Медичні слухові апарати в “Беттертон”

Медичні слухові апарати в “Беттертон”

Головне, що треба знати про слухові апарати – це медичні прилади. Тому їх повинен підбирати виключно лікар, який розбирається в усіх нюансах цих систем. Щоб визначитися з вибором, він проводить обстеження пацієнта та аналізує його аудіограму. Спираючись на ці дані, він визначається з технічними характеристиками, які повинні мати прилади.

Чому це важливе? Справа в тому, що коли слухові апарати підібрані неправильно, вони можуть нашкодити здоров’ю. Наприклад, якщо рівень гучності неправильно налаштований, у людини підвищується тиск. Також в цих приладів є протипоказання: захворювання центральної нервової системи, психічні розлади, інсульти, інфаркти, загострення отиту.

Отже, варто розуміти, що купити слухові апарати – це зовсім не те саме, що придбати смартфон. Тут потрібна допомога фахівця. Але остаточний вибір все ж таки за пацієнтом, тому варто розібратися з деякими характеристиками приладів. Розповідаємо – з якими саме!

Тип обробки сигналу

Існує два механізми обробки звуку слуховими апаратами: аналоговий та цифровий. Аналогові системи сьогодні вважаються застарілими, але досі використовуються через низьку ціну. Вони підсилюють сигнали за лінійним типом – на всіх частотах однаково. Але слух в людини зазвичай падає не рівномірно – одні частоти відчуваються нормально, інші зникають. Тому користувач аналогового пристрою має спотворену звукову картину – деякі сигнали він чує надто гучно. Через це звуки можуть здаватися нерозбірливими.

Цифрові слухові апарати обробляють звуки з урахуванням потреб користувача. Вони посилюють сигнали на тих частотах, де в людини зіпсований слух, відсікають зайву гучність, фільтрують шуми та інші перешкоди. Тому з ними звукосприйняття стає значно комфортнішим. Це технології нового покоління, які відповідають вимогам сучасної людини.

Саме покупець вирішує, який слухові апарати обрати – аналогові або цифрові. Але фахівці рекомендують саме цифрові моделі, адже вони краще компенсують втрату слуху та більш комфортні у використанні.

Конструкція

Слухові апарати поділяються залежно від того, де користувач їх носить. Тут є три варіанти:

 • Завушні моделі – розміщуються за вушною раковиною та поєднуються зі вкладишем, який вставляється у вухо. Ці прилади помітні оточенню, але в них є багато плюсів: універсальність, надійність та потужність. Вони посилюють звуки на 100-120 дБ, завдяки чому компенсують глибокі порушення слуху. Саме завушні моделі рекомендують літнім людям з поганою моторикою рук та дітям через простоту обслуговування. До того ж вони надійніші, бо не контактують з вушною сіркою, яка шкідлива для внутрішніх деталей приладу.
 • Внутрішньовушні – розміщуються у вушній раковині. Менш помітні, ніж завушні моделі, але мають протипоказання та програють за потужністю.
 • Внутрішньоканальні – вставляються глибоко у вушний канал, приваблюють непомітністю та мініатюрністю. Але такі моделі підходять не всім користувачам.

Беттертон-Консультация сурдолога-Подбор СА-Настройка СА фотоКількість каналів

Канал – це частотний відрізок, на якому відбувається обробка звуку. Тобто, слуховий апарат поділяє сигнал на декілька таких відрізків та обробляє окремо. Ось чому чим більше в нього каналів – тим краще. Багатоканальні слухові апарати забезпечують кращу якість звучання, роблять звук об’ємним, природним та комфортним для слухача. Саме тому фахівці рекомендують обирати моделі, в яких не менше 5 каналів. Звісно, за них доведеться заплатити більше, ніж за 2-канальні, але воно того варто.

Якщо ви вагаєтесь, які слухові апарати вибрати, лікарі центру «Беттертон» з радістю вам допоможуть. Тут вам проведуть діагностику слуху та порекомендують прилади, що відповідають вашим потребам. Але остаточний вибір робите саме ви!

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *