що потребує дбайливого ставлення і догляду. Сьогодні даємо корисні поради, які допоможуть продовжити термін експлуатації приладу.

Навігація по сторінці:

Контакт з користувачем

Перш за все, на слуховий апарат впливає біологічне середовище. Він стикається зі шкірою користувача, піддається впливу вушної сірки і вологи від поту. Особливо сильно впливає на електроніку приладу сірка, за рахунок агресивності свого складу:

 • Забиває отвір вушного вкладиша
 • Вступає в хімічну реакцію з матеріалом вкладиша, з-за чого він втрачає еластичність, змінює колір, стає ламким
 • Провокує появу ефекту зворотного зв’язку
 • Проникає у вигляді пари всередину слухового апарату і викликає корозію певних елементів

уход за слуховыми аппаратамиНе менш згубним є вплив поту і вологи від мокрого волосся. Це призводить до корозії контактних майданчиків, порушення ізоляції проводів, засмічення внутрішніх елементів. Саме тому важливо захищати прилад від вологи. Не варто використовувати слуховий апарат, перебуваючи в сауні, душі, басейні, на пляжі. Також не можна надягати його, коли у Вас мокре волосся. А якщо Ви потрапили під дощ, обов’язково використовуйте парасольку або капюшон.

Щоб зберегти слуховий апарат в справному стані, рекомендується дотримуватися гігієни шкіри завушної області голови – регулярно протирати її змоченим водою ватним тампоном. Також можна використовувати для цього спеціальний очисний лосьйон або мильний розчин. Але після цього обов’язково потрібно просушувати шкіру паперовою серветкою.

Також зберегти працездатність приладу і вкладиша допоможуть наступні поради:батарейный отсек

 • Вушний вкладиш потрібно регулярно очищати – вимочувати 15 хвилин в спеціальному розчині або мильній воді, потім промивати під струменем води. Робиться це 1 раз в тиждень, при гіперсекреції сірки – частіше.
 • На час, поки Ви не користуєтеся слуховим апаратом, завжди тримайте кришку відсіку відкритою. Це допоможе уникнути скупчення конденсату.
 • Раз в 7 днів потрібно протирати прилад м’якою серветкою, при необхідності очищати за допомогою спеціального спрея.
 • Зберігати слуховий апарат бажано в захисному футлярі разом з вологопоглинаючою капсулою. Якщо у вас її немає, можна використовувати гранули силікагелю, які зазвичай є в коробках з-під взуття.

У центрі слуху «Беттертон» можна купити спеціальні засоби по догляду за слуховим апаратом і аксесуарами до нього. Ми пропонуємо таблетки для чищення вушних вкладишів, які легко розчиняються в теплій воді і за 30 хвилин видаляють скупчення сірки та інших забруднень. Також тут реалізуються капсули для вбирання вологи.

Як впливають на слуховий апарат механічні дії?

Найчастіше пристрої даної категорії ламаються, коли в них ламаються важливі вузли і елементи. Це трапляється через людське неакуратне поводження або за падінь. Найчастіше від цього страждають мікрофон, ресивер, регулятор гучності і слуховий ріжок.

Чому виникають проблеми з ресивером і мікрофоном, і як їх усунути?

Іноді ці елементи барахлять вже на самому початку експлуатації приладу. Причиною тому є неякісна збірка. В цьому випадку потрібно відразу ж здати апарат в сервісний центр, щоб фахівці визнали брак. Але насправді такі ситуації трапляються рідко, особливо якщо користуватися продукцією авторитетних брендів. Основною причиною поломки мікрофона є вологість і вплив біологічного середовища, а ресивера – механічні дії.

Коли прилад падає з висоти людського зросту (160-180 см), на його корпусі може не залишитися ніяких слідів удару. І користувач може подумати, що з ним все в порядку. Насправді ж це не так. Корпус виготовлений з протиударного пластика, але в телефоні знаходиться магніт, який відповідає за створення акустичного тиску. Це відбувається, коли він переміщається по електромагнітній котушці.

При падінні слухового апарату відбувається деформація дрібних деталей цієї системи. І якщо незначний удар ще компенсується гумовим амортизатором всередині корпусу, то падіння з висоти від 160 см і вище викликає несправність в ресівері. Ця поломка легко виявляється за допомогою спеціального тесту нелінійних спотворень. І в цьому випадку власнику відмовляють у гарантійному ремонті, оскільки пошкодження сталося з його вини.

В силу цих причин рекомендується дбайливо захищати слуховий апарат від падіння:

 • Одягати і знімати в положенні сидячи, нахилившись над столом, на який постелена м’яка тканина.
 • Вибираючи вкладиш, краще віддати перевагу індивідуальному, який виготовляється за зліпком вуха. Він забезпечить надійну посадку і вбереже від випадкового падіння.
 • Для рухливих дітей рекомендується використання фіксуючого кільця. Завдяки йому пристрій не злетить з вуха під час активних ігор, занять спортом. Придбати цей аксесуар можна в центрі слуху «Беттертон».

Як поводитися з регулятором гучності і перемикачем?

Ці елементи корпусу найбільше схильні до дії біологічного середовища. Вони стикаються шкірою, контактують з потом, частинками епідермісу, пилом. Все це провокує корозійні процеси всередині приладу. Також коліщатко регулятора гучності просто засмічується і починає погано прокручуватись.

Крім цього навігаційні елементи слухового апарату піддаються механічному впливу. Якщо грубо натискати на коліщатко або кнопку, може утворитися тріщина на підсилювальній платі. Також поломки відбуваються, коли коліщатко прокручують до упору і з великим зусиллям. Важливо розуміти, що ці деталі вимагають обережного поводження!

Як встановлювати і змінювати вушний вкладиш?

Перш за все, потрібно керуватися правилами, описаними в інструкції до приладу. Неправильне поводження або неакуратна установка вкладиша може привести до поломки слухового ріжка. Також при цьому може пошкодитися різьбове з’єднання і навіть сам корпус. І всі ці поломки відносять до розряду механічних, тобто, їх усунення не входить в гарантійний сервіс.

Важливо розуміти, що подібні пошкодження неможливо полагодити, потрібно лише робити заміну корпусу. Це коштує досить дорого і не покривається гарантією. Тому краще уникнути таких ситуацій, дотримуючись запобіжних заходів при надяганні вушного вкладиша.

Під час приєднання звукопровіда вкладиша, що має вигляд прозорої трубки, натягується на ріжок, а не навпаки. При цьому слід утримувати слуховий пристрій за перехід – це допоможе уникнути поломки, зривання різьблення, виривання з корпусу кріпильної втулки. Витягувати вкладиш теж потрібно дбайливо, легкими обертальними рухами, утримуючи слуховий прилад за перехід.

Як вставляти і змінювати елементи живлення?

Випадання батарейного відсіку – одна з досить типових поломок. Це важливий вузол слухового апарату, що утримує елементи живлення. Він кріпиться до корпусу і кришки пластмасовими штирями, які можуть поламатися при необережному поводженні. І ця поломка набагато серйозніше, ніж здається користувачеві. Адже міняти доводиться не тільки кріплення, але і весь корпус разом з кришкою. При цьому ремонт не покривається гарантією, за нього доводиться платити самому, і досить дорого.

Тому при зміні джерел живлення потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

 • Висувати тримач з батарейного відсіку цілком
 • Щоб витягти батарейки, потрібно перевернути корпус – і вони випадуть самі
 • Якщо батарея фіксується дуже щільно і не випадає, акуратно виштовхніть її через отвір в денці, використовуючи зубочистку або сірник
 • Встановлюючи новий акумулятор, перевірте, чи немає на ньому патьоків і деформацій

Використовувати роздуті і потеклі батарейки категорично не рекомендується! Це провокує корозію внутрішніх елементів, вихід з ладу контактів, власника, поломку корпуса. Зазвичай здуття відбувається при неправильному зберіганні. Також це трапляється, коли одноразові повітряно-цинкові батарейки намагаються використовувати, як акумуляторні, заряджаючи в спеціальному пристрої. Всередині самого приладу батарейки теж можуть роздутися, якщо не дотримана полярність.

Які елементи живлення використовуються в слухових апаратах?

У приладах даної категорії можуть застосовуватися як батарейки, так і акумулятори. Від їх якості залежить багато експлуатаційних характеристик. Головна умова – використовувати в слухових апаратах лише ті джерела живлення, які для них призначені. Це елементи живлення, що працюють по повітряно-цинковій технології і мають на упаковці позначку «Hearing aid batteries».

Важливо розуміти, що батарейки для слухових апаратів є одноразовими, вони не підлягають підзарядці. Вони володіють підвищеною потужністю і стабільно тримають напругу, а також служать тривалий термін. На їх плюсовій стороні є спеціальні вентиляційні отвори, через які заходить повітря. Спочатку вони закриті захисною плівкою, яку потрібно зняти перед установкою.

Є кілька важливих правил використання джерел живлення для слухових апаратів:

 • Не вставляти в прилад звичайні батарейки – вони володіють меншою ємністю, тому швидко розряджаються. До того ж через нестабільну напругу, часто перевищує 1,5 В, вони можуть пошкодити мікросхему підсилювача.
 • Своєчасно міняти батарейки в слуховому апараті – у разі перевищення терміну користування вони можуть потекти.
 • Дотримуватись полярності – в іншому випадку може виникнути здуття.

Номінальна потужність батарей і приблизний термін експлуатації зазвичай вказані на упаковці. В середньому повітряно-цинкова батарейка для слухового апарату служить 5-7 днів, залежно від активності використання. Також це залежить від потужності самого приладу – чим вона вища, тим швидше витрачається заряд. На термін експлуатації батарейки впливають і інші фактори:

 • Технічний стан приладу – якщо є якісь проблеми, витрачається більше енергії
 • Тривалість експлуатування – нові слухові апарати зазвичай витрачають енергію економніше, ніж старі
 • Рівень шуму акустичного середовища – чим він вищий, тим більше струм споживання і, відповідно, витрата

Регулярне технічне обслуговування допоможе не тільки підтримувати слуховий пристрій в справному стані, а й менше витрачатися на покупку батарейок. Але навіть при самій економній витраті харчування їх все одно доводиться міняти. Як зрозуміти, що пора це зробити? Заміна рекомендується при розряді до мінімальної напруги. Апарат при цьому починає видавати шум або гудіти, як трактор.

Батарейки к слуховым аппаратамДеяким користувачам зручніше застосовувати акумулятор для живлення слухового апарату. Це позбавляє їх від необхідності постійно купувати батарейки. Адже акумулятор служить близько 2 років. Однак у порівнянні з батарейками він видає знижену початкову напругу, і вона ще падає в процесі експлуатації. Тому для сучасних багатофункціональних цифрових моделей він не рекомендований.

Усередині акумулятора знаходиться розчин електроліту, який є досить агресивною речовиною. Тому на час, поки ви не користуєтеся слуховим апаратом, його краще виймати. Ще одна важлива умова – дотримуватись полярності, вставляючи акумулятор в слуховий прилад або зарядний пристрій.

Новий акумулятор завжди перебуває в розрядженому стані, тому перед використанням його потрібно зарядити. Зарядний пристрій дозволяє одночасно зарядити два джерела живлення. Щоб їх встановити, потрібно зняти кришку і висунути раму. Потім вставити батареї так, щоб значок «+» дивився вниз. Потім рама засувається, а зарядний пристрій вставляється в розетку так, щоб світловий індикатор перебував зверху.

Заряджати акумулятори для слухових апаратів необхідно при напрузі 220 В. Триває цей процес 12-15 годин. По закінченню потрібно витягнути шнур з розетки і витягти з зарядного пристрою акумулятори, інакше вони почнуть саморазряжатися. Встановлювати і виймати акумулятори потрібно дбайливо – щоб не пошкодити корпус. Адже інакше користувачеві належить дорогий ремонт за свій рахунок.

Що потрібно знати про сервісне обслуговування слухового апарату?

Слуховий апарат є складним електроакустичним пристроєм з хитро влаштованою електронною «начинкою». Тому його обслуговуванням і ремонтом повинні займатися виключно фахівці, які мають відповідну кваліфікацію. Послуги сервісного центру для слухових апаратів надає центр слуху «Беттертон».

У нас є необхідне обладнання для діагностики, обслуговування і ремонту приладів для корекції слуху. Наші фахівці пройшли навчання і мають високу кваліфікацію. При необхідності заміни будь-яких вузлів і елементів приладу використовуються оригінальні запчастини. На всі ремонтні роботи дається офіційна гарантія.

Як перевірити слуховий апарат самостійно?

Ваш прилад для корекції слуху раптом забарахлив? Не впадайте в панику, можна перевірити його справність в домашніх умовах – можливо, ремонт не буде потрібен. Для початку потрібно переконатися що батарея не розряджена, при необхідності замінити її і спробувати знову включити пристрій. Також можна перевірити герметичність прилягання вкладиша і чистоту контактів батарейного відсіку.

Якщо всі зазначені дії не допомогли, необхідно звернутися в сервісний центр.

Важливо: не намагайтеся розкрити корпус приладу самостійно! Це може привести до ще більш серйозної поломки. Крім того на апарати, у яких порушена заводська пломба, гарантія не поширюється.

Як правильно здати слуховий апарат в сервісний центр?

Якщо прилад почав барахлити, його потрібно віднести до спеціалізованого центру або вислати на підприємство виробнику. Щоб запросити гарантійний ремонт, потрібно при цьому надати:

 • Сам слуховий апарат в тій комплектації, яка використовувалася на момент поломки (зі вкладишами і батарейками)
 • Паспорт приладу і гарантійний талон
 • Пояснювальну записку, в якій описується тип несправності – не включається, свистить, перериває сигнал і т д
 • Контактні дані для зв’язку

Здати слуховий апарат на гарантійне обслуговування Ви зможете в одній з філій центру «Беттертон». Співробітник перевірить роботу приладу в Вашій присутності. Якщо дефекти можна виправити відразу, він займеться цим негайно. Якщо ж поломка серйозніша, пристрій буде відправлено на більш ретельну діагностику, за результатами якої з Вами зв’яжуться.

Гарантійний ремонт буде виконаний в тому випадку, якщо поломка сталася не з вини користувача. Якщо ж на корпусі є сліди розтину, або ж виявлені ознаки падіння, то доведеться платити за нього самостійно. Те ж саме стосується випадків, коли причиною несправності виявляється потрапляння вологи або використання неякісних батарейок.

Забираємо апарат з ремонту

Отримавши назад свій слуховий апарат, потрібно відразу ж, в присутності працівника сервісу, переконатися в його справності. Якщо у Вас є які-небудь претензії щодо роботи приладу, бажано висловлювати їх відразу. Також співробітник сервісного центру повинен встановити батарейки і провести настройку відповідно до Ваших індивідуальних потреб.

У центрі слуху «Беттертон» можна не тільки підібрати відповідний слуховий апарат, а й отримати якісне сервісне обслуговування. Наші фахівці точно встановлять причину поломки і оперативно її усунуть. Також вони нададуть детальну консультацію по експлуатації приладу, яка допоможе надовго зберегти його працездатність.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *