Що робити, якщо ваш близька людина – слабочуюча?

Типы потери слуха

Що робити, якщо ваш близька людина – слабочуюча?

У вашого родича явні проблеми зі слухом, але він закриває на це очі і не хоче йти до лікаря? Знайома проблема, чи не так? Багато стикаються з тим, що чоловік, дружина або хтось із батьків починають часто перепитувати, скаржаться на нерозбірливість вашої мови, постійно підвищують гучність, коли дивляться фільм або слухають музику. Як умовити близьку людину купити слуховий апарат?
Зміст сторінки:

Найчастіше цю пропозицію викликає різке відторгнення. Напевно ваш родич, коли ви озвучили думку про корекцію слуху, почав заперечувати, мовляв «я все прекрасно чую» або «до старості мені ще далеко». При цьому ви чітко бачите, як змінюється його життя в міру прогресування недуги, як знижується її якість з кожним днем.

Як вести себе з слабочуючим  родичем?

Невеликий спойлер: вам знадобиться запастися терпінням. Особливо якщо людина не хоче визнавати проблему. Комфортно спілкуватися в побуті і з часом переконати її піти до фахівця допоможуть наступні правила:

 • Проявіть м’якість і поблажливість – будьте готові вимовляти одні й ті ж фрази по кілька разів, при необхідності доповнюйте свою промову зрозумілими для людини жестами. Наприклад, пропонуючи їй поїсти, показуйте на посуд. Намагайтеся не дратуватися і не зриватися на крик.
 • Не чіпляйтеся – швидше за все, у вас вдома телевізор працює на повну гучність, але це не привід для постійних сварок. Замість цього спробуйте нормально довірливо поговорити про те, що вас хвилює ситуація зі слухом близької людини, і ви хочете їй допомогти.
 • Не звинувачуйте у всьому поганий слух – людям з цією проблемою подвійно складніше виконувати прості завдання, вони важко концентрують увагу, бувають розсіяними, непродуктивними. Але не варто пояснювати невдачі поганим слухом. Фраза «Це все тому що ти глухий» може боляче поранити.

Важливо в м’якій і ненав’язливий формі донести слабочуючому родичу, що якщо слуховий апарат купити якомога раніше, його проблеми будуть вирішені. Підвищиться працездатність, комфорт спілкування, якість життя. Не звинувачуйте людину за поганий слух, просто дайте їй альтернативу.слуховые аппараты

Як допомогти близькій людині з вибором слухового апарату

Нерідко слабочуючі люди бояться реабілітації як чогось нового і незвіданого. Ви можете полегшити їм це завдання, скориставшись низкою наших порад:

 • Вивчіть разом ринок приладів для корекції слуху – це допоможе заздалегідь визначитися з типом пристрою, ціновою категорією, формою та іншими нюансами. Також це дасть вашій близькій людині зрозуміти, що у неї є великий вибір.
 • Сходить з нею на прийом до сурдолога – набагато легше проходити через це, коли поряд відчувається підтримка. До того ж ви зможете відразу дізнатися про результати діагностики, разом підібрати модель слухового апарату.
 • Якщо головна перешкода – фінанси, запропонуйте допомогу. Наші батьки часто економлять на собі через маленьку пенсію. А чоловік або дружина може соромитися витрачати сімейний бюджет. Покажіть близькій людині, що ви готові взяти на себе ці витрати. Адже на кону – якість її життя і ваше спілкування.
 • Надавайте підтримку в догляді за приладом – допомагайте чистити, міняти батарейки, слідкуйте за тим, щоб ваш родич підтримував гігієну слухового проходу.

Якщо вас цікавлять слухові апарати, купити їх можна в центрі «Беттертон». Запишіть до нас на прийом свою близьку людину, якщо підозрюєте у неї проблеми зі слухом. Тут вона зможе пройти діагностику і підібрати коригуючий прилад від відомого американського бренду Starkey.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *