Відсутність вільного носового дихання

беттертон лечение храпа

Відсутність вільного носового дихання

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  У нормі повітря надходить до організму людини через ніс, а далі з носоглотки проходить до гортані, трахеї та нижніх дихальних шляхів. Але іноді цей процес порушується, й причина тому – ускладнене дихання через ніс. Носові ходи втрачають здатність нормально пропускати повітря, через що виникає сильний дискомфорт.

  Зазвичай відсутність носового дихання призводить до того, що людина починає дихати через рот. Це порушує природний процес надходження повітря до організму – воно йде до дихальних шляхів неочищеним, сухим та занадто холодним. Тому важливо розуміти, що порушення дихання – серйозна проблема, й намагатися швидше вирішити її.

  Симптоми й види ускладненого дихання

  Порушення носового дихання може бути повним або частковим та проявлятися з однієї або двох сторін. Найчастіше воно супроводжується нежиттю та підвищенням температури.

  Повне й часткове

  У першому випадку людина не може нормально вдихнути через ніс. Їй доводиться дихати з відкритим ротом, через що дихальні шляхи наражаються на підвищену небезпеку. При частковому ускладненні дихання вдається вдихнути, але з зусиллям – зазвичай цьому заважає накопичення слизу всередині. У результаті при вдиху хворий видає характерний звук, що булькає. Ритм дихання при цьому плутаний та неспокійний.

  Одно- та двостороннє

  Часто буває, що у хворого заблокована лише одна ніздря, а другою він може дихати. Періодично вони міняються місцями. Таке часто відбувається при різних простудних захворюваннях.

  Причини ускладненого дихання

  Якщо в людини ускладнене дихання, причини зазвичай пов’язані із запальними ЛОР-захворюваннями. Це обумовлено набряком слизової оболонки носу, через який звужуються носові ходи. Також існують інші причини виникнення цього симптому.

  ЛОР-захворювання

  • Риніт – запальний процес, при якому вражається носова слизова оболонка. Найчастіше його викликають бактеріальні та вірусні інфекції. Тому ускладнене дихання при ГРВІ – один з найпоширеніших симптомів. Захворювання протікає з підвищенням температури, нежиттю, чханням, утворенням кірок у носі.
  • Синусит – запалення придаткових пазух носа. Супроводжується сильною закладеністю, скупченням слизу в носі, підвищенням температури, сльозотечею.
  • Фронтит – різновид синуситу, при якому запалюються лобові пазухи. В людини в цьому випадку проявляється ускладнене дихання, головний біль, нежить, сльозотеча.
  • Аденоїдит – запальний процес, якому передує збільшення носоглоткового мигдалику. Він росте поступово, й по мірі росту дихання все більше ускладнюється. При запаленні дихати через ніс стає неможливо.

  Інші причини

  Якщо людина відчуває ускладнене дихання, причини можуть бути наступними:

  • Вроджене викривлення носової перегородки
  • Травма носу
  • Алергічна реакція
  • Попадання чужорідного тіла до носу
  • Побічний ефект від медикаментозної терапії
  • Поліпи в носі
  • Гіперплазія слизової оболонки носа
  • Роздратування носової слизової їдкими хімічними речовинами

  Ще одна причина, через яку може виникнути ускладнене дихання – психосоматика. У стресовій ситуації людина відчуває сильну тривогу, і в неї перехоплює подих. У запущених випадках розвивається невротичний дихальний синдром – коли людина не може вдихнути в повній мірі.

  Що робити при відсутності вільного носового дихання?

  Якщо у вас ускладнене дихання – що робити? Прочистити носові ходи допоможуть промивання або зрошення сольовим розчином, гарячий душ, теплий компрес на область гайморових пазух. Також добре допомагають інгаляції з евкаліптовим та іншими маслами.

  Коли в будинку знаходиться людина, носове дихання в якої ускладнено, потрібно частіше провітрювати й зволожувати приміщення. Також для зняття симптому часто використовують спеціальні спреї, але не варто ними захоплюватися – призначати ліки повинен тільки лікар.

  лор заболеванияУскладнене дихання в дитини

  Найчастіше порушення дихання в дітей проявляється через збільшені аденоїди. Також цей симптом з’являється при будь-яких інших ЛОР-хворобах носу. Важливо якомога раніше звернутися до отоларинголога й почати лікування. Дітям ускладнене дихання особливо шкодить – в них порушується процес зростання носових ходів, може розвинутися гіпертрофія тканин.

  Особливості лікування у “Беттертон”

  Пацієнтам зі скаргою на ускладнене носове дихання наш ЛОР призначає риноскопію. Це обстеження носових ходів та пазух за допомогою спеціального зонду, під час якого аналізується стан тканин. За підсумками діагностики лікар ставить точний діагноз та підбирає індивідуальну схему терапії.

  Залежно від того, чим викликане ускладнене дихання носом, лікування може включати:

  • Прийом антибіотиків – при інфекційному запаленні
  • Спреї місцевої дії – для зняття запалення та набряку
  • Промивання за методом «кукушка» – при різних видах синуситу
  • Введення до носу турунд з антисептичним розчином
  • Антигістамінні препарати – при алергічної природі проблеми
  • Кріотерапію – при збільшених аденоїдах, поліпах та гіпертрофії тканин носової слизової оболонки

  Можливі ускладнення

  Якщо вчасно не вилікувати ускладнене дихання, це призводить до переходу запального процесу в хронічну форму. Також він може активізуватися й перейти на сусідні структури – м’язи, нерви, кісткову тканину та навіть мозкову оболонку. У таких небезпечних станах можливий летальний результат.

  Профілактика

  Щоб ускладнене дихання носом вас не турбувало, відмовтеся від паління та інших шкідливих звичок, дотримуйтесь правильного раціону, робіть щеплення від інфекцій та вчасно лікуйте хвороби ЛОР-органів.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *